0
GT267

Pomoc oko ktalizatora, mk3. .?

Recommended Posts

Pozdrav svima. . odmah da predjem na moj problem. . . Ima li neko od vas iskustva sa micanjem katalizatora na mk3 1.6 74 kw oznake AFT. . . Neko kaze maci slobodno nece biti problema kao sto je prijavljivanje greske na lambda sondi, variranje potrosnje, temperature idt, a neko kaze da ne treba micati jer ce se upravo javiti navedeni problemi. .. Znaci, ako neko sigurno zna, ili je nego to na svom autu micao kat. neka mi kaze ili prenese svoja iskustva. . ., da bih znao sta ja da radim. . . hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam takav motor i mi smo kod mene istepli sace u katalizatoru a njega ostavili zbig teh....i istepi to slobodno ,auto ide bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam ga imao (GT-a), kat. nisam imao, nije javljalo nikakvu gresku (a to da ide bolje...taj auto nejde ni s katom ni bez njega)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kad sam ga imao (GT-a), kat. nisam imao, nije javljalo nikakvu gresku (a to da ide bolje...taj auto nejde ni s katom ni bez njega)

meni je isao bolje...zasto? jer je bio zastopan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ga kupio sa skinutim katom i SKN-om gore pa je mrtav, kak tek ide s katom i bez chipa

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam ga kupio sa skinutim katom i SKN-om gore pa je mrtav, kak tek ide s katom i bez chipa

 

zato ti i neide zato sto nemas katalizator, ako ti nije zacepit katalizator nema potrebe za skidanejm jer ces samo izgubit ako stavis tanju cijev umjesto njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zato ti i neide zato sto nemas katalizator, ako ti nije zacepit katalizator nema potrebe za skidanejm jer ces samo izgubit ako stavis tanju cijev umjesto njega.

 

stavljena fleksibilna/pletena cijev, i auto je isao tj. nije, naglasak moja 2 komentara je na to da motor nije uopce spektakularan za svojih 100ks, i nejde ni s katom, ni bez, ni s pocupanom unutrasnjoscu ni s turbom, ni nikak...to je bila poanta...

 

vratimo se na daljnje savjetovanje i topic

 

nebitno, off

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje probaj maknuti,neki dobiju neki izgube,ako je začepljen možeš samo dobiti,ako nije nediraj,bit će ti tromiji na manjim okretajima.

 

@Robii-šta si ti očekivao od 100 ks,nešto spektakularno :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI 90 ks ima turbo al je svejedno sporiji od navedenog 1.6

 

Autoru topica,ako ti je sve ispravno na autu nediraj katalizator :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao trojku sa AGG motorom, 2.0 8v.

 

Motor je bio u stanju 10/10, znači sve uredno šljaka, ne troši ulja niti ikakvi drugi simptomi.

 

Sa katalizatorom je išao bolje nego bez njega, al je puco na auspuh sve u 16 na naglo dodavanje i oduzimanje gasa.

Par mjeseci pred prodaju se katalizator rasuo, neko vijeme sam se vozio bez njega i kupio novi zamjenski kat, magnaflow. Ipak se nije pokazalo kao subjektivno jer auto stvarno ide bolje s katom, radi mirnije i ima bolji odziv gasa u niskim okretajima.

 

Ipak motor treba na ispuhu manju razliku tlaka nego kad napraviš propuh kroz ispuh.

Edited by Divine

Share this post


Link to post
Share on other sites
0