2 2
diesel power

shema spajanja tempomata

Recommended Posts

Tražim na search već 1h ali ja ne mogu naći.....

 

Znači ako netko ima shemu spajanja i kamo se spaja onih 5 žica od tempomata.... na računalo ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je jedan clan seat foruma

sebi stavljao na leon 1.9 tdi naknadno tempomat

i imao je problema, tj ukljuci, radi nekoliko sekundi i iskljuci se,

nakok toga mu je neki elektricar spajao zice, tj nesto prespojio i radi...

 

pokusati cu naci link

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko košta tempomat i da ti netko spoji? :) ja si isto planiram stavit na golf 4.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
koliko košta tempomat i da ti netko spoji? :) ja si isto planiram stavit na golf 4.. :)

Mi smo radili po ovom: http://www.passatplus.de/sonstiges/vw_golf_4/gra/index.htm

 

Rabljena ručica: ebay - cca 20€

Kabel: ebay - 10€

Poštarina cca 5-10 €

 

igranje 2-3 sata (treba izvadit brisače i motor brisača da bi se došlo do kutijice za spojit ispod šajbe i ubacit osigurač u kutiju osifurača, spajanje na Vag-Comi - viola!)

 

 

Hvala Jady, riješeno, radi ok, samo neznam dali mi km/h sat ima kakvu lampicu da svjetli kad je tempomat uključen ili ne.... jer mi sad ništa ne svijetli....

ćukica bi morala imati lampicu, tj. trebala bi svjetlit kad prekidač staviš na ON

Edited by Nick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično izvedivo

da se ubacim:

Ako netko ima taj kabel tempomata viška trebam za passat 3b, al trebalo bi biti isto i od golfa, audija jer ručicu imam a kabla nemam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio novu ručku za 80 eura s kablom koji ima stopice na sebi.... samo se utaknu u konektor, jedino se stavlja nova stopica na osiugurač broj 5, tamo ide jedna žica s ručke.... jedino neznam zakaj lampica ne svijetli na instrument tabli.... vjerojatno tabla nema lampice....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam kupio novu ručku za 80 eura s kablom koji ima stopice na sebi.... samo se utaknu u konektor, jedino se stavlja nova stopica na osiugurač broj 5, tamo ide jedna žica s ručke.... jedino neznam zakaj lampica ne svijetli na instrument tabli.... vjerojatno tabla nema lampice....

 

 

koliko sam skužio nema svaki sat lampicu za tempomat jer moja to nema al imam drugi sat na kojem se može vidjeti ta lampica samo mi to netreba pa neću sat ni mjenjati al tempomat bi htio jer je odlična stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo lampicu, moja ionak stalno svijetli jerbo je na ON stalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam dao 500kn u servisu da mi sloze. nije mi se dallo zafrkavat s ti mposto treba spajat na okmp zice i provlacit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tihi na ACC to radi. čas posla vjerojatno ima i ručice i kaj treba, mani radil i nekih pola sata mu trebalo za sve. a i cijena je bila o.k

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam passata 1.9tdi 2001 imam ručicu tempomata i pripadajući kabel spojio sam prema https://sites.google.com/site/1810martin/cruise-control-retrofit-b5-passat ali nije dobro niti jedna tipka mi ne radi osim kad stisnem SET onda se upali lampica cruise control,uz to nemam predviđeno za osigurač na tabli osigurača(možda je to problem ako netko zna)

uz sve ovo na ručici tempomata ima 5 žica a na kablu 6 žica na ručici nedostaje konektor br 4

 

može li tko pomoći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno ga moras aktivirat s VCDS-om

Share this post


Link to post
Share on other sites

riješeno

 

uglavnom nije ova shema tocna po kojoj sam spajao kontakt br.6 sam zamijenio sa br.3 od dovodnog kabela ručice tempomata,tj br.6 ide na narančasti konektor a žica br.3 ide na bijeli konektor

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2