1 1
Gustavo

Izmjena ležaja amortizera na dvici

Recommended Posts

skini dole amortizer na glavcini i izvadi ga van i promijeni,najlakse i najbrze

Share this post


Link to post
Share on other sites
skini dole amortizer na glavcini i izvadi ga van i promijeni,najlakse i najbrze

 

Cijeli amortizer da zamijenim, jel tako komplicirano ležaj promijenit, a što s oprugom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili evo ovako sve opisano i nacrtano

 

p9070366dqws3.jpg

 

p9070377-2ae2gk.jpg

Edited by TROJKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad odvidaš šaraf na ležaju, pazi da te opruga neopali..

 

znam da je jednom liku skakala opruga po garaži :lol2

 

 

 

i na slici koju je trojka stavio je drugi tip ležaja koji se stavlja na g3..

 

a na dvojci je ležaj u gumi.. dok na trojci kupuješ posebno gumu, a posebno ležaj

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ne mogu izbjeći skidanje opruge, a za to mi treba ovaj alat na slici, nema druge nego naći taj alat ili zamijenit komplet amortizer s oprugom tj naći negdje polovno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je bez skidanja opruge, nemožeš skinuti ležaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
tako je bez skidanja opruge, nemožeš skinuti ležaj

 

A kako da skinem oprugu bez onog alata na slici i jel moram baš skidat amortizer dolje s auta ?

Edited by Gustavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekompliciraj si život bezveze..

 

ako neznaš bolje nemoj to raditi jer možeš izgubiti glavu ako te zvekne opruga..

 

daj nekom da ti to napravi..

 

nije mudrost, ali ako neznaš prepustiš nekom tko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites
bez stega nikako,ili zelis da ti skace opruga po garazi

 

Naći ću negdje komplet polovno s oprugom isto će me doći ko da novi ležaj kupujem i majstora plaćam, možda i manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamijeniti ležaj na dvojki je mačji kašalj,digneš auto na dizalicu skineš 2 šarafa koji drže amortizer za rukavac,i gore imaš šaraf na muldi,u sredinu ide imbus s kojim si držiš kontru,a veliki šaraf odšarafiš s okastim ključem.

Zatim skineš cijeli amortizer dole i stisneš oprugu s kliještima,ako ih nemaš,napraviš ih od 2 navojne šipke i 2 lima zapigana u slovo L...odšarafiš gore maticu i izvadiš komplet ležaj,ako te zanima kak izgledaju kliješta,budem ti ih poslikao,sam ležaj ti košta 80 kn zamjenski,a za original neznam...ležaj ti je komplet s odbojnom gumom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ležaj sa gumom za golf 2 košta cca 80kn

 

ja neznam šta si komplicirate život, lakše nabaviti cjeli amortizer i staviti polovnu stvar na auto nego promjentit je..ni ležaj

 

:):):):):):):)

 

stvarno ste smješni

Share this post


Link to post
Share on other sites
ležaj sa gumom za golf 2 košta cca 80kn

 

ja neznam šta si komplicirate život, lakše nabaviti cjeli amortizer i staviti polovnu stvar na auto nego promjentit je..ni ležaj

 

:):):):):):):)

 

stvarno ste smješni

 

Ma da, dignem ga na dizalicu, skinem dolje i stavim drugi s oprugom, neće me koštati više od 100 kuna polovno, a ionako mi loš taj amortizer. Nego dokle se mogu vozit ovako, izbacilo mi već drugi put u nekoliko mjeseci ležaj na kotaču pa sam dotezao danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pošto znaš šta ti je činiti, u ovom topicu stavljam točku.

 

nhf, ali nemam drugih rječi..

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma da, dignem ga na dizalicu, skinem dolje i stavim drugi s oprugom, neće me koštati više od 100 kuna polovno, a ionako mi loš taj amortizer. Nego dokle se mogu vozit ovako, izbacilo mi već drugi put u nekoliko mjeseci ležaj na kotaču pa sam dotezao danas.

 

znači skinul budeš sve komplet dole i stavil polovno...to ti je super posel, nakon mjesec dana bude se ispostavilo i da je taj novi-stari ležaj isto u K i kaj onda?opet zamjena i opet odlazak na špur...

Share this post


Link to post
Share on other sites
znači skinul budeš sve komplet dole i stavil polovno...to ti je super posel, nakon mjesec dana bude se ispostavilo i da je taj novi-stari ležaj isto u K i kaj onda?opet zamjena i opet odlazak na špur...

 

Pa neću kupovat napamet nego ću kupit od čovjeka kojeg znam i koji će mi dati neku garanciju da kupujem ispravno i da mogu zamijenit ako ode za mjesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zamijeniti ležaj na dvojki je mačji kašalj,digneš auto na dizalicu skineš 2 šarafa koji drže amortizer za rukavac,i gore imaš šaraf na muldi,u sredinu ide imbus s kojim si držiš kontru,a veliki šaraf odšarafiš s okastim ključem.

Zatim skineš cijeli amortizer dole i stisneš oprugu s kliještima,ako ih nemaš,napraviš ih od 2 navojne šipke i 2 lima zapigana u slovo L...odšarafiš gore maticu i izvadiš komplet ležaj,ako te zanima kak izgledaju kliješta,budem ti ih poslikao,sam ležaj ti košta 80 kn zamjenski,a za original neznam...ležaj ti je komplet s odbojnom gumom :)

 

Daj mi poslikaj to, taj lim zapigan u slovo L bi trebao biti pretpostavljam veće debljine da drži, možda da napravim to da imam kad ću ubuduće mijenjat amortizere, a i ovaj ležaj da izmjenim vidim da su svi protiv polovnog :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo kolega,nije neki problem za napravit a uštediš si novaca i nešto naučiš pri izmjeni :)

pb010015.jpg

 

Jel dosta jedan ili treba dva ovakva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dva :) idu sa dvije nasuprotne strane na oprugu,da ju ravnomjerno pritisnu.ovo je nabrzinu napravljeno.daju se napraviti puno bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj izum je konstruiran da covijeku koji radi sa njim feder otkine nos,ili mu ga u najmanju ruku premjesti na celo. :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1