0
tony_os

bucan motor

Recommended Posts

bok ljudi, passat mi je postao relativno bucan u unutrasnjosti i malkice trese u leru. Jel moze viti da su nosaci otisli? Ili je nest drugo. Passat 96kw tdi 3bg 05 god, 230tkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak mislis bucan? pa bucan je uvijek pa to je traktor :)

 

Salu na stranu, ako ti kad mrvicu das gas prestane buka mozda ti armatura zvrnda ili neke plastike poklopca motora i sl. Jel se najednom javila buka ili kaj? Jel auto normalno ide i mirno radi u leru?

Edited by Erestor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisau Plastike. Radi sve normalno, sam u leru trese i buka iliti zvuk motora je puno glasniji nego sto je bilo. Vozim ga 2 godine i nikad mi buka unutri nije tolko glasna bilo ko u zadnje vrijeme.

Sjecam se da je Mercedes od starog slicne naznake imao, i ak se dobro sijecam nosaci motora su ulje pustili. 2 Nova nosaca i mir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisau Plastike. Radi sve normalno, sam u leru trese i buka iliti zvuk motora je puno glasniji nego sto je bilo. Vozim ga 2 godine i nikad mi buka unutri nije tolko glasna bilo ko u zadnje vrijeme.

Sjecam se da je Mercedes od starog slicne naznake imao, i ak se dobro sijecam nosaci motora su ulje pustili. 2 Nova nosaca i mir.

 

Pogledaj stražnji lonac ili dihtunge koji spajaju stražnji sa srednjim,

isto je i na jednom passatu u obitelji, ali član je poprilično gluh pa nije promjetio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

srednji lonac nemam je je naknadno ugraden Fap prije koju godinu. Ali ovih dana ce se fap i kat skidat pa cemomorovjerit dihtunge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijesen problem.

Sinoc mi je kolega izvadio katalizator i FAP, i nakon danasnje voznje je sve osjetno mirnije. Motor je osjetno mirniji i malo bolji odaziv na Gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu se ja ovdje nadovezati

 

VW Jetta 1.9 tdi, 77 kw, 2007 godina
Poprilično bučan motor kada ide preko 2000 obrtaja...ogromna razlika u odnosu na 1500-2000, baš se buka pojača ispod haube..prešao je 296.000, kod mene je već 8 godina, tj kupio ga na 150.000...i u zadnjih godinu dana mi se ta buka pojačala pravo...npr ako idem 130 komunikacija sa putnicima na zadnjem sjedištu ide po prinicpu - smanji muziku i pričaj glasnije

Znam da mi je zamajac već skoro za zamjenu...ali može li on uzrokovati ovaj vid buke???

Share this post


Link to post
Share on other sites
0