0
matic

ulje

Recommended Posts

bok ljudi zanima me posto mi se blizi servis koje ulje bi najbolje preporucili za golfa IV 1.9 tdi pd....ja sam razmisljao o shellu...

druga stvar koja me zanima onaj broj 505.00 505.01 koji mora biti...

 

hvala unaprijed..

Share this post


Link to post
Share on other sites
bok ljudi zanima me posto mi se blizi servis koje ulje bi najbolje preporucili za golfa IV 1.9 tdi pd....ja sam razmisljao o shellu...

druga stvar koja me zanima onaj broj 505.00 505.01 koji mora biti...

 

hvala unaprijed..

 

505.01 za pd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali problem je u tome sto na shellovoj kantici ne pise PD ili mozda nisam vidio....pise samo 5W30..

Share this post


Link to post
Share on other sites
ali problem je u tome sto na shellovoj kantici ne pise PD ili mozda nisam vidio....pise samo 5W30..

Norma za VW PD motore ti je 505.01(sitnim slovima pise)

Edited by toc

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha hvala na pomoci...to me mucilo zato sto je kad sam kupio auto lik mi je dao kanticu sa nekih litar ulja marke COMMA ili tako nekako pa je tamo pisalo PD...zbog toga sam se zbunio ....ok znaci 5W30 norma 505.01...hvala jos jednom..

Share this post


Link to post
Share on other sites
aha hvala na pomoci...to me mucilo zato sto je kad sam kupio auto lik mi je dao kanticu sa nekih litar ulja marke COMMA ili tako nekako pa je tamo pisalo PD...zbog toga sam se zbunio ....ok znaci 5W30 norma 505.01...hvala jos jednom..

 

:palacg;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic samo bi se nadovezao.

Imam passata v6 benzinca 2002 god.

Koristim Mobil 10w40 i motor mi potroši nekih 2l ulja na 10000 km.

Dali nekom promjenom drugog ulja bi se ta potrošnja smanjila?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novi topic samo bi se nadovezao.

Imam passata v6 benzinca 2002 god.

Koristim Mobil 10w40 i motor mi potroši nekih 2l ulja na 10000 km.

Dali nekom promjenom drugog ulja bi se ta potrošnja smanjila?

svaki v6 inače troši malo ulja...

 

Nego možeš probat s rjeđim uljem 5-40....

Share this post


Link to post
Share on other sites
svaki v6 inače troši malo ulja...

 

Nego možeš probat s rjeđim uljem 5-40....

10W/40 i 5W/40 imaju isti viskozitet na radnoj temperaturi i ne kužim kako rijedje ulje pomaže u smanjenu potrošnje istog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su u praksi 2.0 TFSI u potrošnji ulja?

Moj prvi je meni trošio oko 1L na 10.000 km...mobil ESP 5w30?

Koje ulje u 2.0 TFSI koristite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castrol 507.00 5W30 tzv LongLife....

 

litra na 10tkm je nista... pretežno je to oko litre na 3-4tkm ako ga se oštrije vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izgleda da je v6 malo umoran :)

 

Kompresija je ok, nigdje ne pušta ulje, a troši ga.

 

Dobio sam neke savjete da promjenim ulje.

Zato sam pitao mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trose oni isti ki v8-aci recimo iz S4 il Q7... to je očito normala za takve masine...

 

Kvaliteta ulja moze znacit i manja potrosnja... eto recimo kolega sta vozi taxi je 2je izmjene koristio orginal vw-ovo 505.01 ulje (passat b7 1.9 tdi) i tad je potrosnja ulja bilaa oko pola litre i manje na 15tkm,....

 

Pa je nalio castrolov edge 505.01 iz servisa.... isto 2 mjenjanja potrosnja je bila 1l na 15tkm....

te je nasao od kolega isti takav castrol al za nekih 60kn/l i evo kako kaze potrosio je 1.5l na izmjenu....

 

Samo prenosim sta veli...

Share this post


Link to post
Share on other sites
trose oni isti ki v8-aci recimo iz S4 il Q7... to je očito normala za takve masine...

 

Kvaliteta ulja moze znacit i manja potrosnja... eto recimo kolega sta vozi taxi je 2je izmjene koristio orginal vw-ovo 505.01 ulje (passat b7 1.9 tdi) i tad je potrosnja ulja bilaa oko pola litre i manje na 15tkm,....

 

Pa je nalio castrolov edge 505.01 iz servisa.... isto 2 mjenjanja potrosnja je bila 1l na 15tkm....

te je nasao od kolega isti takav castrol al za nekih 60kn/l i evo kako kaze potrosio je 1.5l na izmjenu....

 

Samo prenosim sta veli...

 

 

Probat ću i ja na sljedećoj izmjeni stavit castrol edge baš da vidim razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.

Dakle Passat b6 2007 godina, PD motor, koje ulje, jel 505.01 ili neko 507.00?! Jel svejedno koji je proizvođač ili?! Do sada sam imao passata 02 godinu 1.9 tdi motor i u njega sam sipao shella 505.01.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0