0
MoS

Brava vozacevih vrata

Recommended Posts

Pozdrav.

 

Problem je slijedeći. Brava na vozačevim vratima je otišla negdje tijekom zime..vjerojatno od smrzavanja/odmrzavanja. Izvana ključ moguće vrtit,ali u prazno.. Niti otključat niti zaključat. Tako da otključavam preko suvozačevih iznutra. Dakle, ispravna je (djelomično) al nije moguće odvana otključat.

 

Polako mi to sve ide na živce, pa me zanima koliko bi popravak otprilike došao, i šta treba napravit. Može neka preporuka ako netko zna u okolici Osijeka, nekog majstora. Ili ako je možda ultra jednostavno, da to riješim sam.

 

Zahvaljujem! :zivio

Edited by MoS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradi centralno? I nemas brige s bravom vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ugradi centralno? I nemas brige s bravom vise...

 

Hahaha :) dobar savjet, ali čisto sumnjam da će bit, auto je tatin.. studiram (neradim) pa nemam za tako šta trenutno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav.

 

Problem je slijedeći. Brava na vozačevim vratima je otišla negdje tijekom zime..vjerojatno od smrzavanja/odmrzavanja. Izvana ključ moguće vrtit,ali u prazno.. Niti otključat niti zaključat. Tako da otključavam preko suvozačevih iznutra. Dakle, ispravna je (djelomično) al nije moguće odvana otključat.

 

Polako mi to sve ide na živce, pa me zanima koliko bi popravak otprilike došao, i šta treba napravit. Može neka preporuka ako netko zna u okolici Osijeka, nekog majstora. Ili ako je možda ultra jednostavno, da to riješim sam.

 

Zahvaljujem! :zivio

 

 

 

ja ti imam isti priblem, moja su sjebana vec skoro god dana, al imam daljnsko pa se ne opterecujem, stvar ti je u onom malom ulosku unutar brave, znaci ovako, kad stavis kljuc u bravicu vjerovatno mozes ulozak ivuc van jel tako???

 

na tom ulosku imas iza kao neku kukicu, i puko ti je taj mali metalni dio ( jezicak neki) koji ide na u kukicu i ulazi unutar brave pogledaj vidjet ces kako ulazi unutra !!!!!!!!!

 

najjednostavnije je ti je nac kakvu polovnu kvaku mozes ai neispravnu i samo to izvadis i stavis u svoju.... i problem rijesen!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

najvjerojatnija ti je puknul jedan aluminijski dio(kukica) na bravi.on se da lagano zamjenit samo trebaš kvaku izvadit van i promjenit.možda budeš moral skidati tapicirng vrata ak ti je feder pal unutra.to ti može napravit i svaki auto limar.

mi smo baš tak radili na polu 6n

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet> Ugradi centralno vridi svake kune :)). Znam znam al stisni se, nemoj ići van. Mislim da košta oko 800kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to radio na svom Ventu.

Skineš kvaku

Izvadiš potrgani uložak, staviš novi (novi za Venta iz 92. dođe 9 kn u Tokiću, a za Pola iz 97. 18 kn)

Vratiš kvaku i to je to.

Najveći problem je meni bio vratiti kvaku, vjerujem da nisam radio dobar postupak i to mi je uzelo cca 10ak minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato pitam.. probao bih ja to sam riješit. Zvao sam u autosjenu pa lik reko da bi stavljo novu bravu (novi ključ), reko to ne, kaže onda možemo zamijenit cilindar ako je ispravan u staroj kvaki.. 90kn brava+50kn ruke.

 

A ovo mi se sto ti Kublach kazes, cini puno prihvatljivije.

U tom slučaju, zanima me na koji način skinut kvaku.. jel moram skidat tapacirung? Ili koji je postupak.

Da se razumijemo, nikad nisam mrdao po ovako čemu, pa ukoliko bi trebalo tapacirung micat, i još svašta nešt, radije ću to majstoru ostavit. :( Tokić mi se čini kao pravo riješenje..ak nije puno posla,i jednostavno je,možda čak i zamijeni uz malu naknadu.

 

Zahvaljujem na trudu i pomoći, budućoj!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zato pitam.. probao bih ja to sam riješit. Zvao sam u autosjenu pa lik reko da bi stavljo novu bravu (novi ključ), reko to ne, kaže onda možemo zamijenit cilindar ako je ispravan u staroj kvaki.. 90kn brava+50kn ruke.

 

A ovo mi se sto ti Kublach kazes, cini puno prihvatljivije.

U tom slučaju, zanima me na koji način skinut kvaku.. jel moram skidat tapacirung? Ili koji je postupak.

Da se razumijemo, nikad nisam mrdao po ovako čemu, pa ukoliko bi trebalo tapacirung micat, i još svašta nešt, radije ću to majstoru ostavit. :( Tokić mi se čini kao pravo riješenje..ak nije puno posla,i jednostavno je,možda čak i zamijeni uz malu naknadu.

 

Zahvaljujem na trudu i pomoći, budućoj!

Kod mene na Ventu se samo kvaka skine... Kvaka ti se skida dok su ti vrata otvorena imaš sa strane jedan šaraf koji skineš i onda kvaku poguraš prema jednoj strani (nisam siguran, ali čini mi se prema rubu vrata) i onda je "izvadiš". Taj uložak ti je na slici plavo zaokružen, a vjerovatno gdje ti je pukao ti je ovo crveno zaokruženo jer se tamo nalazi kukica...

j8i07p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene na Ventu se samo kvaka skine... Kvaka ti se skida dok su ti vrata otvorena imaš sa strane jedan šaraf koji skineš i onda kvaku poguraš prema jednoj strani (nisam siguran, ali čini mi se prema rubu vrata) i onda je "izvadiš". Taj uložak ti je na slici plavo zaokružen, a vjerovatno gdje ti je pukao ti je ovo crveno zaokruženo jer se tamo nalazi kukica...

j8i07p.jpg

 

Puno hvala.. pokušat ću to napraviti, pa ću vidit da li je to taj problem. Nadam se da jest.

 

Pa se javim.

Edited by MoS

Share this post


Link to post
Share on other sites
0