0
smmania

ciscenje klapne gasa golf 4 1.4

Recommended Posts

mi moze ko objasnit di se nalazi i sta se jos moze ocistit da auto lakse dise i radi ... posto je ljepo vrijeme uhvatio sam malo vremena ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad bi cistio klapnu na 1.8i monotronic motoru sa carb cleanerom .. jel treba skinut dolje onaj dio anjsprica gdje je klapna ili mogu skinut samo ono crno kuciste kroz koje dolazi zrak pa odozgo pospricat klapnu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

klapnu z aočistit je najbolje skinit... samo kod monotronica ti se ona i nezaprljaje bas mnogo......

 

ako mislis spricat onda gledaj to radit dok motor radi i drzat gas na cca 2000-3000 o/min tako da motor zagori taj cleaner... Špricat u navratima,ne odjednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na brzom odgovoru :zivio probat cu tako

 

a jel znas mozda na kojem principu radi ta klapna ? ako se papučica gasa i ono gdje se kvaci sajla tj vanjski dio klapne vrate u pocetni polozaj a obrtaji se zadrze na 2000 ... jel moguce da je klapna ostala otvorena? skidao jesam anjspric al nisam skuzio jel klapna na osovini ovog vani direkt spojena ili ima jos nesto izmedu

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce da motorin ler gasa drzi okretaje...

nakon skidanja i čiscenja klapne ona se preko diagnostike "kodira"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

rijeseno, selna nije stezala do kraja pa je vuko zrak tam gdje benzin ide u anjspric, cudno mi je kak onda i benzin nije curio al kak sam stavio jacu selnu auto radi ko svicarski sat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

rijeseno, selna nije stezala do kraja pa je vuko zrak tam gdje benzin ide u anjspric, cudno mi je kak onda i benzin nije curio al kak sam stavio jacu selnu auto radi ko svicarski sat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

niđe veze.... em tu nikako nemoze potezat zrak em sta je benga pod tlakom i morala bi šiktat van... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
niđe veze.... em tu nikako nemoze potezat zrak em sta je benga pod tlakom i morala bi šiktat van... :)

jel moguce onda da je tu gubio tlak koji je(ako je) prijeko potreban? uglavmom kak sam selnu promjenio sve je u redu pa mi je to jedino palo na pamet :lol2 jos jedan u nizu cudnovatih problema koje mi je priredio moj passatić... a oprostio sam mu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0