0
smmania

golf 4 1.4 16v 75 ks

Recommended Posts

evo danas isao vadit lulice i pogledam cuda od prvog i cetvrtog cilindra pune ulja !!! od 2 i 3 su suhe sad u cemu je ovdje rijec ??

 

evo slike

 

moto0065.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

curi ti brtva poklopca ventila(odnosno oko kablova na onim prstenima) ali ako me pamćenje dobro služi,nemožeš skinut poklopac ventila zato kaj je auto matski i kućište bregastih :lol2 ,pa treba raskopat fazu da bi to skino i predihto :palacg ...a ako skoro nisi remenje mjenjo odma i to riješi,ima 2 zupčasta,dva španera,pumpa vode itd,bude se nakupilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovisno o godini.. tu mozda samo ide hermetika.... zanimljivih boja.. orginal je zelena a zamjenske vidim i žiži narančasta :)

 

fin posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kuzim autofreak sta narandasto a sta zeleno ? auto ima 112000 km

Edited by smmania

Share this post


Link to post
Share on other sites

oće reć da nema za kupit brtva poklopca ventila,nego da s emaže sa tom nekom ajmo reć diht masom koja je te boje,al nije to klasična diht masa,nego neki ku... koji ide kad se steže alumini na alumini(ak sam dobro skužio :palacg )

ja iskreno na dva ili tri samnamazo sa običnom diht masom i za sad sve ok(u međuvremenu 2-3 servisa delo i sve ok)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha znam znam za tu diht masu ... to je ona do 300 stupnjeva ako se ne varam

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam do koliko st je al ova origigi je žiži zelene boje... a imam je doma za 5 glava :)

 

Mislim da tu moze i ona klasična crna olraund :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da će neki reći da to spada pod fušanje(ipak tu ima renomiranih stručnjaka :rotfl ), ali za prvu ruku je ok..

 

Skinut bobine dobro očistiti to ulje, odmastiti površinu. Zatim zamazati u tankom sloju sa onom bijelom vw dihtung pastom za kartere.

Prijatelj sa polom 6n2 se tako vozi već 6 godina. I nema ama baš nikakvih problema.

 

Ako već imaš zamjenu zupčastog(i ostale rodbine: španeri, klizači, pumpa)... ne bi bilo loše i onda to predihtat, ali kako bog zapovjeda, dakle skinuti poklopac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0