0
Slavwac

Salthebla i stangice mjenjaca Mk2

Recommended Posts

Zanima me repatur kit za Golfa dvojku. Molio bih Vas za pomoc. Desilo mi se slijedece, polako se sve teze i teze usaltavao, zatim sam mogao "kuhati" mjenjacem, dok bi bio u brzini. Sve do jucer, taman sam isel u Zagorje, kad vidi vraga nece u petu. Fino idem po cesti i saltam, kad ga hitim u petu a on urla, aj mozda sam fulal idemo opet, ista situacija umjesto pete ulazi u trecu. Onda sam skuzil da mi je pobegel mjenjac prema suvozacu. Dosli gore, ja lud ko batina, a 2 dana prije posudim frendu auto. Vraca mi auto i hebe mjenjacu majku, ja pitam kaj je bilo. Veli on mrtav hladan pa ubacio sam iz druge u rikverc par puta. Nista dignem haubu, i vidim da i se plasticna polugica raspala. Gdje bi mogao nabaviti kit, znaci unutarnji i vanjski, tj. polugice koje idu sa getribe na stangu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
imas sve u motoprevendaru na savskoj....

 

@ IvanMk1 Hvala ti na pomoci.

 

A recite ima li tko iskustva sa izmjenom istoga. Da se nebi poslje lupal po glavi. Ko zna kaj bum jos sve moral izmjeniti. :plac :plac

Share this post


Link to post
Share on other sites

one pikse,podloske itd ti je set oko 70 kn,ona osovinica s onom lopticom oko 100 kn,stangice su tak 25-30 kn komad

Share this post


Link to post
Share on other sites
koliko otprilike kosta taj kit?

15-ak kn su ti one kratke plastikice za 5-u brzinu...oko 120 kn ti je ona glavna kugla u neovlastenom...

Ja sam sebi preslozio kompletni saltung,djelovi me izasli cca 350 kn,nesto sam uzimao u ovlastenom a nesto u obicnim ducanima,uglavnom,duja sad

salta ko da je najnoviji Audi,hehehe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je.. treba skinut auspuh i onaj dio zastitnog lima. ... pa sve ide doli i fino sjednes i čejnđaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bit će veselja sve to uštelati ako popustiš glavnu šipku šaltunga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec se vidim u procesu, uz naravno neizostavno j3bho mayku i ostale uzrecice i uzvike. Znaci, auspuf dolje, a zatim veselje sa namjestavanjem. Jeeeej :angry:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebi trebao bit problem... ako nema alat tj šablonu nek ljepo očisti šipku i na spoju obilježi gdje je prije bila i to j eto.. ako nebude valjalo u pitanju je koji milimetar...

najbolje radit u 2icu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam danas radio to na svom g3.....samo cu ti reci ako nemas dizalicu vozi mehanicaru.....izje** sam se ko mali majmun al sam preslozio sve nanovo i kit me je izasao 54 kn u tokicu i jos posebno ona guma u kabini ona je 50 kn u tokicu......al sad salta ko u sir (osim prve) :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam promijenil one dve polugice, plasticnu od pete brzine i zeljeznu stangicu od ostalih brzina, sad samo jos promijeniti piksu i onu stangicu sa kuglom. Jedino mi je ta stangica sa kuglom enigma, piksu jos nekak kuzim, al ovo nema sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0