6 6
Eddie

Sve o: Elektricni podizaci stakala Golf 3

Recommended Posts

pa skini motoric sa mehanizma i vidi tamo gdje se sajla namotava, ali ne vjerujem da je "progutao" jer tamo ima urezane kanalice da se uredno namotava sajla

 

 

Skužio sam da je žuta plastikica ipak malo potrgana, dovoljno da neće stajat na mjestu.

 

Osim toga probavao sam sa obje stane natezati sajlu i kada se one male oprugice stisnu do kraja, fali još dobrih 5 cm da bi žuta plastikica sjela na mjesto!

 

Mislim da postoji samo 1 objašnjenje gdje je nestalo 5 cm sajle: Progutao je mahanizam nekako..

 

Par pitanja:

 

1) dal je ova sajla u komadu ili se 2 kraja ipak negdje spajaju na zupčaniku? :) Odnosno jel se može žuta plastikica zamijeniti parcijalno ili ide cijela sajla sa pastikicama, ne kužim?

2) Može li se otvoriti samo zupčanik bez da se skida motorić i elektronički dio? Nikako ne mogu skužiti šta je gdje pričvršćeno. Tu imam svega skupa 11 malih šerafa...

3) kakav mi treba odvijač za ove šerafe? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras skinuti motoric da bi dosao do toga gdje se sajla namotava, mislim da ti treba "zvjezda" odvijac za te sarafice i pogledaj jos malo bolje i skuzit ces koji su za skidanje motorica, znaci odvojis kompletan motoric skupa s elektronikom od mehanizma.

I ne moze se promjeniti samo sajla, moras kupiti cjeli mehanizam, najbolje da nađes polovni ali original

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moras skinuti motoric da bi dosao do toga gdje se sajla namotava, mislim da ti treba "zvjezda" odvijac za te sarafice i pogledaj jos malo bolje i skuzit ces koji su za skidanje motorica, znaci odvojis kompletan motoric skupa s elektronikom od mehanizma.

I ne moze se promjeniti samo sajla, moras kupiti cjeli mehanizam, najbolje da nađes polovni ali original

 

 

nije zvjezda nažalost, nije imbus, nešt je drugo, to sam rijetko viđao na sklopovima, a narastavljo sam se svakakvih... veći šarafi imaju 7 krakova a manji 6.. kvragu i wagenova posla!! u čem je bio problem staviti zvjezdasti i mirna bosna!!! :angry: sve se svodi na to da odeš u ovlašteni i kupiš cijeli novi komplet podizača i naravno masno platiš :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako nije zvjezdasti, kod mene je bio???

imas ti taj mehanizam zamjenski za kupiti ali nije bas kvalitetan, znam da je prednji zamjenski 300 kuna u tokicu al ne traje dugo, a prednji u ovlastenom kosta cca 800 kuna, zadnji neznam koliko kosta novi, zato ti kazem bolje polovni original nego novi zamjenski, iz iskustva ti govorim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
kako nije zvjezdasti, kod mene je bio???

imas ti taj mehanizam zamjenski za kupiti ali nije bas kvalitetan, znam da je prednji zamjenski 300 kuna u tokicu al ne traje dugo, a prednji u ovlastenom kosta cca 800 kuna, zadnji neznam koliko kosta novi, zato ti kazem bolje polovni original nego novi zamjenski, iz iskustva ti govorim :rolleyes:

 

 

Treba ovaj set odvijača: http://www.elmatis.hr/ProductDetails.aspx?productId=34919 (prvi red)

 

da znam priču zamjenskog. jbg, probat cu rastavit sve pa ako se da popravit ok, a ako ne ostaje drvo u prozoru i voila! :rotfl

ne dajem toliko novaca za podizač koji se otvara 1 put godišnje iz fore.

 

Hvala Slavene, javim kako je prošlo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao isto problema sa zadnjim desnim podizačem ali je kod mene pukla plastika koja drži

http://imageshack.us/f/843/img0508u.jpg/

ovaj dio na sajli pa mi je propao prozor dolje......i ja sam to sve već raskopavao i na zaj.....o se s tim....pa ako hoćeš možemo probati od ta dva složit jedan...jer sam ja namontirao obični podizač na žgance....

e da jedino nisi napisao koji je tvoj lijevi ili desni pa neznam jel paše....

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam imao isto problema sa zadnjim desnim podizačem ali je kod mene pukla plastika koja drži

http://imageshack.us/f/843/img0508u.jpg/

ovaj dio na sajli pa mi je propao prozor dolje......i ja sam to sve već raskopavao i na zaj.....o se s tim....pa ako hoćeš možemo probati od ta dva složit jedan...jer sam ja namontirao obični podizač na žgance....

e da jedino nisi napisao koji je tvoj lijevi ili desni pa neznam jel paše....

 

 

da nisam siguran dali meni na ovom nosaču stakla nedostaje mali komadić koj bi držao sajlu fiksnom.. čini mi se da je nešt malo strgano i da bi mogla ispadati žica, pa planiram malo to fixati nekako... btw meni je na tom nosaču samo metal, nema plastike...

evo kako je to riješio ovaj meštar - dobra ideja: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?...Forum-FAQ/page5 (skrolaj do cca sredine stranice...)

nisam još stigao otvarati mehnaizam da vidim šta je sa sajlom..al javim ako bude trebalo djelova..

 

e da i meni je desni u pitanju

Edited by Antonio-zg

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako i ti to rjesi ako ti sajlu nista ne drzi u tom njenom sjedistu, mozes i sa zicom hehehe provjereno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo konačno našao malo vremena da se pozabavim podizačem...

 

rastavio sve u detalje... sajla se zgužvala unutra u koloturu toliko da je neupotrebljiva, i osim toga pojela je utore na koloturu kada je preskočila.... smola! :angry::palacd

 

Razmišljam da nabavim sličnu sajlu... http://sajla.com/our_services.html => ovi izrađuju . Mislim da bi moglo vrijediti , samo treba točno pogodit dužinu i na prava mjesta staviti graničnike.

 

a na koloturu pilicom urezati nove utore gdje se pojelo...

 

ILI

 

ako netko u zg ima kolotur i zdravu sajlu za prodati... neka mi se javi, čim prije! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad citam ovo tvoje i razmisljam kako se istorija ponavlja, pre 4 godine kupim auto u sred leta i prodavac mi kaze prozori i siber se ne otvaraju, auto golf 3 naravno bez klime, mozes misliti kakav je osecaj voziti sa zatvorenim prozorima, meni se pohabao ovaj krug sto je kod tebe zelene boje i zamrsio sajlu u cvor, u to vreme su u ovlascenom servisu trazili za podizac oko 250e znam da sam im rekao da cu za te pare da nadjem stranca i da imam gomilu delova i spustio im slusalicu i onda napravio najvecu glupost u svom zivotu narucio zamenski (citaj kineski) podizac za desna vrate jer je u vratima bila letva, auto je sa troja vrata podizac spusta extra staklo ali kada treba da ga podigne to su muke nevidjene, ako ikako mozes pojuri po odpadima polovan ali orginal, imam lose islustvo sa zamenskim podizacem i zamenskom sajlom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sad citam ovo tvoje i razmisljam kako se istorija ponavlja, pre 4 godine kupim auto u sred leta i prodavac mi kaze prozori i siber se ne otvaraju, auto golf 3 naravno bez klime, mozes misliti kakav je osecaj voziti sa zatvorenim prozorima, meni se pohabao ovaj krug sto je kod tebe zelene boje i zamrsio sajlu u cvor, u to vreme su u ovlascenom servisu trazili za podizac oko 250e znam da sam im rekao da cu za te pare da nadjem stranca i da imam gomilu delova i spustio im slusalicu i onda napravio najvecu glupost u svom zivotu narucio zamenski (citaj kineski) podizac za desna vrate jer je u vratima bila letva, auto je sa troja vrata podizac spusta extra staklo ali kada treba da ga podigne to su muke nevidjene, ako ikako mozes pojuri po odpadima polovan ali orginal, imam lose islustvo sa zamenskim podizacem i zamenskom sajlom.

 

 

Da najgluplje je što VW nema u ponudi set za reparaturu... da čovjek fino može uzeti te plastikice i sajlu, koje se često habaju! Ne mora biti svaki dio posebno, može cijeli set i nek košta i 300 kn, to bi bilo ok! al ovako... bezeze.... Raspitati cu se kod ovih šta rade custom sajle, ne mislim da može biti tako loše napravljeno. Zadnji prozor se rijetko otvara, recimo u mom slučaju možda 10 puta godišnje ako i toliko ali nekada fakat TREBA! Tako da ako potraje 100 otvaranja ja prezadovljan! Prednji vozačev to je druga priča taj namota kilometre sajle godišnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

na koji nacin da se napravi t aplastikica , jeli ko sta kemijao kada ta plastikica ode sta napraviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
na koji nacin da se napravi t aplastikica , jeli ko sta kemijao kada ta plastikica ode sta napraviti?

 

Ne znam kako se to radi...ali vidim da ovi rade te dijelove: http://sajla.com/index.html (skrolaj na dno), pretpostavljam da su metalni što bi bilo the real deal! idem u ponedjeljak kod njih da vidim šta dečki mogu! problem je kod tih plastikica (NA SAJLI!) šta mogu ići jedino sa cijelom sajlom...dakle ako jedna pukne treba cijelu sajlu staviti novu.. ili bar ja tako rezmiram stvari (jer imaš graničnike na krajevima sajle koji ne daju da se preko njih skinu plastični dijelovi ni košuljice...). Da su ove dijelove napravili metalne još u tvornici, mehanika bi se jako teško pokvarila...osim ako ne bi krepala elektronika ili motorić, što je još teže... sve u svemu, sfušali su to bečki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde pa javi kada budes znao nesto vise... mozda ima neki nacin da se navuce samo preko ove postojece...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ajde pa javi kada budes znao nesto vise... mozda ima neki nacin da se navuce samo preko ove postojece...

 

bio sam kod meštara od sajle, vele da rade to masovno i da će napraviti plastikice od metala, staviti novu sajlu, namontirati sve gore, .. ukratko cijeli popravak max 300 kn veli čiča... naravno s mojom montažom.. vidjet ćemo sutra jesu li me preveslali... :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ga posao napravljen.. čini se da su dečki dobro odradili posao.

Sve skupa 250 kn, šta mislim da je ok cijena.

 

evo i fotke...

 

 

 

img05191.th.jpg

 

 

img0520ka.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

trebao bi malu pomoc u vezi spajanja starijeg tipa el podizaca na postojecu instalaciju novijeg tipa.

Znači ja bi spoijo podizač koji ima 2 žice na instalaciju koja ima elektroniku sa 15 pinova.

Dali je tko radio neto takvo? Kamo da ja utaknem te dvije žica i da mi prozor spušta/diže ili trebam kakve posebne releje za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam sličan problem...u pola 6n,naime,otvara prozor bez problema i na vozačevim i na suvozačevim vratima,međutim problem je zatvaranje,možda od 50 stiskanja jednom podigne i to bez ikakvog pravila(brzo ili sporo stiskanje)...šta tu može biti problem...kako riješiti..

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam sličan problem...u pola 6n,naime,otvara prozor bez problema i na vozačevim i na suvozačevim vratima,međutim problem je zatvaranje,možda od 50 stiskanja jednom podigne i to bez ikakvog pravila(brzo ili sporo stiskanje)...šta tu može biti problem...kako riješiti..

 

ja bi prvo pogleda taj prekidac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo iz ETKA-e

 

Capture-40.jpg

 

Cijena oko 10 eurića

 

 

može pitanje ne vezano skroz uz temu, dal je moguće da je mom prijatelje riknul relej ovaj po 17 pa mu na instr. tabli ne kaže temp ili taj relej nema veze s tim...znam da nije vezano pitanje uz podizače, al ak zna tko odg možda ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja bi prvo pogleda taj prekidac

 

kako misliš pogledao ,jel misliš na onaj sam perkidač,tj,tipku za otvaranje,pa da ona možda zeza

Share this post


Link to post
Share on other sites
kako misliš pogledao ,jel misliš na onaj sam perkidač,tj,tipku za otvaranje,pa da ona možda zeza

 

je. .to mislim..mozda negdje gubi kontakt ili tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ovo za taj prekidač, možda ti gubi kontak kak je rečeno, ili daj ispitaj malo žice koje ti dolaze, možda nema masu, mom prijatelju oba 2 zadnja na g3 nisu imala masu, dao masu i prekidači radiju još dan danas.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6