0
VWlaho

VW MK3 GTI

Recommended Posts

daklen problem je sljedeci... na mom gti-u mk3 8v ed 97g,u trapu ngdje lufta,osim sto mi sto mi desna gevinde tupka taj problem je prisutan 7tkm nevjerujem u to... sve sam zivo pregledao kad krenem i ispravljam se okrecem il bilo ono u mjestu dok lagano krecem ucini mu tup jednom ono slicno kao zglob zvuk,ali zglob bi se cuo cjelo vrjeme dok motas i vozis po meni... filing mi je kao da je letva tj nesto nateze a ja nista nemogu nac i ja i autofrik smo trazili... da napomenem i desni lezaj u glavcini se cuje al nista ekstra naravno zamjeniti cu ga :palacg

 

molim iskusne za pomoc netrebaju mi pametnjakovici bez iskustva :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno isti slučaj bio kod mene ispočetka tupi udarci su bili rijetki skroz,a sa vremenom postajalo sve gore i gore sve dok nije počelo nositi u jednu stranu.Ispočetka sam i ja provjeravao zglobove,ali na kraju se ispostavilo da je bilo do letve iako nije bilo lufta u njoj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

letvu sumljam najvise jer sumljam cudan na volanu i nekako tvrd... iako optika nije napravljena pored svega tega nekako mi tu nesto ne stima,kao sto kazes lufta nema,u pocetku to bi cuo nekad a sad je to non stop kad goc motom u mjestu krecem polako i vracam u drugu stranu to ucini... pocimlje me izludjivat taj problem...

 

nista od pisanja,provjeriti cu zglobove,zamjenit ovaj lezaj u glavcini pa se javit :D

Edited by VWlaho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako je bilo kod mene čudno skroz nekad sam imo osjećaj da u jednu stranu trebam više volanat, nekada otvrdne volan i na nekim izbočinama na cesti znalo mi je malo trznuti volan u jednu stranu i isto pri naglom kočenju..

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja nista nemogu nac i ja i autofrik smo trazili...

ako Ivo ne može dat dijagnozu 'live' onda je nama potrebno čudo :lol:

 

 

kad budeš minja ležaj 'pretresi' sve naprid po trapu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam proveo 2h prije njega,pa nisam vise zna sta cu onda zvo iva i ja i on trazili bez rezultata ikakvog lufta za sumlju. a nemam sta tipkat cuo sam dovoljno,radim pa nemogu stic sarafit ali naci cu vremena pa se javit :D

 

a dotad vi predlazite,daj te iskustva stali vec :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto već četiri godine...smanji se kad su zimske 175 gore.. kad je 195 po ljetu opet se čuje..

 

Mislio sam da se čuje opruga ali od prošle godine imam gewinde i isto se čuje...

 

Nedavno sam stavljao 280mm kočnice i malo dok je tak smotan volan zakretao disk/nabu i zglobovi mi imaju lufta.. gok se vozim ništa se ne čuje, samo kad npr.smotam krenem unatrag po ravnam volan i krečem naprijed onda se čuj tup..

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi promijenio ležajeve amortizera?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesi promijenio ležajeve amortizera?

 

 

Pitaš njega ili mene??

 

Nebitno, ja jesam, i to dvaput zajedno s gumama. ista stvar... mislim mene to ne muči previše i ne čuje se to stalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam i to originalne,danas skinuo gevinde,vratio standard amor,i faknig feder,nisam stigao onda provozat jer sam morao zurit na posao,trebam taj lezaj zamjeniti u glavcini uzet cu (SKF),sve mi nekakvo vuce u desnoj strani al treba radit pa se javit :D

 

a poznato je jos da ti golfovi imaju probleme s tim zglobovima pogotovo ona duza tj desna polu osovina :palacg

Edited by VWlaho

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo kakvo kopanje po ovjesu zahtjeva rjesavanje optike... tako da lupkanje moze bit uzrok loše optike i onda jebg nesto se shebe kako kotač nateže svaki u svoju stranu.

Svakome to rečem al malo tko to i napravi... koliko se sjecam ti si to trebo rjesit kad izmjenis krajnicu al opet nisi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ne izmjenuta krajnica davno i spona i mažetne na letvi,lezaj nisam jos a kako nisam radio bas nisam mogao mislit na ulaganje a sad moram trazit vrjeme :D

 

sad kad sam ga podigao jos vise se osjeti,a optiku sam radio ono home made(ivo ti si upucen u to :D) jer se nisam mogao dogovoriti oko visine,da bi mj dva pravio optiku kako sto rastavim i po 200kn svaki put :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ima bit ustanovljen kvar nakon danasnjeg snjuhanja,zglob pri getribi na desnoj-dugoj polu osovini :D

 

pon da li vrjeme rastavljanje i izmjena zgloba koji na svu srecu imam

Share this post


Link to post
Share on other sites

lezaj nakaraju 99% danas kupljen SKF-ov,pa sutra jutro mjenjanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto izmjenut tj upresao sam novi necuje se vise ono brujanje zad tihh,ali jos isto ono tucka,sad sam stvarno zbunjen,jos bi trebao provat s zglobovima,ako ne letva bi trebala doc u pitanje ??

 

iako sam ih detaljnije provjerio ovako nemaju lufta

Edited by VWlaho

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti problem kod mene, nakon dugog studiranja i lezanja pod autom.. letva... ali dobije nekakvi glupi luft gore dolje, kad muski primis,, mislim da je to danak nas "nizih" probajte pa mi javite stvarno me zanima..

Share this post


Link to post
Share on other sites
0