1 1
Mrmosh

Relej grijača g3

Recommended Posts

Pozz društvo,

zamjenio sa relej grijača na svom golfu 3 1.9D iz 91.

prošli vlasnik je spojio relej (valjda iz dvojke) preko prekidača, i sad sam ja nabavio originalni i vratio žice sa tog prepravljenog releja na ovaj tvornički ali se događa nešto čudno. Dam kontakt lapmica od grijača se upali, gori jedno 4 sekunde i onda počne blinkat, zatim se ugasi i kad zaverglam auto normalno upali. Ali nakon jedno 5 min vožnje lampica grijača ponovo počne blinkat i ne gasi se, nisam siguran da li upali i grijače ili samo lampicu, ali se bojim tako voziti, pa vas molim za pomoć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najverojatnije problem na prekidaču pedale kočnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites
najverojatnije problem na prekidaču pedale kočnice...

kakve veze ima prekidač pedale kočnice,sa grijačima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

signal od grijča, tj napajanja signal su usko vezana i sa prekidačem od nožne kočnice i kad počne zezati prekidač, onda se u vožnji počnje blinkati lampica od grijača.. nije to samo kod trojki već o kod drugih automobila u vag grupi..

 

kod tdi-a je povezano sve sa centralom, ali isto je problem radi prekidača na noznoj kočnici..

Share this post


Link to post
Share on other sites
signal od grijča, tj napajanja signal su usko vezana i sa prekidačem od nožne kočnice i kad počne zezati prekidač, onda se u vožnji počnje blinkati lampica od grijača.. nije to samo kod trojki već o kod drugih automobila u vag grupi..

 

kod tdi-a je povezano sve sa centralom, ali isto je problem radi prekidača na noznoj kočnici..

sad mi je jasno,jel na prvi pogled mi je bezveze,ali ima logike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
signal od grijča, tj napajanja signal su usko vezana i sa prekidačem od nožne kočnice i kad počne zezati prekidač, onda se u vožnji počnje blinkati lampica od grijača.. nije to samo kod trojki već o kod drugih automobila u vag grupi..

 

kod tdi-a je povezano sve sa centralom, ali isto je problem radi prekidača na noznoj kočnici..

 

Da li to znači da bi trebalo doći do nekakve promene ako pritisnem papučicu kočnice ili ne mora biti, tj kako da to ispitam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pogledaj jel ti rade svjetla otraga kad stisneš kočnicu. Ak nerade otišo je prekidač ili njihov osigurač. Ili ak ti jedna žarulja neradi onda ju zamjeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao sam i to, žarulje su ispravne, a štop lampe gore kad pritisnem kočnicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda štop prekidač radi, tj on nije uzrok. Jel si siguran da si dobro to spojio? Provjeri baš žarulje, skini ih, da možda neko nije stavio one s dvije niti ili neke slabije snage. Moraju bit one od 21W.

Edited by Passat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još ću jednom pregledati da li sam dobro spojio. E sad, ja vam nisam rekao da je to prošli vlasnik nešto zbrljao pri spajanju, jer je jedna od žica sa relea bila prespojena na onu crnu žicu što ide na bosch pumpu (za gašenje), pa sam ja to isto tako napravio, da li je možda u tome greška, i di ustvari ide ta žica sa bosch pumpe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žarulje su sve ispravne, i nijedna nije snažnija od 21 w. Postoji li još nešto da pokušam????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo ekipa pa čovijek je napisao da ima 1,9D.... nema tu štop šalter veze...

 

Taj 1,9D motor (predpostavljam 1Y) nema procesor nego onaj kao jedan ogromni relej.... Moš i sa dijagnostikom uć unutra mislim da je adresa 41 ili 46... On upravlja onim vakumima od agr-a i čokom na bosch pumpi...

 

 

signal od grijča, tj napajanja signal su usko vezana i sa prekidačem od nožne kočnice i kad počne zezati prekidač, onda se u vožnji počnje blinkati lampica od grijača.. nije to samo kod trojki već o kod drugih automobila u vag grupi..

 

Svar je u tome da su ti davači četveropolni (imaju 4 kontakta) i to 2 idu na svijetla, znači pale ih i gase, dok druga dva idu u procesor motora i daju mu informaciju da li je kočnica stisnuta(mot. procesor onda mjenja parametre rada). Lampica grijača se pali, odnosno blinka jer to signalizira da ima nekakvu grešku pohranjenu u mot. procesoru. Ne mora nužno bit štop šalter u qurcu da bi svjetlila ta lampica, može bit ohoho ostalih stvari u kvaru.

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alo ekipa pa čovijek je napisao da ima 1,9D.... nema tu štop šalter veze...

 

Taj 1,9D motor (predpostavljam 1Y) nema procesor nego onaj kao jedan ogromni relej.... Moš i sa dijagnostikom uć unutra mislim da je adresa 41 ili 46... On upravlja onim vakumima od agr-a i čokom na bosch pumpi...

 

 

 

 

Svar je u tome da su ti davači četveropolni (imaju 4 kontakta) i to 2 idu na svijetla, znači pale ih i gase, dok druga dva idu u procesor motora i daju mu informaciju da li je kočnica stisnuta(mot. procesor onda mjenja parametre rada). Lampica grijača se pali, odnosno blinka jer to signalizira da ima nekakvu grešku pohranjenu u mot. procesoru. Ne mora nužno bit štop šalter u qurcu da bi svjetlila ta lampica, može bit ohoho ostalih stvari u kvaru.

 

 

nakraj se svodi da je šalter štop svjetla u qurcu..

 

spojio sam da diagnostiku i rješio takvih slučajeva sa blinkanjem grjača dosta i uvjek je bio prekidač štopa..

 

negovorim napamet..

kod njega je neka kemija koju je netko radio sa nekim drugim relejima i možda je nešto drugo u pitanju.. ali kod automobili koji imaju sve serijsko, onda je štop šalter..

 

no hard feelings, ali kakve parametre mjenja u centrali.. ? ne biti naivan.. sam si rekao to je 1.9D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Svar je u tome da su ti davači četveropolni (imaju 4 kontakta) i to 2 idu na svijetla, znači pale ih i gase, dok druga dva idu u procesor motora i daju mu informaciju da li je kočnica stisnuta(mot. procesor onda mjenja parametre rada). Lampica grijača se pali, odnosno blinka jer to signalizira da ima nekakvu grešku pohranjenu u mot. procesoru. Ne mora nužno bit štop šalter u qurcu da bi svjetlila ta lampica, može bit ohoho ostalih stvari u kvaru.

 

 

Ovo se odnosi na novije motore(sofisticiranije), ne na 1,9D.... :palacg Moj bed to nisam naveo....

 

Ali i dalje tvrdim na na 1,9D štop šalter nema veze sa lampicom grijača....

 

Kod Mrmosh-a je neka žešća kemija učinjena. I da se mene pita trebalo bi nabaviti strujnu shemu od njegovog auta pa to spojiti kako bog zapovjeda

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupli post... delete

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kod mene je neka žešća kemija, i da moj golf nema procesor, to je obični 1.9 D motor iz 91.

 

Ne znam šta još da isprobam, prije nego se odlučim odvesti ga kod autoelektričara da me opelješi ;)

 

I kao što kaže Leo imam taj ogromni rele preko kojeg se kasnije pali onaj 2o2 (taj 2o2 se i čuje kad škljocne)

Edited by Mrmosh

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1