0
IVAN LPG

Kvaliteta Pagid diskova i pločica

Recommended Posts

Došlo vrijeme da se nakon 130 000 mijenjaju tvornički diskovi i tvorničke pločice(nikad mijenjane) :zivio .

Po dobroj cjeni dobivam Pagida i zanimaju me vaša iskustva ako ih ima...

 

Unaprijed hvala! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ih nebi nikad vise stavljao.....ni plocice ni diskove...diskovi ATE i textar plocice samo to jos stavljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bio pagid na autu i najnormalnije je kocio.

sad su zimmermani s ferodo plocicama.

doduse ja imam sdija i nije da nest ganjam pa ne silim kocnice

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja ih nebi nikad vise stavljao.....ni plocice ni diskove...diskovi ATE i textar plocice samo to jos stavljam

 

 

po cemu si to zakljucio? pagid je prva ugradnja na vw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
po cemu si to zakljucio? pagid je prva ugradnja na vw.

 

I meni se čini da sam na tvorničkim pločicama vidio natpis Pagid....

Troumim se između Pagida, ATE-a i TRW-a.... A Pagid je definitivno najpovoljniji... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
po cemu si to zakljucio? pagid je prva ugradnja na vw.

 

na 2 razlicita auta su mi se plocice potrosile u roku od 5000km.....i to ne naglo kocenje da nebu bilo....o prljavstini na felgama necu sad.

premekane....zato ih ja osobno ne preporucujem.

a to sto velis da su OEM...OEM moze bit i ATE,lukas,ferodo brembo itd itd.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
na 2 razlicita auta su mi se plocice potrosile u roku od 5000km.....i to ne naglo kocenje da nebu bilo....o prljavstini na felgama necu sad.

premekane....zato ih ja osobno ne preporucujem.

a to sto velis da su OEM...OEM moze bit i ATE,lukas,ferodo brembo itd itd.....

 

pa to je dobro da se plocice trose, ja to jos nisam vidio na pagidu da se brzo trose ako nisu narezani diskovi sve ovisi o stilu kocenja a sto se tice brzine trosenja plocica ate se najbrze potrosi kolko sam primjetio a naj gore polocie sto sam imao iskustvo sa njima su remsa?? i ferodo remsa su vjecne brze se diskovi potrose ferodo cvili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečkovi, sve pločice imaju klase i možda su te koje su prošle 5000 km bile 2 klasa. Ja sam potrošio Texstar 1 klasu za 16 000 km no gdje sam htio tu je autić i stao.Pagid mi je dobar (1 klasa), kao i Bendix.Jurid nebi a ni TRW. ATE ne odskače puno od ovih dobrih i definitivno je dobar izbor. No svo ostalo što nije navedeno nebi stavio na auto. (Bosch, Ferodo, itd....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene bile pagid takodjer, ali samo vanjske...nutarnje su bile ate.. sad tko je tu lud ja neznam ??

 

Stavljene opet pagid (i nutarnje i vanjske :rotfl )

Share this post


Link to post
Share on other sites

al samo da napomenem jer sam zaboravio rec..... te plocice su bile na zadnjem mostu....pa sad recite kaj hocete....kvaliteta nikakva

Share this post


Link to post
Share on other sites

naprid sam stavlja diskove pagid i pločice pagid. Skroz su odlične.

 

Ali sam ima problema sa pagid pločicama na zadnjim kotačima.

 

Na jedan kotač nisu htjele kočit nakon šta je disk istokaren. (neman pojma zašto i kako, bile su nove)

Vranješ (mehaničar) mi je stavija ATE i počelo kočit bez greške.

 

Tako da....pagid i ATE su sasvim solidan izbor(za normalnu vožnju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferodo zaobilazim max, vidio i čuo na 10 auta sigurno da cvile da je to strašno, imam ih i na svojem i cvili užasno i ne koči baš...

 

Koliko sam primjetio kakve su koje sve ovisi u kakvoj su kombinaciji s diskovima...al sebi ću kad dođe vrijeme stavit sve od trw-a, diskove ploćice, crijeva pletena, doboše, pakne, cilindriće zadnje, sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaj da velim od kak sam radil prvu izmjenu pločica pa sve do danas TRW , sad imam s autom 200tkm. i ne nebi stavil nikaj drugo osim njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz osobnog iskustva, u radioni stavljam najčešće ferodo premier pločice i nikad nikakvih problema s njima, trw mi je znao ponekad cviliti na starim diskovima.

 

@jady tebi su jedino mogle zadnje čeljusti bit zablokirane, ne kužim kak netko može zadnje pločice potrošit u 5tkm i to još od PAGID-a?! pa da su od kartona duže bi trajale. Ili to ili neka opasna kineska kopija koja nema veze s vezom sa pagidom osim imena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE diskovi i pločice, najbolja kombinacija, nije najjeftinija ali ko voli kočiti dobra su investija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ate iznad svega....pa textar,pa trw,ostalo ne stavljam na auta,jar moj glas ovisi od toga.

Nemojte kudit jurid,kad ga platis,jako je dobar,samo trazi klasu,samo ga je tesko naci.

brembo i to ostalo ne ide bas na normalna auta...

kao i kod svega,kolko para toliko muzike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju cijelog razmišljanja i vaganja odlučio se za ATE. Komplet diskova i pločica ispo cca 900kn(moglo je možda i jeftinije ali eto). Vidjet ćemo kad sve sjedne kad ga počnem gazit kako Ate koči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prezadovoljan s TEXTAR diskovima i plocicama! Uopce se ne stvara prasina i ne zagaduje felgu i po cijeni su jako pristupacni, ne cvile nista. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polo 1.4 16V 2003

 

DISK PLOČE promjera 288mm

 

ATE - 424,15 kn/kom

ATE POWER - 505,75 kn/kom - moja preporuka (rezani diskovi)

 

ATEPowerGolf5GTI.jpg

 

ATE pločice - 413,10 kn

 

Cijene su s popustom i PDVom.

 

Uz to staviš još i ATE Blue Racing kočionu tekućinu - 80,75kn/L.

 

 

 

Međutim, TRW & Textar su također renomirani proizvođači. Pagida nisam puno prodao u usporedbi sa ATE/TRW/Textar, ali do sada mi se nije nitko požalio.

 

Ako te interesiraju drugi brandovi, pošalji mi PM pa ti javim cijene.

 

LP,

 

Rene

Share this post


Link to post
Share on other sites
na 2 razlicita auta su mi se plocice potrosile u roku od 5000km.....i to ne naglo kocenje da nebu bilo....o prljavstini na felgama necu sad.

premekane....zato ih ja osobno ne preporucujem.

a to sto velis da su OEM...OEM moze bit i ATE,lukas,ferodo brembo itd itd.....

 

 

Brembo pločice u OE nema šanse, pločice za njihove kočione sisteme rade drugi (Galfer, TMD friction) , što se tiče Pagida mislim da su im frikcioni materijali (pločice pakne) jako dobri, diskovi i ne baš.

 

A nisu ni svake pločice za svaki disk:

 

http://www.at-rs.de/bremsen_beratung-nach-mass.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
0