0
Sleepwalker

Potrošnja ulja 2.0 TFSI

Recommended Posts

Vozim Passat 3c 2.0 TFSI 2006 godina sa cca 60 tkm, auto je izvanredan, motor također, potrošnja goriva nije pretjerana ali me iznenadila potrošnja ulja, na 3 tkm potroši litru, motor je iz serije BWA i znam da su potrošaći, čitao dosta po stranim forumima i vidim da skoro svi imaju iste probleme.

 

Konkretno me zanima vaša iskustva, i da li bi promjenom vrste, proizvođača, gradacije ulja uspio što smanjiti potrošnju ulja ili je jedina pomoć mjenjanje karika

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne diraj ništa, tako treba...malo laganije s gasom i manje ulja će trošiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj mi ima Audi Q5 2.0TFSI, i troši ulja nenormalno. U početku su i on i ovi na servisu mislili da je neki kvar, prstenovi ili slično ali je ispalo da je motor takav da troši ulje i nema rješenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

welcome to the club ;) Ljevaj slx 5w30 i uvjek 3l u gepeku do servisa :)

 

BWA je bio problematičan sto se tiče prstenova.. vw veli da je cjela jedna serija bila falsih mjera prstenova....

ja jednog otvarao na 14tkm i nakon izmjene prstenova nije trosio ulje al vw ki vw nakon 10tkm dizna skurila klip... i lik dobio tausch motor ;) dokad ce ovaj nezna se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljevam ja, samo dosadilo stalno otvarati haubu i provjeravati, nije mi jasno kuda nestaje ulje, nema dima, nema smrada

 

neki pišu da bi bilo dobro promjeniti gradaciju ulja 0w-40 itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt...koje sranje...imas novo auto a svako malo lijevaj ulje :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites
0