1 1
ezel

polo ne vuče u startu a poslije ok

Recommended Posts

danas mi se desio čudan problem,a možda postoji više uzroka..naime vozio sam na "mrtvoj" rezervi(1.mogući uzrok problema) i išao 3.brzinom i trebao sam odjednom naglo skrenuti te je tako 3. bila na izmaku snage pa mi se desilo ono da se auto strese(2.mogući uzrok),pa sam stisnuo kvačilo i ok nije se ugasilo,ali mi se čini da je nešto zasmrdjelo.stajao sam u strani i auto je radilo i leru ,pa kad sam kretao stisnuo gas ,a on kao da se je zagušio,pustim gas i ponovo stisnem i on vuče normalno.tamam bila tu benzinska te nalio goriva,ali mi se i dalje to dešava i to kako sam shvatio samo kad upalim auto i na prvom kretanju mi se tako zaguši i onda sve normalno...dizao sam haubu i nešto mi se čini neobično-na mjestu pored one ručice od kvačila (na motoru neznam kako se to zove,getriba možda) imaju 2 rupe i kroz jednu se vidi kao neki zubčanik,čini mi se kao da je tu bio neki čep ili slično...

 

imali ko pretpostavku šta bi moglo biti ,i kako riješiti

 

(vw polo 6n 98g.,1.7sdi,44kw)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je stari ima sličan problem al nevirujen da je to to... On vozi pola 98' 1.4 8v isto je vozija na rezervi ljutoj onoj šta ugrize ko kapula za oči... Ugl ovi mu je reka da mu je potega s dna rezervara mulja da je neki đava onečistilo, i da bi tribalo to očistit... Međutin nakon 250-300 km sve se vratilo u normalu. Ako može pomoć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da javim rješenje.nevjerovatno,ali tačno 100% bilo je do prekidača štop svjetla,čim sam njega zamjenio,odmah je postalo normalno sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1