0
SLINJO

GOLF 5 2.0 TDI

Recommended Posts

Imam golf 2.0 tdi 140 ks te mi se neki dan upali lampica motorić žuta, te odem na dijagnostiku i kaže mi da je otišla regulatorska zaklopka na usisu te mi obriše grešku, normalno ona mi se upali nedugo poslje, te ja neću mjenjat u vw zaklopku nego odem i kupim novu u trgovini auto dijelova i zamijenim ju sam, ali lampica i dalje svijetli, te odem ja ponovno na dijagnostiku u vw te mi sad ne obrišu grešku nego mi kaže da je zaklopka u redu nego da je negdje problem u žicama koje vode do softvera motora ili u samom softveru, i kaže mi da nemože obrisat grešku štp mi se čini da me mulja ak ju je mogo obrisat dan prije dok je bila pokvarena zaklopka gore!

Uglavnom na autu se ne osjeti nikakva promjena, niti da gubi snagu, auto normalno pali, ide, vuče, ništa se ne osjeti da nešto nevalja, pa me zanima jel imo tko kakva slična iskustva i jel moguće da nemože obrisat grešku, dali bi se osjetilo šta da ne valja softver motora ili slično, ako je koja žica u prekidu pa nešto bi se događalo vjerojatno!?

Hvala unaprijed na pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provaj promjenut meštra tj diagnostičara... Ako ju je prije mogao izbrisat trebao bi i sada....

 

Može on i bez klapne (leptira)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Provaj promjenut meštra tj diagnostičara... Ako ju je prije mogao izbrisat trebao bi i sada....

 

Može on i bez klapne (leptira)

 

:palacg:palacg

 

I možeš provjerit osigurač pod brojem 7, ak se ne varam, u motornom prostoru..hoće izgorit zbog klapne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se palila al zbog premalog pritiska turbine. i to ponekad samo kad ga vozim penzionerski. odem na diagnostiku obrisem i nakon par dana opet. i onda sam cacko crijeva oko turba i obriso gresku i od tad radi ko bebica. isto tak se nije osjetila nikaka razlika. (vec me polako zivciraju te lampice. stalno neki k svijetli :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ih gušit, što ih bolje tjeraš to bolje idu, i nikakve lampice se ne pale ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao takvih problemcica,check engine

 

malo vuce,pa malo ne vuce

 

rezime, osla instalacija od nekih senzora do samog ECU

 

100 eur u vw-u. instalacija i zamjena

 

 

znaci bacalo gresku na dva senzora a u stvari oni dobri sam oinstalacija od ta dva ne valja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala dečki na pomoći, prvo ću promjenit meštra na dijagnostici definitivno, a ujutro ću pogledat osigurač al nisam ja te sreće, kod mene je uvijek najskuplja varijanta, Boga mi i mene polako živciraju te lampice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne ih gušit, što ih bolje tjeraš to bolje idu, i nikakve lampice se ne pale ;)

 

Ma teram ga ko vrag svoju mater, pa svejedno!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam imao takvih problemcica,check engine

 

malo vuce,pa malo ne vuce

 

rezime, osla instalacija od nekih senzora do samog ECU

 

100 eur u vw-u. instalacija i zamjena

 

 

znaci bacalo gresku na dva senzora a u stvari oni dobri sam oinstalacija od ta dva ne valja

 

ma mene jebe to što ovdje u vw servisu on nezna meni reć šta je, nego bi on kreno istraživat a za to bi mi uzo 1500kn, pa onda još plus popravak ako je šta otišlo, kao najprije treba provjerit instalaciju pa onda ak je u redu softver i take neke priče, a to mi ništ neštima po nekoj logici.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma mene jebe to što ovdje u vw servisu on nezna meni reć šta je, nego bi on kreno istraživat a za to bi mi uzo 1500kn, pa onda još plus popravak ako je šta otišlo, kao najprije treba provjerit instalaciju pa onda ak je u redu softver i take neke priče, a to mi ništ neštima po nekoj logici.

 

 

ako kaže da je greška klapne na usisnoj grani, onda ti pregori osigurač od 20a i naravno da nećeš u vožnji osjetiti nikakvu razliku, jer očito većina ih niti nezna čemu služi ta klapna, a evo odati ću vam javnu tajnu.. to je klapna koja se zatvara samo kod gašenja automobila da bi se motor mirnije zagasio, i primjetit ćeš da ti se motor sada kod gašenja jako zatrese..

 

problem je što je zupčanik na motoriću koji zakreće klapnu plastični i vole se zupci pojesti i oštetiti i onda nemože zatvoriti klapnu i motor ostaje zablokiran pa pregori osigurač.. jedino rješenje je prmjena klapne, jer to kažem iz iskustva jer sam ih osobno nekoliko puta promjenio..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako kaže da je greška klapne na usisnoj grani, onda ti pregori osigurač od 20a i naravno da nećeš u vožnji osjetiti nikakvu razliku, jer očito većina ih niti nezna čemu služi ta klapna, a evo odati ću vam javnu tajnu.. to je klapna koja se zatvara samo kod gašenja automobila da bi se motor mirnije zagasio, i primjetit ćeš da ti se motor sada kod gašenja jako zatrese..

 

problem je što je zupčanik na motoriću koji zakreće klapnu plastični i vole se zupci pojesti i oštetiti i onda nemože zatvoriti klapnu i motor ostaje zablokiran pa pregori osigurač.. jedino rješenje je prmjena klapne, jer to kažem iz iskustva jer sam ih osobno nekoliko puta promjenio..

 

 

Imaš pravo motor mi se strese kad ga gasim, al problem je u tome što sam ja stavio novu klapnu a greška ostala svijetlit i motor se i dalje strese kad ga gasim, što činit, koji osigurač da gledam? A ovi na servisu mi kažu da nemogu obrisat grešku, ma mislim da me muljaju jer on mora izbrisat grešku i ak je problem i dalje ona će se upalit!

 

Hvala na informacijama i ako znaš šta više pomagaj! I da na autu se ne osjeti ništa drugo nego kad ga gasim se strese, a sve drugo normalno, ide ko blesav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije moguce da su stavili novu klapnu ,a osigurac nisu promjenili.

osigurac je ispod haube za to,na isti osigurac ide i ventilator klime.

sta znaci da ti ni klima nece radit ako je taj osigurac izgoren.

provjeri osigurac,neznam tocno koji je,nemas ih puno pod haubom tamo povise kutije filtera zraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa nije moguce da su stavili novu klapnu ,a osigurac nisu promjenili.

osigurac je ispod haube za to,na isti osigurac ide i ventilator klime.

sta znaci da ti ni klima nece radit ako je taj osigurac izgoren.

provjeri osigurac,neznam tocno koji je,nemas ih puno pod haubom tamo povise kutije filtera zraka.

 

 

Provjerio sam sve osiguraće, i klapna je nova stavljena, a lampica i dalje svijetli i auto se strese dok ga gasim, znači da klapna nije u funkciji ili? Kolega mi spojio na ovu univerzalnu dijagnostiku što imaju većina mehaničara i na njoj mu neda obrisat grešku, a na servisu u vw, mi prije izmjene klapne obriso sve, al mi je reko da će mi se greška upalit ponovno da je u kvaru klapna i ja ne kupim klapnu kod njih jer je 2700kn, nego odem i kupim ju u trgovinu pod tim brojem istu identičnu samo za 1700kn i sam ju stavim gore i odem kod kolege ponovo i opet isti mi kaže da nemože poništit grešku, pa ja odem u vw da vidim šta će mi tamo reć, sad i oni kažu da nemogu poništit, da je klapna nova u redu al negdje postoji greška ili u kablovima ili u softweru motora, a ja mislim da me muljaju jer ako je mogo poništit i očistit grešku dok je klapna bila neispravna, a sad nemože dok je nova gore. Jel to moguće i dal klapna može funkcionirt iako greška na tabli svijetli ili možda ta nova klapna nije ispravna, kako ju provjerit! A auto inače nema nikakve promjene jedino što se strese kad ga gasim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Provjerio sam sve osiguraće, i klapna je nova stavljena, a lampica i dalje svijetli i auto se strese dok ga gasim, znači da klapna nije u funkciji ili? Kolega mi spojio na ovu univerzalnu dijagnostiku što imaju većina mehaničara i na njoj mu neda obrisat grešku, a na servisu u vw, mi prije izmjene klapne obriso sve, al mi je reko da će mi se greška upalit ponovno da je u kvaru klapna i ja ne kupim klapnu kod njih jer je 2700kn, nego odem i kupim ju u trgovinu pod tim brojem istu identičnu samo za 1700kn i sam ju stavim gore i odem kod kolege ponovo i opet isti mi kaže da nemože poništit grešku, pa ja odem u vw da vidim šta će mi tamo reć, sad i oni kažu da nemogu poništit, da je klapna nova u redu al negdje postoji greška ili u kablovima ili u softweru motora, a ja mislim da me muljaju jer ako je mogo poništit i očistit grešku dok je klapna bila neispravna, a sad nemože dok je nova gore. Jel to moguće i dal klapna može funkcionirt iako greška na tabli svijetli ili možda ta nova klapna nije ispravna, kako ju provjerit! A auto inače nema nikakve promjene jedino što se strese kad ga gasim.

 

Pokusaj vratiti staru nazad pa probaj ponovo ponistiti pa ces vidjeti dali tu org. oce ponovo ponistiti ili nece ako oce onda je negdje u kopiji greska

Edited by 207zebra

Share this post


Link to post
Share on other sites

NHF, ali ja neznam šta bi vam više čovjek rekao... (govorim za konkretan problem ovdje i općenito o 4rumu)

 

Ma ništa ti nemjenjaj dok se nezna kvar.. ili dođi pa ću ti rješiti... jer štagod da ovdje napišem bačeno je u vjetar..

 

A o pojedinim servisima mogu svašta reći.. kvalitetan kadar im najčešće otiđe jer ga neznaju cjeniti i platiti, a onda ti ostane poneki stari mehaničar koji zna dosta mehanike a o kompjuterima isto ili manje nego današnje osnovnokolsko derište

 

Radio sam ljudima auta koja servis neželi,nemože, ili šta već rješiti

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa nije moguce da su stavili novu klapnu ,a osigurac nisu promjenili.

osigurac je ispod haube za to,na isti osigurac ide i ventilator klime.

sta znaci da ti ni klima nece radit ako je taj osigurac izgoren.

provjeri osigurac,neznam tocno koji je,nemas ih puno pod haubom tamo povise kutije filtera zraka.

 

Točno ne uključuje mi se ventilator klime, a gledo sam svi osigurači su cijeli, da možda nije koji izvađen, koji broj bi bio osigurača jel zna tko, po onoj šemi u knjižici nepiše da je ijedan od klime ili ventilatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imas jedan F30-20A,motor prostor ispod haube,pokraj akumulatora 80A-F3

 

Hvala na informaciji, ujutro ću odma pogledat dal su na mjestu i jel su ispravni, sam sve mi to više smrdi da je problem u instalacijama, jel moguće da se žica negdje sama od sebe raspadne ili je veća vjerojatnost da je negdje proglodana, al to bi se trebalo vidjet, ako ije i sam softver motora u kvaru, al onda bi se valjda osjetile neke promjene u samom radu motora i snagi ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imas jedan F30-20A,motor prostor ispod haube,pokraj akumulatora 80A-F3

 

 

Čekaj oba ta osigurača su u motor prostoru, ja sam gledo na F30 nemam osigurača, a na F3 je osigurač od 20A u moto prostoru govorim, nema nijedan od 80A!

Pomoć ako može? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas jedan F30-20A,motor prostor ispod haube,pokraj akumulatora 80A-F3

 

 

Jel zna tko za što je osigurač F54 jačine 50, jer sam uspoređivo i taj mi fali na mom autu za razliku od koleginog, sam nema nigdje za što e on, da mi ga nisu ovi u servisu izvadili a nisu ga vratili, drugi svi su isti sam mi taj fali

 

znam da sam dosadan al ako tko zna hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0