0
Polo 1.4 9n

Lambda Sonda

Recommended Posts

Dobar dan dragi forumasi. Prvo da se izvinim ako loso pisem Hrvatski jezik. Imam jedan problem, lambda sonda mi ne radi, kod nas nema univerzalna, a nova je oko 250eur u VW ovlasten servis. Nasao sam kod jedan tip sto prodaje kradene ali original sonde za 35eur, ali problem je u to sto bas moj tip nema. ima ista sonda, isti tip boje zice, ali je prikljucak razlican, i na ona sto ja imam ima neki kao osigruac. Sta da radim, dali da rizikujem da stavim moj prikljucak i da zalemim zice boja sa boja ili je to rizicno i moze da ostetim nesto? Molim vas za pomoc, zato sto mi je 250eur malo skupo za takav bezveza deo, a ne zelim da posle jeftino izadze skapo... evo slika od oba modela, pa vi mi recite ako imate neko iskustvo sta da radim.

 

Hvala vam!

 

Nova sonda

 

dobe6o.jpg

296kiae.jpg

qytsti.jpg

28mmplw.jpg

2mnhu8m.jpg

 

 

stara sonda (ona sto ja na auto)

 

20128lu.jpg

nuv48.jpg

if6h6c.jpg

sv5g5u.jpg

15plnxc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako su boje iste i broj žica polemi ,al jesi 100% siguran da je lamda ošla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lambda je 100%, dijagnostika pokazuje nekoliko greska u vezi lambda, auto loso krene iz mesta, gubi moc, trosi vise od proseka itd... sacekacu dan dva da vidim sta kaze i druge forumdzije, pa cu vas detaljno opisati sta je bilo.

 

p.s. sta je najgore sto moze da mi se desi? moze li da unistim ECU?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje osobno i jako lose iskustvo. u pitanju je bio bmw e39. prijatelju sam zamijenio sondu na moje misljenje da nema veze sto nije isti kataloski broj na njima. druga je navodno bila sa takvog istog auta ali drugaciji motor. sve uredno napravio, izolirao i upalili auto, sonda radi sve ok. vozio on par dana po gradu sve ok potrosnja manja auto bolje ide... sve dok nije krenuo na put od nekih 150km. na predenih stotinjak kilometara auto je prvo poceo trzat pa se ugasio i kad je stao osjetio miris neke paljevine. izorila instalacija koja ide prema sondi i spalila jos "nekoliko" zica oko sebe i krepao ecu. trosak sa slepom, drugom instalacijom i ecu-om oko 200€ iz mojeg djepa. nikad vise ne mijenjam sondu ako to nije ta koja mora bit za taj auto i taj motor. a cuo sam puno puta da su drugi stavljali sonde sa totalo drugacijih auta i motora pa sve radilo super.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0