0
maxx

Zvučnici u golfu 5

Recommended Posts

Dakle ovako, riknuli mi zvučnici u golfu(serijski, oni u prednjim vratima)

I sad, ja bi to naravno zamijenio ali mi treba savjet šta je bolje..

Da li da sam petljam po tom, jel komplicirano to rastavljat, sastavljat itd..

Ili..

Da odvezem u neku specijaliziranu radnju da mi to riješe?I koju?(zagreb ili okolica)

Da napomenem, ne trebaju mi nikakvi posebni zvučnici..najobičniji, bitno da rade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zakaj si odmah ne ugradis malo bolje zvucnike :D ja planiram sada u svoju peticu staviti nove Magnatove ili Pioneer....javi mi se u pm pa cu ti dat broj od jednog covijeka u zgbu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Prvi link uopće nisam razumio ali mislim da mi ne pomaže,

Drugi link mi je samo dao dilemu (nijedan odogovor)

Treći link je riječ o zvučnicima u ZADNJIM vratima..opet, ništa mi ne pomaže..

 

Tako da i dalje stoji moje pitanje u prvom postu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađi negjde na otpadu originalne zvučnike i samo zamjeni. ako nećeš ništa kemijat.

Trebaš skinut unutarnju oplatu da to zamjeniš. ako ideš na neke druge zvučnike (ne OEM) trebaš kupit adapter u dobrom-zvuku, ronisu, svijetu medija. ili napravi isti od drveta (mdf-a).

Uglavnom ako si bio zadovoljan do sad samo kupi originalne zvučnike i zamjeni

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nađi negjde na otpadu originalne zvučnike i samo zamjeni. ako nećeš ništa kemijat.

Trebaš skinut unutarnju oplatu da to zamjeniš. ako ideš na neke druge zvučnike (ne OEM) trebaš kupit adapter u dobrom-zvuku, ronisu, svijetu medija. ili napravi isti od drveta (mdf-a).

Uglavnom ako si bio zadovoljan do sad samo kupi originalne zvučnike i zamjeni

ma nema kemijanja ali nema ni zvučnika nigdje na otpadu :ne2

znam da trebam skinut oplatu ali sam pitao da li jednom laiku problem skinut stare i montirat nove?

mislim,pa moraju bit nekako pričvršćeni,vjerovatno za ove nosače dizača stakla..jesu to pop nitne ili..

jednostavno pitanje a nemam odgovor..

- da li mogu sam(tj.jel komplicirano) i kako onda(koji zvučnik,cijena,koji alat)

- ako ne tako, onda gdje odvesti da me ne oderu..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa zakaj si odmah ne ugradis malo bolje zvucnike :D ja planiram sada u svoju peticu staviti nove Magnatove ili Pioneer....javi mi se u pm pa cu ti dat broj od jednog covijeka u zgbu

 

 

I ti si naso sta ces stavljat. Nizi rank zvucnika. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ti si naso sta ces stavljat. Nizi rank zvucnika. :D

 

jos ako stavi sony cd :lol2

 

 

sala, original zvucnici su super, za bolji efekt sloziti i nazad i to je to.

 

fali samo bolji radio...kao ovo

 

1.jpg

 

 

a za zvucnike da nema na otpadu hm...clan vix forum, on ima sigurno, ako nema on, ima nikola24

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neces stavljati pojacalo onda zaboravi bolje zvucnike jer ce ti se losije cuti, rađe opet nađi serijske

jer ce ti puno bolje zvucati nego neki bolji bez pojacala :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da rezimiramo. Neki srednji rank

 

Pojacalo 100e

Zvucnici 70e

kablovina 50-70e

zvucnicka kablovina metar 2e

 

Nabaci izracun kolko ti treba.

Komponente sam polovne nabrajo. a kablovinu novu.

 

Dost dugo sam u tim vodama i znam kolko sta kosta.

Dodje meni lik i kaze oce woof od minimalno 500 wrms ja pitam cim ti to mislis tjerat. on kaze ima neko sonijevo 4 kanalno pojacalo. ja se sam puko smijat i oso.

 

Ja sam imo dobru kombinaciju u proslom autu

HU: alpine 9851R

Prednji: Mac CFX 2.13 (140wrms) 2 way komponentni sa skretnicama

pojacalo za prednje: Hertz ep2 (60 wrms po kanalu. bilo je slabo al je pristojno guralo sisteme)

Woof: Soundstream Reference RW12 600wrms@2ohm (4ohm+4ohm)

Pojacalo: Mac Fearless 1000D 600wrms@4 ohm, 900wrms@2ohm

 

Cijena ovakog setupa me izisla 700+500+500+1500+700=3900kn bez kutije za woof te naponskih i zvucnickih kablova uracunatih, kuciste i osigurac me kostalo 150 kn (sve polovno osim kucista+osigurac i woofera)

 

I na kraju opet nisam bio zadovoljan jer je trebalo panele radit. Te nakon par mj kupio mkv i zadovoljio se stock zvukom samo cu ubacit 2 zesce 20-ke u gepek ili jednu 25-icu. i to je to.

 

Autoakustika je skup sport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Kupiti neki bolji radio sa hi-low pass filterima,ograničiti zvučnike u vratima da sviraju od nekih 100 Hz, u gepek neko pojačalce za sub i može svirat jako fino :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuli ste totalno u petnaestom smjeru. Covjek je pitao kolko je problem promjenit (rastavit oplate i zamjenit) serijske zvučnike i dal je lako da moze sam ili bolje da odfura nekom da mu zamjeni, a ne koje Aftermarket zvučnike, pojačala, cincilatore i terakvartalne distributore ventrikularnih frekventnih tokova ugrađivat).

Edited by Chipsy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krenuli ste totalno u petnaestom smjeru. Covjek je pitao kolko je problem promjenit (rastavit oplate i zamjenit) serijske zvučnike i dal je lako da moze sam ili bolje da odfura nekom da mu zamjeni, a ne koje Aftermarket zvučnike, pojačala, cincilatore i terakvartalne distributore ventrikularnih frekventnih tokova ugrađivat).

 

Ja sam mu probo objasnit da autoakustika puno kosta i da nece nista dobit ako ubaci jace i markirane zvucnike u vrata. Moj prijedlog mu je nek stavi stock i gotovo. osim ako nece bolji zvuk, onda mu predstoje pojacala i ono sve sto sam napiso. Plus dobar majstor da mu izvuce cinceve iz radija. Jer ako bude iso na hi-level imput na pojacalo treba mu 5 metara kabla od radija do gepeka pa onda 5-7 metara da dovuce kablovinu do zvucnika. Plus rastepanje cijelog auta. Nhf al meni je za jedno pojacalo i 2 way navedene zvucnike trebalo 20 metara zvucnickog kabela i oko 10 m naponskog i uz to mi je trebalo nekih 5 sati da sve kablove uvucem, postavim pojacalo i zvucnike, a auto je bio jednostavniji od golfa mkv. a pojacalo je bilo ispod suvozackog sica.

 

Jel svaki seriski radio ima od 10 wrms- pa do 20wrms oni kvalitetniji. Stavis jaci zvucnik, zvuk je isti jer ga radio nemoze pogurat. End of story

 

Edit: Jos ako stavi 2-way koaxial onda moze dobit samo vristanje.

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam mu probo objasnit da autoakustika puno kosta i da nece nista dobit ako ubaci jace i markirane zvucnike u vrata. Moj prijedlog mu je nek stavi stock i gotovo. osim ako nece bolji zvuk, onda mu predstoje pojacala i ono sve sto sam napiso. Plus dobar majstor da mu izvuce cinceve iz radija. Jer ako bude iso na hi-level imput na pojacalo treba mu 5 metara kabla od radija do gepeka pa onda 5-7 metara da dovuce kablovinu do zvucnika. Plus rastepanje cijelog auta. Nhf al meni je za jedno pojacalo i 2 way navedene zvucnike trebalo 20 metara zvucnickog kabela i oko 10 m naponskog i uz to mi je trebalo nekih 5 sati da sve kablove uvucem, postavim pojacalo i zvucnike, a auto je bio jednostavniji od golfa mkv. a pojacalo je bilo ispod suvozackog sica.

 

Jel svaki seriski radio ima od 10 wrms- pa do 20wrms oni kvalitetniji. Stavis jaci zvucnik, zvuk je isti jer ga radio nemoze pogurat. End of story

 

Edit: Jos ako stavi 2-way koaxial onda moze dobit samo vristanje.

 

dobro znam kak je to, slozio sam audio u 20-ak autiju, u svoga baš u utorak sad, 2xpojacala, 2x odvojeni sistemi RF+skretnice+ ekvilizator+2din hu, svi kablovi, sub...posla ohoho. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf pa vi ste meni krenuli objašnjavat nešto sasvim deseto..

ne planiram ulagat puno novaca u zvučnike(prošla su, za mene, ta vremena..nažalost)

a baš ću kontaktirat gore navedene forumaše da vidim jel imaju serijske zvučnike

Edited by maxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se na golfu 5 za ugradnju zadnjih zvučnika iza mora skidati lim vrata? Odnosno, kako doći do zvučnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto mislim da su pričvršćeni na lim, skineš samo tapecirung i možeš ih skinut. U biti koliko mi se čini, nisu na šarafe, nego su sa zakovicama (pop-nitnama) pričvršćeni, moraš ih izbušiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bi zanimalo neko dobro mjesto gdje bi mogao staviti pojacalo (da mi ne smeta). Tipa dali ga mogu staviti u prostor gdje je rezervna guma ili neko prakticnije mjesto :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam doma original zvucnike od Golfa 6 iz prednjih vrati (mislim da su 13.5cm i tweeteri), Pa ako ti to odgovara javi se.

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites
0