0
staky1

Golf mkV 1.9TDI

Recommended Posts

ispricavam se ako sam masio mjesto za topic, stvarno neznam pod sta ovo stavit... pala mi je na pamet ideja da svoj mk3 tdi zamijenim novijim autom a izbor sam suzio na peticu tdi do 75 000kn. sad me zanima na sta trebam pazit oko izbora takvog auta? svi mi govore da bjezim od 2.0 iako su opremljeniji i jeftiniji. dali i 1.9 ima neke boljke? do koliko idu ti motori? postoji li nesto na sta posebno obratiti paznju? u biti sto vise info. jer neznam puno o njima... unaprijed puno hvwala :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
ispricavam se ako sam masio mjesto za topic, stvarno neznam pod sta ovo stavit... pala mi je na pamet ideja da svoj mk3 tdi zamijenim novijim autom a izbor sam suzio na peticu tdi do 75 000kn. sad me zanima na sta trebam pazit oko izbora takvog auta? svi mi govore da bjezim od 2.0 iako su opremljeniji i jeftiniji. dali i 1.9 ima neke boljke? do koliko idu ti motori? postoji li nesto na sta posebno obratiti paznju? u biti sto vise info. jer neznam puno o njima... unaprijed puno hvwala :zivio

prožvakana tema...

 

bježat od 2.0 ?? nije 1.9 bajan motor tak da...a mrtva krava naspram 2.0...jeftiniji?? neznam baš

Share this post


Link to post
Share on other sites
prožvakana tema...

 

bježat od 2.0 ?? nije 1.9 bajan motor tak da...a mrtva krava naspram 2.0...jeftiniji?? neznam baš

 

a pitaj onda te iste koji "znaju" zašto je to 2.0 tako loš motor, koliko god ljudi znam nitko se nije žalio, pojedinci su ih kupovali nove i odma u startu gazili, i dan danas voze sa 100000-150000 i jače, uredno se servisiraju na vrijeme i nikakvih problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci moze 2.0 bez problema? Od koje godine su ubacivali taj motor? Dali su prve serije sa 2.0 losije od ovih kasnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 2.0 odlaze masovno dizne. Ali koliko sam cuo svima u ovlastenom mijenjaju besplatno. Neznam jel istina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno sportline ,ja ga imam i neki dan sam vozio obicnog razlika je nebo i zemlja,kao da to nije isti auto.

Moj je 2,0 tdi i za sada sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda zbog ovjesa,ima tvrdje amortizere i -15 mm opruge jer ovo je sve ostalo jednako,ne racunajuc siceve bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da ja kažem svoje iskustvo, imam 1.9TDI (105ks), sa autom sam zadovoljan. Od kvarova na 170.000km promijenio sam turbinu, na 190.000km promijenio zamašnjak i lamelu i to je uglavnom to. na 200.000km stavio OCT, i sada je auto na 219.000 km i odlicno radi. Samo uredno servisiran i vozi

Edited by zayzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim 1.9TDI 90ks Nikakvi problema osim sto mi je neka zivina pregrizla crijeva od turba i maf malo zafrkava. imam 233tkm na satu i nista dima na rohri, a nemam ni kat ni srednji lonac. samo zadnji. Kvacilo malo kljuca na papucici al ni blizu raspadanju dok verzije sa 105 ks ga mjenjaju izmedju 160-190tkm. Moja preporuka ako kupujes a bitna ti je pouzdanost. (malo je sporiji al ide fino) ulje od izmjene do izmjene potrosi 2-3 deci do pol litre iako ga ja stiscem cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taman sam naucio dosta o 1z iz trojke i sad bi nesto drugo, odnosno peticu al kao sto sam vec rekao s kim god sam pricao svi se hvataju za glavu i odmah prica kao nemoj 2.0 to ovo-to (u biti svi oni pricaju o nekim rekla kazala pricama). meni neigra ulogu snaga i neznam sta jer mi je i ovih 90ks iz trojke bilo cisto ok. zato sam htio cuti sta vi mislite o tome... Hvala vam na odg. i slobodno napisite jos pokoji info dobro ce mi doci :)))) i da moram poslikat tricu prije jer je stvarno jedan od onih O.K. primjeraka i zao mi ga je... POZZ i HVALA PUNO!

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo da ja kažem svoje iskustvo, imam 1.9TDI (105ks), sa autom sam zadovoljan. Od kvarova na 170.000km promijenio sam turbinu, na 190.000km promijenio zamašnjak i lamelu i to je uglavnom to. na 200.000km stavio OCT, i sada je auto na 219.000 km i odlicno radi. Samo uredno servisiran i vozi

:o:o

 

Pa i nisi baš malo uložio i to dok je bio original kažeš....

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites
mozda zbog ovjesa,ima tvrdje amortizere i -15 mm opruge jer ovo je sve ostalo jednako,ne racunajuc siceve bolje

 

Neznam mozda neide sve u sportline paket ali prema trendline-u moj ima profilirane ziceve,ambi light,srebrne lajsnice,roleticu na pretincu,naslon za ruku,trokraki volan sa komandama,auto. klima,iznad radija je mrezica i jos jedan izlaz ventilacije umjesto one ruzne otvorene police itd.

Nije to sve nesto posebno ali daje jedan skroz drugaciji dojam koda ne sjedis u istom autu,a sa najvecim naglaskom na ziceve.

Uglavnom ne utjece previse na cijenu a ako se moze birat sporline je daleko bolja opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% toga sto si nabrojo nema veze s sportlineom nego s dodatnom opremom. sportline se razlikuje po sicevima i -15 oprugama.

a mfa i ostalo stvar je doplate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj je comfortline 105ks 1.9tdi i ima sve gore nabrojano sto je skrle nabrojao

samo nema te sportske federe

 

inace neces pogrijesiti ako kupis peticu

ja sam ful zadovoljan s njom

u godinu i pol napravio 55000km

 

redovni servisi svakih 15000km i pali i vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites
:o:o

 

Pa i nisi baš malo uložio i to dok je bio original kažeš....

 

Pa nije baš ta se nešto pretjerano uložilo, ako se uzme u obzir da se tak na 190.000 km promijenila lamela i zamašnjak (cijena 520€. To je normalno potrošni dio. Jedino se može o turbini pričati jeli trebala otici ili ne (cijan 4.000 kn). Ali sa obzirom koliko je auto prešao km to nije neki novčani izdatak koji se morao u auto uložiti. Niti jedan dio na autu ne traje vječno, bitno je da se pre radno ne razleti. Npr na nekim autima zamašnjak ode na 40.000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

a na nekima izdrzi duplo duze nego na tvom jbg. i tako u nedogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok sve to stoji. Samo npr netko drzi neke stvari dok se ne raspdanu, a netko odmah mijenja. Normalno i da bi volio da sam mogao još više km napraviti, ali sam i sa ovim zadovoljan. Npr zamašnjak je mogao još, ali cim osjetim promjenu na nekom dijelu na auto odmah mijenjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

standardan sportline ima samo lajsne u boji vozila, mini kožni paket, alu 16", niži ovijes, lajsnice po unutrašnjosti i najbitnije profilirana sjedala...sve ostalo je doplata...samo u večini slučajeva je dosta toga doplačeno pa su bogatiji opremom...

 

2.0 je dobar motor, svi se uhvatili tih dizni a ta priča potječe od passata... ugl, imam doma 2.0 tdi i 1.9 tdi...2.0 je raketa za 1.9

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je golf 5...samo pripazi

 

05930eb8.jpg

 

prednji blatobrani imaju tvornicku gresku...plastika unutar ima trenje po rubu blatobrana i sj be zastitu i tu pocne polako ovo gore

 

taj sa slike je 2004 godina, al vidjao sam i 2006...no ako ima servisnu urednu, ide na garanciju

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudovi, slijedeci tjedan u obilazak pa cemo vidjeti :DDDDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo kasnim, jesi već uzeo nešto?

 

ja imam peticu, 1.9 TDI 2007. godina, 105 ks, profilirana sjedala, mini kožni paket, naslon za ruku, kromirani uzorak na tipkama radija i na mjenjaču, troja vrata... auto ima 120 000, kupio ga u 10. mjesecu 2011. i tad je imao 92 000, od kvarova, morao sam promjeniti cilindar kvačila jer je propadala papučica kvačila i promjenio sam jedan nosač motora...

osjeti se nekad podrhtavanje papučice kvačila što znači da je zamašnjak "načet", al to je tek počelo pa me još ne zabrinjava...

 

uglavnom, mislim da ti je petica dobar izbor, samo pazi da je održavan, uzmi si mehaničara sa sobom po mogućnosti sa laptopom da ga odmah spoji i vidi kaj se radilo po autu i to ti je to...

 

sretno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0