1 1
thezero

lamela nakon chip-a

Recommended Posts

Posto imam namjeru chipnut svog passata poceo sam razmisljat o posljedicama istog. znaci chip bi dizao snagu na 130ks i 310nm i sad me zanima dali ce serijska lamela izdrzat ako uzmemo da je u dobrom stanju i da ne jasem po njoj ,ne stiscem auto na samom startu... itd... jer nebi htio da ga cipam i da onda za mj dva moram mjenjat lamelu ic...

Edited by thezero

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posto imam namjeru chipnut svog passata poceo sam razmisljat o posljedicama istog. znaci chip bi dizao snagu na 130ks i 310nm i sad me zanima dali ce serijska lamela izdrzat ako uzmemo da je u dobrom stanju i da ne jasem po njoj ,ne stiscem auto na samom startu... itd... jer nebi htio da ga cipam i da onda za mj dva moram mjenjat lamelu ic...

 

Pa sigurno joj skraćuješ vijek trajanja , ali znaš i sam da ako napraviš remapom 310Nm da njih koristiš samo pri cca 2000 o/min i gasu do kraja...uostalom vidjet ćeš krivulju momenta nakon remapa ako ideš na valjke.

Svakim dodavanjem gasa do kraja koristiš sav potencijal motora i spojke , ukoliko to ne radiš konstantno , spojka bi te trebala još dugo služiti.

Meni traje cca 15000km nakon remapa a ukupno imam 89000km , spojka mi otpušta nisko kao dok je auto bio nov , nema nikakvih naznaka da se ozbiljnije potrošila.

Česti start sa punim gasom treba svakako izbjegavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ga digneš na 230 a ne 130 ks lamela bi držala, to nije ništa extremno da bi se plašio

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak se vozis normalno i ne divljas od semafora do semafora onda ce lamela izdrzati dosta dugo....al provjeri si kolko NMa ti getriba izdrzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko imas km? jel moj polo je ista ta masina i prijasnji vlasnik mi je rekao da je ubrzo (par dana) nakon remapiranja na 131ks i 300nm lamela dala svoje, a auto je imao 120tkm tada

stavljena nova oem gore i znam mu jebat majku i drzi

ali lamela ti je najmanji problem, zamašnjak dvomaseni je tu taj koji stvara probleme na chipanome tdi-u

evo moj na 140tkm kolko sad auto ima ronda pošteno i uskoro bude za zamjenu, tj. vec odavno je za zamjenu al ga fuckat kad nemam novaca za to trenutno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam svojeg ex G4 98´godiste sa 178tkm chipao...i prodao nakon 264tkm...k jos je serijska lamela bila ugradena....sve ovisi kak se vozite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Mazdi Demio 1.3 16v sa 65ks lamela otišla nakon 95tsuća

:palacg

 

S tim da sam ja počeo voziti auto kad je imao 60tisuća, do tada je samo mater, a nakon tih 60 pa do 95 smo po pola vozili!!!

Edited by Goran89

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je na Mazdi Demio 1.3 16v sa 65ks lamela otišla nakon 95tsuća

:palacg

 

S tim da sam ja počeo voziti auto kad je imao 60tisuća, do tada je samo mater, a nakon tih 60 pa do 95 smo po pola vozili!!!

 

 

a dobro, to pak ima lamelu veliku ko cd :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chip pjede lamelu i to je cinjenica,sad kolko brzo ovisi samo o nacinu voznje,ali cemu chipati ak to necu i iskoristiti.Otisla mi je lamela i nije mi zao jer uzivam u svakom trnutku i nikad nisam pozalio.Imam jaci i brzi auto uz minimalna ulaganja pa si mogu jednom u dvije godine priustiti set kvacila.

Ako kreces od predpostavke oce ti trosit deci nafte vise,oce to njega bubat i kolko ce trajat onda nemoj chipat jer se to ne radi da bi se isplatilo nego da bi se uzivalo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali šta je taj auto proša u to vrime, to je nevjerojatno. Kupljen je novi 2002 i od tad je u nas, sad ga brat vozi, auto ima 120tisuća. Nikad niti jedna greška ni kvar na njemu nije bila. Lažem, termostat je otiša i to je to. Ostalo, servisi na vrime cca 500-1000km prije roka.

Bija je čak i na trkama, nikad nije izda. Na njemu učili vozit mater, brat i ja. Ima 2sudara, i još 4-5puta ono po parkingu malo svitla, vrata, branici itd.

Prekvalitetno auto!!!! Svaka čast!

 

A šta se tiće chipa, chipiraj ali onda ga nemoj ubijat na startovima, ostavi ga da se ohladi posli gasiranja i neka se prije toga lijepo zagrije. Mada ima iznimaka, možda auto izdrži pola miljuna ubijajući, a možda ode odma sutra dan.

Sretno, pa javi ishod. :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posto imam namjeru chipnut svog passata poceo sam razmisljat o posljedicama istog. znaci chip bi dizao snagu na 130ks i 310nm i sad me zanima dali ce serijska lamela izdrzat ako uzmemo da je u dobrom stanju i da ne jasem po njoj ,ne stiscem auto na samom startu... itd... jer nebi htio da ga cipam i da onda za mj dva moram mjenjat lamelu ic...

 

 

Ja bih se više zabribnuo za zamašnjak :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam na više mjesta da je granica spojki na 74kw TDI-u PD oko 340-350Nm , sve preko toga je dim...

Osobno sam dignuo na cca 295Nm , preko 310Nm ne bi išao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ima 160000 km,lamela normalno hvata,zamasnjak ne ronda nista.. ahh...

 

 

nego jel netko zna razliku kod lamele passata 1.9 tdi PD 101ks i onog od 130ks? ima li je uopce?

Edited by thezero

Share this post


Link to post
Share on other sites
Auto ima 160000 km,lamela normalno hvata,zamasnjak ne ronda nista.. ahh...

 

 

nego jel netko zna razliku kod lamele passata 1.9 tdi PD 101ks i onog od 130ks? ima li je uopce?

 

 

aha

sve

veci promjer svega

Share this post


Link to post
Share on other sites
Auto ima 160000 km,lamela normalno hvata,zamasnjak ne ronda nista.. ahh...

 

 

nego jel netko zna razliku kod lamele passata 1.9 tdi PD 101ks i onog od 130ks? ima li je uopce?

 

Nije ni moj zamašnjak rondo na 160000km..... a sad me čuje pola zagreba kad stojim na semaforu :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lamela najlakše prenosi okretni moment u nižim brzinama, kad se istroši prvo klizi u petoj pa tek onda na niže.

Hrpa auta, recimo Opel ima prekidač na papučici kvačila koji kuži kad je kvačilo stisnuto i koliko god tiskao gas

motor ne isporučuje puni šus u trenutku otpuštanja kvačila, već sekundu dvije poslije baš zato što se lamela najviše troši

i trpi kod prebacivanja brzina.

Vijek trajanja ponajprije ovisi kako tko šalta i u kom tenutku otpušta kvačilo.

Inače večina getriba sa 5 brzina se koristi do 285Nm mada ima i tu rezerve.

 

Kad ekipa u Audiu nasvira 2.2 turbo na 700-800 konja svi su na serijala getribi i nitko se ne žali da mu išta puca.

Kak to onda drži, koliko taj motor ima momenta??

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jednom kad lamela ukopča onda i drži, tj, nemre proklizivat ak je ispravna, osim ak se ganjaš od semafora do semafora i pri tome pališ gume, šaltaš divlje iz prve u drugu da proklize kotači...to troši lamelu, al ispravnu lamelu koja je ukopčala (auto je krenul lagano i nije na kuplungu slobodno opizdiš po gasu kolko hoćeš)

Share this post


Link to post
Share on other sites

drzati ce i puno vise, ne bi vjerovao sto sve mjenjaci drze. na calibri turbo, stavim mjenjac f16, pise drzi do 230 nm, opteretim ga sa 400 nm i drzi i lamela i mjenjac. jedino neznam do kada! :vozi

samo chipiraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto sam chipal s 230 000km, sad ima 300 000 i još uvijek je orginal lamela gore. I jest da se osjeti da nije to ko novo, nit ne može bit nakon tolko godina i kilometara, ali ne proklizava uopće.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1