Recommended Posts

Ovako,

 

nekad mi se nasumicno upali srednje stop svjetlo i lijeva kocnica, govore mi da je to neki senzor, zna li tko sta je to? i jos mi se desava nekada da mi nece upalit svjetla u kabini ponekad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to mislis lijeva kocnica ti se upali ? dali mislis na svjetlo od kocnice ili nesto drugo??

Ako mislis na stop svjetlo onda pregledaj kontakte na svjetlima nazad i zice a gornje svjetlo ti moze biti povezano sa time ili mozda ima ispucanu izolaciju u gumi izmedju vrata gepeka i karoserije?

 

Za svjetlo u kabini dali ti se pali kad su vrata zatvorena?isto pogledaj zice izmedju vrata i stupa u gumi sto stoje i tamo znaju imati problema ili u bravici?

Trebas pregledati,sa takim stvarima je uvjek zanimljivo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svijetlo od kocnice ali samo lijevo i stop u sredini, a kad pritisnem kocnicu onda se ugasi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

paljenje svjetla u kabini - provjeri mikroprekidače u bravama.

 

štop svjetla: Kako da ti pali samo lijevi i centralni štop? Provjeri je li desna žarulja pregorena. Što god da se dešava trebal bi palit sve odjednom.

A sad zašto ih pali, provjeri dolje na pedali kočnice prekidač, vjerojatno je pri kraju i uskoro će odkazat poslušnost. Novi ti je cca 200kn...

Share this post


Link to post
Share on other sites
paljenje svjetla u kabini - provjeri mikroprekidače u bravama.

 

štop svjetla: Kako da ti pali samo lijevi i centralni štop? Provjeri je li desna žarulja pregorena. Što god da se dešava trebal bi palit sve odjednom.

A sad zašto ih pali, provjeri dolje na pedali kočnice prekidač, vjerojatno je pri kraju i uskoro će odkazat poslušnost. Novi ti je cca 200kn...

 

 

radi desna gledo sam, a di je to na pedali kočnice i di su mikroprekidači ti u bravama( moram li bravu skidati ili?)

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
ipak neradi, znaci samo me zanima di se nalazi taj senzor ili sta je to vec?

dolje malo iznad na pedali kočnice. Komad crne plastike veličine plastike iz kinder-jajeta učvršećen iznad pedale i ima pipak koji se izvlači kad pritisneš pedalu, normalno na gornjoj strani je konektor s 2 žice...

 

Malo češ polomit vrat dok ga nađeš. Inače skida se da se zakrene za pol kruga pa izvadi, malo teže ide...

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites
da ne otvaram novu temu...

Ja sam dns primjetio da mi ne radi osvjetljenje svih tipki na vratima ( od podizaci) tipka za retrovizore ,niti sama udubina kvaka tj ledice kaj su stavljanje u njih

cijela tabla odnosno svi prekidaci,km/sat radio ima osvjetljenje,nije nista dirano....

pa me zanima dal ima ko kakvu ideju kaj bi moglo bit? di da pogledam...

Pogledaj kablove u gumi izmedju vrata i stupa od vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites
dolje malo iznad na pedali kočnice. Komad crne plastike veličine plastike iz kinder-jajeta učvršećen iznad pedale i ima pipak koji se izvlači kad pritisneš pedalu, normalno na gornjoj strani je konektor s 2 žice...

 

Malo češ polomit vrat dok ga nađeš. Inače skida se da se zakrene za pol kruga pa izvadi, malo teže ide...

 

 

zamjenio sam štop šalter danas i sada radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

paljenje svjetla u kabini - provjeri mikroprekidače u bravama.

 

kako izgleda taj mikroprekidač u vratima i di se nlazi, dali ga svaka vrata imaju jer ocito je do toga?

Edited by Caspero1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

nalazi ti se u bravi vratiju da bi došao do njega trebaš skinuti oblogu vratiju zatim metalnu oblogu i onda skineš bravu da se nabavit prekidač u trgovinama kao što je ad electronic ne trebaš nabavljat orginal

Share this post


Link to post
Share on other sites
da ne otvaram novu temu...

Ja sam dns primjetio da mi ne radi osvjetljenje svih tipki na vratima ( od podizaci) tipka za retrovizore ,niti sama udubina kvaka tj ledice kaj su stavljanje u njih

cijela tabla odnosno svi prekidaci,km/sat radio ima osvjetljenje,nije nista dirano....

pa me zanima dal ima ko kakvu ideju kaj bi moglo bit? di da pogledam...

 

 

Mozda je u zadnjem faru doslo do prekida instalacije :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje posto imam slican problem.

 

Naime kad zatvorim vrata na golfu 4-ki unutarnja svjetla se ugase no međutim, nakon nekom vremena (2-5min) se natrag ukljuce sva svjetla u kabini.

Prvo sam posumnjao na mikrobravice koje su inace mana na 4-kama, ali on meni uredno ugasi svjetla pa se zatim sama ukljuce, probao sam i malo jace trupit sa vratima ali ista stvar.

Radi se inace o modelu sa 3 vrata.

Pa eto ako je ko imao sličan problem ili ima dobar savjet od cega da krenem??

Share this post


Link to post
Share on other sites
0