6 6
marrac

Klima ne hladi

Recommended Posts

Može li da bude sam kompresor u pitanju?

Kod mene krene da duva hladnjikav vazduh i onda nakon kratkog vremena ponovo topao.
Kad potopim gas i motor u obrtaje, tad ponovo počne hladniji vazduh, pa opet nakon toga topao.

Ovaj što je punio reče da je do kompresora, ali klima majstorima ne vjerujem jer svaki do jednog odmah puca na kompresor. Bez veze mi je sve redom da mijenjam.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, ne razumijem se u klime, ali ako ne hladi a kompresor radi i ima plina, znači da ne stvara razliku u tlaku. E sad biraj šta ti je draže, da ne stvara razliku tlaka jer kompresor ne diže tlak, ili jer ekspanzijski ventil samo propušta plin pa ga kompresor samo vrti u krug.

@mur3633 Možda je kod tebe do nečeg sa strujom? Kompresor se pali preko onog relej modula ventilatora ispod akumulatora, a na njega ide posebni signal od centraline za isključivvanje kompresora pod visokim opterećenjem (T14/8 pin). A može bit i da je do samog modula, meni je onaj koji je prvotno bio na autu radio nešto s kompresorom tako da bi neke cijevi vibrirale i baš se ružno čulo unutra baš dok kompresor radi, na kraju kad sam ga zamijenio zbog ventilatora, to s kompresorom se samo riješilo.

Evo link na pinout od konektora za relej modul: Coolant Fan Control Module J293 Pinout

I u ovoj temi se može nać dosta korisnih informacija: Check your radiator/condenser fan operation NOW - TDIClub Forums

Evo i slika ekspanzijskog ventila kod mene, to je kad se skine ona plastična kutijica s izolacijom:

7uhe8jY.jpeg

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljam ako riješim

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tesko da je do ventila. Nisam bas cuo da su se pokvarili.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim da je kompresor los,danas bio kod majstora,kompresor slabo nabija pritisak,treba da stvara pritisak od 15 bara a kod mene jedva 10 bara.

Sta da uzmem,gledao sam cijene novih kompresora,300 eurića nov 😱🤣

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovni dobar i vozi dalje
To i mene čeka za plavu četvorku

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajd nadji polovan dobar,ne radimo se to 2 puta

Onda eto odgovora
Novi i miran si,je da nije jeftin ali taj se je sigurno naradija dosad

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, mur3633 said:

Polovni dobar i vozi dalje
To i mene čeka za plavu četvorku emoji28.png

E, baš sam htio nekidan kazat da će na kraju ipak biti do kompresora, a sad je vjerojatnost još veća. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bosni je oko 200e a moze se naci i jeftinije. Nov.

Polovan vrijedi samo ako je auto malo prešao. Sve zavisno koliko ces voziti auto, i koliko koristiš klimu. Mozda bi ti i polovan radio posao. Ali vec je to mnogo staro da bi nasao da valja i da ce duzi period raditi. Moj glas za nov. A matematika jr ovakva
Ispraznis sistem. Stavis polovan, napunis sistem. Vozis par mjeseci, opet isto. Isprazni sistem opet... Zamjena opet napunis.... Sve to kosta...

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam uzeo novi jer sam odmah izračunao da mi se neće isplatit neki polovan, baš razloga iz što si ovisan o punjenju/pražnjenju istog. Stavio novi i zaboravio na sve probleme, ali nije dugo trajalo jer su drugi došli na red, novi hladnjak klime jer je na starom otišao ulaz od crijeva, pa uzeo novo sušilo odmah, i eto, izredalo se skoro sve do ventila.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se auto zadržava na duže vrijeme, onda najbolje novi.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Pedja83 said:

U Bosni je oko 200e a moze se naci i jeftinije. Nov.

Polovan vrijedi samo ako je auto malo prešao. Sve zavisno koliko ces voziti auto, i koliko koristiš klimu. Mozda bi ti i polovan radio posao. Ali vec je to mnogo staro da bi nasao da valja i da ce duzi period raditi. Moj glas za nov. A matematika jr ovakva
Ispraznis sistem. Stavis polovan, napunis sistem. Vozis par mjeseci, opet isto. Isprazni sistem opet... Zamjena opet napunis.... Sve to kosta...

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

Nadji mi za 200 eura ja ga kupujem odmah,nema ga ispod 300.

Ma ništa polovan,sve je to lutrija,može da radi 2 godine a može da radi 2 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji tacno motor imas?

 

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

 

 

 

22303997a7b3fc34f35808ca50ce2cd6.jpg

 

b987c8089c93e0cf68440c126bf5458b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,ali kad pitaš koja je cijena za golfa 4 66kw TDI

580km MAHLE

Share this post


Link to post
Share on other sites

U CG je Valeo oko 250.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva slika je valeo. 383km. Sad sam pitao.. Tako da je povoljno. ebee7e17295c0d54ea4564f3258da24d.jpg

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod vas u BiH je sve masu jeftinije.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da kažem
Mocna zemlja :)

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6