1 1
said

Pitanje o poliranju

Recommended Posts

Evo ovako posto radim u ljevaonici metala i zeljeza i svaki dan idem autom na posao, cjeli mi je auto od te zeljezne prasine koja dolazi iz pogona u kojem radim....

Auto je farban cijeli prije neke 2 i pol godine i nisam ga niakd polirao, a sad mi je ta prasina doslovno usla u lak na autu i kad prijeđem rukom po krovu ili haubi sve je onako hrapavo, auto je cjeli od toga, ali krov i hauba su najgori, onako kao neki fini smirgl se osjeti pod rukom i ima dosta tih crnih tockica...

Da li se to smije sad polirati jer se bojim ako bi se poliralo da se ne bi jos vise ostetio lak, a to se oprat ne moze :palacd:angry:

Sta uciniti polirati ili ostaviti tako kako je ili nesto trece...ima li mu spasa???

Ako imate neki savjet izjasnite se....

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

javi se Mirzi u autopraonu Autoblic, polira i aute, pa mu objasni slucaj i dogovori odmah...

 

broj ti je 091 528 7711 i 099 528 7711

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu seles grubu pastu imam doma novu poklonim ti ju ak oces..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strojno poliranje - milimikronsko brusenje boje..

 

U Pozegi - Autopraonica M, kod vojarne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi prvo treba glina( clay bar) potraži malo po internetu,i nemoj polirati auto prije gline.Samo ćeš nečistoću utjerati još više u lak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad kolko ce uspiti glina iscistiti lak od te ljevaonicke prasine.. Neznam..

 

Evo Slavene ugrubo postupak..

 

1.Detaljno pranje vozila

 

2.Zaštita svih gumenih, plastičnih i aluminijskih dijelova vozila..

 

3.Za poliranje, koristenje pasta po gradaciji i grubosti-finoci.. ( Ako je potrebno prethodno se koriste vodobrusni papiri)..

 

4.Nakon obavljenog poliranja vozilo se obavezno pere i vraća na završnu provjeru poliranja da bi se uklonile i najmanje pogreške. Nakon toga može se opcionalno nanijeti neka vrsta zaštite za lak (preporuka)..

 

 

 

Profesionalci jos koriste i UV lampe, ali to imas samo u ZG..Tak da..

 

Ako ces raditi u Pz,idi di sam napisao.. Pitaj, vidi cijenu, pa ces vidjeti sta dalje..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
javi se Mirzi u autopraonu Autoblic, polira i aute, pa mu objasni slucaj i dogovori odmah...

 

broj ti je 091 528 7711 i 099 528 7711

bas mi se i ne ide u zg zbog poliranja auta, al ako ne bude drug morat cu, hvala na broju

 

 

 

tu seles grubu pastu imam doma novu poklonim ti ju ak oces..

ne bi to sam radio da ne sjebem nesto, svejedno hvala

 

Strojno poliranje - milimikronsko brusenje boje..

 

U Pozegi - Autopraonica M, kod vojarne..

mislis da odem kod njih, pa da otici cu pa vidjet s njim sta kaze

 

Tebi prvo treba glina( clay bar) potraži malo po internetu,i nemoj polirati auto prije gline.Samo ćeš nečistoću utjerati još više u lak.

da, treba to prvo oprat mislis da ce ici s glinom jer bas se jako uvuklo u lak

 

:zder

mrki temu sam otvorio jer nisam nasao da ima bas o takvom slucaju da je ta zeljezna prasina u pitanju jer je to kao stopljeno s lakom, kao spene sitne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti slucaj posto i u mom gradu ima ljevaonica pa su svi auti sa okolnih parkiralista bili unisteni metalnom prasinom do te mjere da je curila hrdja sa krova.Te cestice su tako zajebane da se zapiknu cak i u staklo,neznam na koju foru ali auto je bio cijeli koda ga je uhvatila magla od lakiranja.

Tu ti bas nema puno pomoci,a najbolji efekat ces dobiti ako ga obrusis prije poliranja,ali ces i tako samo skinuti dio zrnca koji viri iz laka,a onaj dio koji je zapiknut ce ostat i dalje u laku.Lak ce na dodir biti gladak i imat ce sjaj ali kada se zagledas u lak i dalje se vide sitne tockice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mrki temu sam otvorio jer nisam nasao da ima bas o takvom slucaju da je ta zeljezna prasina u pitanju jer je to kao stopljeno s lakom, kao spene sitne

 

Ma brate Saide nije tebi bilo namjenjeno,imaš sasvim normalno i legitimno pitanje,nego kolega dpeic2 se u međuvremenu korigirao i uklonio copy-paste Google proljev s kojim je Ivanov (super dobar) savjet nazvao čistom glupošću (mislim da mi je page save uspio pa ti pokažem na inbox),čisto zato sam pukao gospodina kokičara,da vidim đe će nas struja da odnese :zivio

 

PS: Skrle...Said ima pun kur@c zrnaca u laku od samog početka vjeruj mi,jebena farba i efekt :)

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imao sam isti slucaj posto i u mom gradu ima ljevaonica pa su svi auti sa okolnih parkiralista bili unisteni metalnom prasinom do te mjere da je curila hrdja sa krova.Te cestice su tako zajebane da se zapiknu cak i u staklo,neznam na koju foru ali auto je bio cijeli koda ga je uhvatila magla od lakiranja.

Tu ti bas nema puno pomoci,a najbolji efekat ces dobiti ako ga obrusis prije poliranja,ali ces i tako samo skinuti dio zrnca koji viri iz laka,a onaj dio koji je zapiknut ce ostat i dalje u laku.Lak ce na dodir biti gladak i imat ce sjaj ali kada se zagledas u lak i dalje se vide sitne tockice.

 

 

Ako je ovako bila drama, onda glina nema sta radit sa ljevaonickom prasinom..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma brate Saide nije tebi bilo namjenjeno,imaš sasvim normalno i legitimno pitanje,nego kolega dpeic2 se u međuvremenu korigirao i uklonio copy-paste Google proljev s kojim je Ivanov (super dobar) savjet nazvao čistom glupošću (mislim da mi je page save uspio pa ti pokažem na inbox),čisto zato sam pukao gospodina kokičara,da vidim đe će nas struja da odnese :zivio

 

PS: Skrle...Said ima pun kur@c zrnaca u laku od samog početka vjeruj mi,jebena farba i efekt :)

 

 

S glinom nece iscistit do kraja tu ljevaonicku prasinu.. I opet polira sa tim cesticama u laku..

 

I glupost je ta sta ce poliranjem uterat tu prasinu u lak, ma kud ce ju uterat,molim,kad polirka skida do te mjere,ako se pretjera da skidas sve..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po cemu ti znas da je to super dobar savjet?

 

Znaci rezultat uporabe gline na ljevaonicku prasinu..

 

Šta si mučko kolu?To jest šta si se editovo poslje proglašavanja nečijeg savijeta čistom glupošću?

De molim te...nek ga ošmirgla do lima,nanovo cinuje ...

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šta si mučko kolu?To jest šta si se editovo poslje proglašavanja nečijeg savijeta čistom glupošću?

De molim te...nek ga ošmirgla do lima,nanovo cinuje ...

 

 

Editovo sam to, sta sam na tren izgubio volju uopce sta pisati u temi..

:zivio

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

glina je cudo ,kolko puta je izvukla gluposti za koje su ljudi tvrdili da je nemoguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slavene gledo sam Vukelicevu cetvorku onu neku narancastu..Nisam sad iso rukom preko auta,al nevidim nikakve crne tockice..Vidim i on tamo parkira,ali to kod njega nema te prasine..Eh sad.. :mellow:

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
glina je cudo ,kolko puta je izvukla gluposti za koje su ljudi tvrdili da je nemoguce

 

Posto,po nekoj mojoj procjeni sa komplet poliranjem i pripremom obljepljivanja i bar 2 pranja + vosak nece proc ispod 100 eura, u ZG jos i vise, nek proba uzet te gline,ima po netu i nek proba sam da vidi dal ce se sta cistit lak.. il posudit od nekog..

 

To je najjeftinija varijanta i deri.. Pa ces vidit sta glina radi, ili neradi..

 

Tolko od mene u ovoj temi..

 

:zivio

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka ti je isto prvo glina...uzmi najobičniju glinu šta možeš..šta djeca u školi kortiste jer GLINA je GLINA i samo ga dobro operi....probaj sa nekim HYPER WASH...da napravi pjenu koja bi digla tu prašinu onda ga operi sa normalnim šamponom i nemoj ga brisat nego polu mokrog pođeš s glinom par puta i opereš još jednom i vidiš ako ima tih znaca onda uzmi Koch power cut i gle zaboravi ikakav meguiars, 3m, sonax i ostala reklama sranja....ako ne onda vodobrusni. Ako nema više zrnaca, poliranje sa nekim polishom, pa wax i onda neki kurac koji ima barem 30% Carnaube u sebi i posao je riješen...nije to posao od 5min pogotovo ako sam ideš raditi tj niti onom koji zna nije 5 min nego dan minimum samome...al ipak se na kraju ispalati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bavim se poliranjem i znam sta pricam ta zrnca uzarenog metala se utope u lak mozda cak i skroz kroz bazu i nemoguce je popraviti stetu.

Nema te gline na ovom svijetu koja ce to izvadit uostalom nije joj to ni svrha,vec se glina koristi za uklanjanje povrsinskih necistoca kamenca itd.

Tvrdim da je to nepotreban korak kod poliranja i da je to porez na bedake ,skupa sa jos dosta preparata za njegu laka.

 

to Goran G2

 

Sudjeluj u temama u kojima mozes pomoci ljudima a ne ih savjetovati o necemu o cemu ni sam nemas pojma.

Savjetovao si fast cut pastu a nisi savjetovao vrstu podloska,brzinu vrtnje polirke niti jacinu pritiska, a posto se kuzis znas da se sa takvom pastom vrlo lako pregrije lak i ostanu hologrami koje je gotovo nemoguce popraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a vidis meni je glina ocistila lak od sitnih pikica koje su uzrokovane brušenjem pokraj auta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bavim se poliranjem i znam sta pricam ta zrnca uzarenog metala se utope u lak mozda cak i skroz kroz bazu i nemoguce je popraviti stetu.

Nema te gline na ovom svijetu koja ce to izvadit uostalom nije joj to ni svrha,vec se glina koristi za uklanjanje povrsinskih necistoca kamenca itd.

Tvrdim da je to nepotreban korak kod poliranja i da je to porez na bedake ,skupa sa jos dosta preparata za njegu laka.

 

to Goran G2

 

Sudjeluj u temama u kojima mozes pomoci ljudima a ne ih savjetovati o necemu o cemu ni sam nemas pojma.

Savjetovao si fast cut pastu a nisi savjetovao vrstu podloska,brzinu vrtnje polirke niti jacinu pritiska, a posto se kuzis znas da se sa takvom pastom vrlo lako pregrije lak i ostanu hologrami koje je gotovo nemoguce popraviti.

 

Prvo nije fast cut nego power....al nije bitno...gle ako već idemo u detalje onda mu je najbolje odbacit auto nekom tko je već imao i riješio taj slučaj...pa će taj netko znati koja debljlina spužve za koju gradaciju u materijalu jel ekscentričnu polirku ili običnu jel se u lijevu stranu treba se vrtit ili u desnu koja brzina, koji pritisak, kolko sec na po istom mjestu...a hologrami su druga priča....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fast cut power cut isti drek to su najgrublje paste sa najgrubljim granulatom ,nesto je finija od paste za matiranje.

Rad sa tim pastama nebi preporucio nikome ko nikad nije radio sa tako necim jer je toliko gruba da na rubovima vrlo lako mozete skinuti boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma brate Saide nije tebi bilo namjenjeno,imaš sasvim normalno i legitimno pitanje,nego kolega dpeic2 se u međuvremenu korigirao i uklonio copy-paste Google proljev s kojim je Ivanov (super dobar) savjet nazvao čistom glupošću (mislim da mi je page save uspio pa ti pokažem na inbox),čisto zato sam pukao gospodina kokičara,da vidim đe će nas struja da odnese :zivio

 

PS: Skrle...Said ima pun kur@c zrnaca u laku od samog početka vjeruj mi,jebena farba i efekt :)

:palacg

 

Slavene gledo sam Vukelicevu cetvorku onu neku narancastu..Nisam sad iso rukom preko auta,al nevidim nikakve crne tockice..Vidim i on tamo parkira,ali to kod njega nema te prasine..Eh sad.. :mellow:

on tamo parkira mozda 5 mjeseci a ja skoro 3 godine, bit ce i kod njega vjeruj mi, ima dosta i novih auta koji su isto tako sjebani, jos nikad ne parkiram tamo u prostor od firme, vidis da uvjek vani ostavljam auto al kao da to sta vrijedi...

jedino da tuzim firmu da mi plate lakiranje :rotfl

 

Moja preporuka ti je isto prvo glina...uzmi najobičniju glinu šta možeš..šta djeca u školi kortiste jer GLINA je GLINA i samo ga dobro operi....probaj sa nekim HYPER WASH...da napravi pjenu koja bi digla tu prašinu onda ga operi sa normalnim šamponom i nemoj ga brisat nego polu mokrog pođeš s glinom par puta i opereš još jednom i vidiš ako ima tih znaca onda uzmi Koch power cut i gle zaboravi ikakav meguiars, 3m, sonax i ostala reklama sranja....ako ne onda vodobrusni. Ako nema više zrnaca, poliranje sa nekim polishom, pa wax i onda neki kurac koji ima barem 30% Carnaube u sebi i posao je riješen...nije to posao od 5min pogotovo ako sam ideš raditi tj niti onom koji zna nije 5 min nego dan minimum samome...al ipak se na kraju ispalati.

 

 

a vidis meni je glina ocistila lak od sitnih pikica koje su uzrokovane brušenjem pokraj auta ;)

mozd da ipak probam glinom, nemam sta izgubit jel tako? S glinom nemam sta smrdat ili ostetit jos vise? To mogu i sam probat?

 

Fast cut power cut isti drek to su najgrublje paste sa najgrubljim granulatom ,nesto je finija od paste za matiranje.

Rad sa tim pastama nebi preporucio nikome ko nikad nije radio sa tako necim jer je toliko gruba da na rubovima vrlo lako mozete skinuti boju.

Frende ako kad dodje red na poliranje necu to sam radit jer nisam nikad pa da ne smrdam nesto jos vise, platit cu nekom da to odradi, al dobro je cut savjet od nekog tko je imamo takav slucaj, mene je najvise mucilo to da kad bi se sad to naprimjer islo polirat da te spene ne izgrebu lak jos vise kad se bude poliralo, kuzis na sta mislim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1