0
speedburn

slabo vuce i jako dimi

Recommended Posts

evo ovako pretrazio sam vec sve po forumu i nasao par stvari o mom problemu e sad prvo po problemu.......

 

prije 2-3 dana sam primjetio da mi auto kad mu dam full gas jednostavno se malo kao gusi, nema snage i jako dimi.. malo sam probrljao ovuda i nasao da bi mogla biti greska u n75 ventilu ili maf senzoru!

 

taj mali ventilic je meni tuckao od kad sam kupio auto (1.5 god) ... isprva mi je to bilo malo cudno al ajd mislim si valjda tako mora biti, primjetio sam da mi to vise ne tucka malo sam potrazio i saznao da to njegovo tuckanje znaci da propusta zrak malo iz jedne one cjevcice malo iz druge ( ispravite me ako grijesim ) !!!!

 

jel to na kraju MORA tuckat kad se da kontakt ili NE, to mi nije jasno?

 

auto sam danas spojio na tester izbacilo mi je 4 pogreske nisam zapisao koje al dvije sam zapamtio jedna je nesto sa tim n75 ventilom i jedna je sa mass flow sensorom ( MAF )

 

procitao sam da moze biti do napona na dzeku... to moram provjeriti, ali dal mi moze tko reci jel imao slican problem i kako je rjesio ili kako to rijesiti ????

 

 

1.9 TDI 66kw ( 90 ks )

 

HEEEEEELLLLLLP !!!!

Edited by speedburn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pokazuje gresku na MAF senzoru....znas sta ti je raditi....zamjeni ga ili novim ili s nekim tko ima isti motor da provjeris jel do njega 100% da ne dajes pare dzaba

Mnogi spominju te zvukove u N75 ventilu.....neam pojma iskreno

Jos nesto sto moze biti uzrok dimljenju auta osim MAF senzora je probuseno crijevo na relaciji TURBO-INTERCOOLER-USIS s tim da i intercooler moze iso biti probusen pogledaj to obavezno (vac sam se susreo sa 2 slucaja sa simptomima dim/ne vuce i u oba je do crijeva bilo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

N75 mora kvrckat, ako ne kvrcka onda je gotov, posudi ga od nekoga pa probaj zamjeniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri tlačna crijeva poslije turbine, meni se čini da ti gubi pritisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites
N75 mora kvrckat, ako ne kvrcka onda je gotov, posudi ga od nekoga pa probaj zamjeniti

 

 

e taj mi mali ventilic vise ne kvrcka, znaci moram stavit novi al bio sam tu kod jednog decka i mislio kupiti taj ventilic drugi i na njegovoj trojci to ne kvrcka ( isto 90 ks ) a auto ide normalno....

 

sad sam skinuo crijeva i pregledao, nisam primjetio da je negdje probuseno, jedino ono plasticno crijevo (koje se montira na turbinu a sa druge strane ono fleksibilono sta ide sa maf senzora) je iznutra masno kao da ima ulja!! jel to tako mora biti ili?

 

Al sta se tice crijeva prije nekih mjesec dana je mjenjano kvacilo i ta crijeva su bila skidana radi rakseg skidanja getribe, kad se slagalo natrag neki specijalac sta je bio sa nama stavljao je one "steznice" na ta crijeva na one gumene dijelove i na jednu tu gumu nije stavio i to je spalo, auto je tako presao nekih 200 m dok se nisam vrato u garazu i to spojio kako treba!!!! JEL MOZE BITI NEKI KVAR RADI TOGA....

 

sta se gresaka tice nisam siguran u njih jer je par puta dzek bio skidan sa tog ventilica i maf senzora dok klema nije bila skinuta... ponistio sam greske jucer sve, pa cu sutra odletit opet da vidim hoce sta izbaciti!!!

Edited by speedburn

Share this post


Link to post
Share on other sites

PROBLEM RIJESEN!!!! :) ipak je bilo samo do tog n75 ventila, cak manje i dimi nego prije sad kad je stavljen drugi..... MOZE LOCK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, je ti na kraju "kvrcka" taj ventil ili ne ?

Da li kvrcka dok radi motor ili kvrcka kad ugasiš motor, ili i jedno i drugo ?

Koje je boje ventil (bijeli ili crni) ?

 

Zanima me pošto je i meni taj ventil bio u banani i zamijenio sam ga s ventilom od EGRa...mislim da ne bi trebalo biti neke fizičke razlike između njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovak isto izgledaju, ali nisu isti, i ja sam to napravio i auto je puno slabiji, dok nisam stavil natrag original n75

Share this post


Link to post
Share on other sites

on MORA kuckati stalno na motorima 66 kw.... znaci i na upaljen kontakt i kad je upaljen auto, na trojki 81kw taj ventilic NE kucka ............

 

ventil je crni sa zlatno-metalnim kucistem nalazi se uz filter zraka sa ljeve strane

Share this post


Link to post
Share on other sites
0