0
RAZZOR

Loš grip

Recommended Posts

i meni eagle f1 ne drze nikako i vuce volan lijevo desno, al sinoc sam iso testirat u bosnu po zavojima i kad se ugrije drzi dobro, al za kocenje i kretanje nikako....a u zavoju zadnji kraj me obilazi

 

Salu na stranu.. ja imam F1 Asymetric.. i imo sam par puta po kisi s njima naglih izbjegavanja i kocenja, i jako sam zadovoljan s njima.

Jedino sto su bucne brate za popizdit..pogotovo na 19"!

Ali definitivno najbolja guma na kojoj sam se vozio bila ja Yokohama Parada Spec2.. Savrsenstvo od gume i po kisi i po suhome!

Opet cu ih uzet kad budem mijenjo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prošle godine kupil nove goodyer f1 205 55 16" i pre zadovoljan i po mokrome i na kočenju , ak ne riješim zamjenu za 17" idu ponovo na auto

 

istina da je malo bučnija ali vrijedi svake lipe,

Share this post


Link to post
Share on other sites
WHY-NO-TRACTION-BECAUSE-RACE-CAR.jpg

 

ako nijedan moderator ne objasni onda budem ja počel sutra dok se neki naspavaju, budu lakše pohvatali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto imo problema sa gripom, u mom slučaju su bile gume. Imo sam Fulde, 195/65-15, po kiši i magli piše drugom, a na izlizanom asvaltu kad krećem u brijeg malo jači gas i počne pisat. Stavio Continental PremiumContact 2, istih dimenzija i više nemam tih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovako, imam audijeve alu felge 16 coli i na njima dunlop sp sport 01 gume 205/55R16. I nemogu se nacuditi zasto gume lose drze. za zavoje nisu lose ali start i kocenje po mom misljenju je lose. u gradu je katastrofa. svaki start sa malo vise gasa auto slajdra. kocenje po gradu takodjer. svako malo pali se abs. dot guma je 3209x3 i jedna 3309 profila oko 8-9 mm sto je jako daleko od granicnika. gume drze ko sumanute po grubom ili novom asfaltu ali grad i izlizane ceste :palacd Jel to do guma? ovjesa? ili cega vec. ono ok je za vozit se. znam kad treba zakocit tako da nisam imo opasnih situacija. al ipak strah me da mi neko ne izleti pa nec moc stat. Sto napraviti osim promjeniti gume?

to ti je radi felgi jer su lakse pa ti zato vrti u prazno! tak je i meni bilo kada sam presao sa celicana na alu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam trenutno na golfu f1 u dimenziji 195x50x15 i imaju gripa taman za 115 konja i golfa,a s bfGoodrich g-force sport 205x40x17 imao sam toliki grip u zavoju da mi je auto poceo usporavt uz gas do poda ako se radilo o brzini iznad 90 km/h. Start je bolji bio, al zavoje mislim da sad mogu bolje izvuč uz natavno teze manevre.

A koce u normalnoj vožnji obije dobro, u ekstremnoj voznji se koci cim manje pa nije ni bitno heh :P

Edited by Vanjaus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fizika, šira guma daje manji pritisak na podlogu i manje gripa. To je mana šire gume, a o prednostiama će sigurno netko drugi

Tako je, sad su to culi ovi iz vw-a i zato su odlucili na sve R20 koji se od danas proizvode omoguciti svojim kupcima gume sa bicikle. :lol2

 

Nego da nebudem samo offtopic, mislim da je to do ceste jer na izlizanoj cesti je mene sa sport contact 3 znalo odnesti kad abi pretjerivao. A probaj od nekoga posuditi gume ili felge sa gumam i usporediti, jer guma sa godinama gubi na drzanju al ne vjerujem da bas toliko. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Salu na stranu.. ja imam F1 Asymetric.. i imo sam par puta po kisi s njima naglih izbjegavanja i kocenja, i jako sam zadovoljan s njima.

Jedino sto su bucne brate za popizdit..pogotovo na 19"!

Ali definitivno najbolja guma na kojoj sam se vozio bila ja Yokohama Parada Spec2.. Savrsenstvo od gume i po kisi i po suhome!

Opet cu ih uzet kad budem mijenjo.

Mislim da ne pricamo o istim gumama.

 

Asym.

gy_eagle_f1_asy_ci1_l.jpg

 

F1

1330405_091229001257_eagle-F1-GSD3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ti je radi felgi jer su lakse pa ti zato vrti u prazno! tak je i meni bilo kada sam presao sa celicana na alu!

 

Mislis. Jes da su ovo audi oem al nevjerujem da su bas tolko lagane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da ne pricamo o istim gumama.

 

Asym.

gy_eagle_f1_asy_ci1_l.jpg

 

F1

1330405_091229001257_eagle-F1-GSD3.jpg

 

 

Ove F1 sa "V" šarom se vise ne proizvode, i to cini mi se jos od kraja 2010. ili cak i prije.

GoodYear Eagle F1 Asymetric je naziv ove gornje i dosla je kao zamjena za ovu F1 sa "V" šarom. To je kao poboljsana verzija..

Kad sam kupovo nove gume za 19", trazio sam ove GY F1 sa V šarom,ali u Vulkalu su mi rekli da ih vise nema i ponudili mi Asymetric u istim mjerama.

Mozda se negdje mogu jos nac, da ih ima na zalihama..ali 19" u Vulkalu nisu imali. Bratic je bio kupio za passata 16" tu F1 ali je bila "Made in China"??? Skinio ih nakon 2 mj. jer se auto na njima po kisi nije moglo vozit! Po suhom i nekako,ali cim je mokro,katastrofa!

Vozim se na ovim Asym. vec 2 sezone i jako sam zadovoljan sto se tice voznih osobina..jedina zamjerka je sto je jako bučna.

Za razliku od 18" Nankang Sport koje imam na drugom setu, one se upola manje cuju!?

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ova F1 sa V šarom bila na kiši užasna a probao 2 put odnosno na 2 auta...prvi put na 195,55,14 i drugi put na 205,45,16, igrom slucaja dobio ih sa felgama na 16 i bacio dole...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislis. Jes da su ovo audi oem al nevjerujem da su bas tolko lagane.

ma 100% :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ove F1 sa "V" šarom se vise ne proizvode, i to cini mi se jos od kraja 2010. ili cak i prije.

GoodYear Eagle F1 Asymetric je naziv ove gornje i dosla je kao zamjena za ovu F1 sa "V" šarom. To je kao poboljsana verzija..

Kad sam kupovo nove gume za 19", trazio sam ove GY F1 sa V šarom,ali u Vulkalu su mi rekli da ih vise nema i ponudili mi Asymetric u istim mjerama.

Mozda se negdje mogu jos nac, da ih ima na zalihama..ali 19" u Vulkalu nisu imali. Bratic je bio kupio za passata 16" tu F1 ali je bila "Made in China"??? Skinio ih nakon 2 mj. jer se auto na njima po kisi nije moglo vozit! Po suhom i nekako,ali cim je mokro,katastrofa!

Vozim se na ovim Asym. vec 2 sezone i jako sam zadovoljan sto se tice voznih osobina..jedina zamjerka je sto je jako bučna.

Za razliku od 18" Nankang Sport koje imam na drugom setu, one se upola manje cuju!?

 

steta sto se ne proizvodi, bas je lijepa sara.........dali ce sad ta guma postati rare pa ce polovna dobra kostat 2000-3000 kn komad? :P:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ti je radi felgi jer su lakse pa ti zato vrti u prazno! tak je i meni bilo kada sam presao sa celicana na alu!

 

 

100% ,trebo si uzet neke 18 cola lagane,pa bi vidio kako moze isto vrtit u prazno ,nije zajebancija s tim laganim felgama

Share this post


Link to post
Share on other sites

kak se ne proizvode ove sa V šarom pa moje su DOT 1011 205 55 16 , Samo ih nema u svim dimenzijama .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iz ove hrpe texta znam samo ono sto sam i sam dosad znao. niko nis konkretno nije reko osim mrkijevog komentara da odem na optiku i izbalansiram felge.

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja iz ove hrpe texta znam samo ono sto sam i sam dosad znao. niko nis konkretno nije reko osim mrkijevog komentara da odem na optiku i izbalansiram felge.

Pa zato i je sprdnja i totalni offtopic (uključujući i mene :rolleyes: ), pa su se neki napizdili i bacili diplomu jer ih niko nesluša kad sa 6 god faksa pokušavaju objasnit nešto iz fizike što ima veze s proklizavanjem na ravnom uz silu od 66 Kw jer oni to znaju i učili su umjesto da su pogledali koji Monty Phyton i shvatili ostatak topica (NHF,sjećam se posta i čovjek je u pravu) jer brat bratu bez laganja,kupio si polovne gume par god stare,zemlja manufakture nepoznata,koje su bile na bog te pita kojem autu i takve su kakve su,potrošile su se koliko jesu i na način koliko jesu na DRUGOM autu koji nije nužno postavljen kao tvoj i tu nema nauke i formule koja će to rješit.

Znam da si nedavno satro jelena i bio bez auta neko vrijeme,bog te pita šta su sve razmontiravali na autu i kako su ga složili,nije da nisi imao problema od kad si ga kupio iako je iz "provjerene" auto kuće.

Ti tu lega nemožeš ništa napravit osim izbalansirat da ne trese (ako uopće može) i provjerit špur,ako to ne pomogne ili smanji problem onda šparaj za nove kvalitetne gume ili ove možda u međuvremenu "legnu".

 

EOD

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja iz ove hrpe texta znam samo ono sto sam i sam dosad znao. niko nis konkretno nije reko osim mrkijevog komentara da odem na optiku i izbalansiram felge.

 

 

optika i balansiranje nema veze sa proklizavanjem kotaca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa zato i je sprdnja i totalni offtopic (uključujući i mene :rolleyes: ), pa su se neki napizdili i bacili diplomu jer ih niko nesluša kad sa 6 god faksa pokušavaju objasnit nešto iz fizike što ima veze s proklizavanjem na ravnom uz silu od 66 Kw jer oni to znaju i učili su umjesto da su pogledali koji Monty Phyton i shvatili ostatak topica (NHF,sjećam se posta i čovjek je u pravu) jer brat bratu bez laganja,kupio si polovne gume par god stare,zemlja manufakture nepoznata,koje su bile na bog te pita kojem autu i takve su kakve su,potrošile su se koliko jesu i na način koliko jesu na DRUGOM autu koji nije nužno postavljen kao tvoj i tu nema nauke i formule koja će to rješit.

Znam da si nedavno satro jelena i bio bez auta neko vrijeme,bog te pita šta su sve razmontiravali na autu i kako su ga složili,nije da nisi imao problema od kad si ga kupio iako je iz "provjerene" auto kuće.

Ti tu lega nemožeš ništa napravit osim izbalansirat da ne trese (ako uopće može) i provjerit špur,ako to ne pomogne ili smanji problem onda šparaj za nove kvalitetne gume ili ove možda u međuvremenu "legnu".

 

EOD

 

gume su od prvog dana kod mene otkad su kupljene prije su bile na a6 avant i nisu mi se cinile tolko lose ko sad. e sad zbog cega. radili su samo limariju jer tockovi nisu dobili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zzzzz....

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites
gume su od prvog dana kod mene otkad su kupljene prije su bile na a6 avant i nisu mi se cinile tolko lose ko sad. e sad zbog cega. radili su samo limariju jer tockovi nisu dobili.

Kak su od prvog dana kod tebe kad su bile na a6 avantu? :D

Da nije mozda da su malo stare, pa su izgubile svojstva?

Ili jednostavno probaj, ako mozes, malo skurit taj sloj koji se stvorio od ne koristenja, pa zamijeni naprijed nazad gume, pa ponovi isto. Vjerujem da ce ti auto bolje drzati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume su bile na audi a6 avantu kod starog mog. on ih je kupio nove prije 2 godine vozile su jednu sezonu i to nekih 5 tisuca km. taj auto se tolko slabo vozi da u 8 godina kolko je kod nas napravio je samo 50-60 tisuca km. vecinom su mu ture njemacka, more, austrija, slovenija. znaci sve duze ture su njegove. tolko se slabo vozi zadnjih godina da ga je stari nedavno odjavio. vjerojatno ce se regat par dana pred more i to je to.

 

a sto se guma tice zadnji kraj nikud ne bjezi. al zato prednji voli pobjec. pa vec par dana slajfam gume i po gradu i na otvorenom. dosad nisam primjetio poboljsanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0