6 6
Eddie

Sve o: Elektricni podizaci stakala Golf 3

Recommended Posts

pozz

 

evo mene muči "sličan" problem.... :( sa podizačima prozora..

 

na trici (gt 1.6) 97g.

 

1.suvozačeva strana mi je ispočetka malo radila malo nije(dizanje i spuštanje)

sad neradi nikako...

zadnja dva mi rade samo na prednim komandama-na vratima neradi ništa

 

2. vozačeva strana oće se spustit neće se dignit...

dok kad izadjem vani i kad zaklučam auto i zadržim ključ u desnom položajau onda diže sva stakla ili spušta!?

 

jel ko mjenja oovaj termo prekidač????

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam prednji lijevi i zadnji desni (sa modela 5vr) ako nekom treba

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja bi prvo pogleda taj prekidac

ej drug bio si u pravu,baš je bilo do prekidača,kontakti oslabili i očistio i sad radi ko doksa,mogu otvarati i zatvarati prozor kad hoću :)

 

usput da ne otvaram novu temu:

imam problem prvenstveno sa vozačevom bravom,gdje nemogu nikako zaključati sa vanjske strane,čak neće ni da okrene ključ.dok sa suvozačevi vrata uspijem zaključati,ali i to ne od prvog puta,već od nekoliko puta uspije zaključati sva četvera vrata...šta može biti problem,kako riješiti

Share this post


Link to post
Share on other sites
imam prednji lijevi i zadnji desni (sa modela 5vr) ako nekom treba

 

prednji ti nemaju veze, troje ili petero vrata, paše na oboje, kolko para vozačev i jel stariji ili noviji model, ima u sebi automatsko spuštanje i dizanje ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites
prednji ti nemaju veze, troje ili petero vrata, paše na oboje, kolko para vozačev i jel stariji ili noviji model, ima u sebi automatsko spuštanje i dizanje ili?

nisam ih još skidao, ali bi trebali biti stariji tip jer je auto '92. 400kn za kom?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nisam ih još skidao, ali bi trebali biti stariji tip jer je auto '92. 400kn za kom?

 

kod mene je noviji tip, još tu i tamo radi pa se moram pripremiti :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
ej drug bio si u pravu,baš je bilo do prekidača,kontakti oslabili i očistio i sad radi ko doksa,mogu otvarati i zatvarati prozor kad hoću :)

 

usput da ne otvaram novu temu:

imam problem prvenstveno sa vozačevom bravom,gdje nemogu nikako zaključati sa vanjske strane,čak neće ni da okrene ključ.dok sa suvozačevi vrata uspijem zaključati,ali i to ne od prvog puta,već od nekoliko puta uspije zaključati sva četvera vrata...šta može biti problem,kako riješiti

 

 

reci mi ti si čistia ove prekidače u vratima!??

kako si doša do njih??? dali si skida oplatu od vrata i onda ih izvuka vani ili???!

 

ja sam samo skinija one gornje (vanjske) sto se pritiskaju (iz vana) i pošprica kontakt sprejom...

ali nema učinka?! :((

 

 

ps:dali je moguće da je tAJ termo osigurač otiša?

bez obzira što zadne prozore podiže?

Share this post


Link to post
Share on other sites
reci mi ti si čistia ove prekidače u vratima!??

kako si doša do njih??? dali si skida oplatu od vrata i onda ih izvuka vani ili???!

 

ja sam samo skinija one gornje (vanjske) sto se pritiskaju (iz vana) i pošprica kontakt sprejom...

ali nema učinka?! :((

 

 

ps:dali je moguće da je tAJ termo osigurač otiša?

bez obzira što zadne prozore podiže?

 

ovako,mada je u mene ovamo se nalaze prekidači gdje budu prekidači za ventilaciju,radio itd....

ali znači moraš sam onaj prekidač,ištekaš od onih žica i njega samog otvoriš,zateći ćeš 2 kontakt limića i vidjećeš da su pocrnili ondje gdje se spajaju na drugi lim ,očistiš to i vidjećeš kako će super da radi...eto ako zapne javi

Share this post


Link to post
Share on other sites
ovako,mada je u mene ovamo se nalaze prekidači gdje budu prekidači za ventilaciju,radio itd....

ali znači moraš sam onaj prekidač,ištekaš od onih žica i njega samog otvoriš,zateći ćeš 2 kontakt limića i vidjećeš da su pocrnili ondje gdje se spajaju na drugi lim ,očistiš to i vidjećeš kako će super da radi...eto ako zapne javi

 

 

hmmm....ali meni ti prekidači naprid (di je ventilacija) oni mi spuštaju i dižu zadnje prozore!

ali na vratima mi nerade prekidači!?

i na prednjim vratima(oće se spustit-neće se dignit) ...

 

dali je neko vadia te prekidače iz vrata? (iz onog rukohvata di se nalaze)?

dali je komplicirano skidati oplate?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

trojka nema termoprekidač, a iz vrata samo lagano isčupaš rukohvat i s druge strane otkopčaš jack i izvadiš tipke van, sve je na jednostavno ima svoje ležište, nema potrebe skidati tapicirung za tipke

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmmm....ali meni ti prekidači naprid (di je ventilacija) oni mi spuštaju i dižu zadnje prozore!

ali na vratima mi nerade prekidači!?

i na prednjim vratima(oće se spustit-neće se dignit) ...

 

dali je neko vadia te prekidače iz vrata? (iz onog rukohvata di se nalaze)?

dali je komplicirano skidati oplate?!

 

nekako je cudno da ne rade oba 2 zadnja prekidača...a da ti nije do onog uskog malog prekidaca naprijed (u sredini između 2 prekidača) koji služi da onemogućiš podizanje i spuštanje na zadnjim prekidačima? Mora biti pritisnut... tj ako je on neispravan ili ima prekid negdje na instalaciji onda ne rade zadnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Master

je uspia sam jednostavno skinit i pogledat prekidače u vratima...svaka čast :respekt

ALI nije do njih :( sve je izgleda normalno...

 

 

 

nekako je cudno da ne rade oba 2 zadnja prekidača...a da ti nije do onog uskog malog prekidaca naprijed (u sredini između 2 prekidača) koji služi da onemogućiš podizanje i spuštanje na zadnjim prekidačima? Mora biti pritisnut... tj ako je on neispravan ili ima prekid negdje na instalaciji onda ne rade zadnji...

 

je upravo je u tome bilo ...ja sam totalno zaboravia na tu opciju!!! :palacg

 

ZNAČI situacija je sl;desna suvozačeva strana neradi ništa, a vozačeva strana radi samo spuštanje..

 

dok kad izadjem i zakključam vrata-i zadržim kluč udesno...onda diže sve prozore osim suvozačevog!?

 

žice sam gleda koje sa karoserije idu u vrata(tamo di je ona guma) tu ništa nije puknuto...

 

ako ima ko jjoš kaku ideju neka slobodno predloži :palacg

 

 

 

ps:i da ja imam isto onaj osigurač koji je prikazan na prvoj stranici(termo)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj zamjenit prekidače.... moguće da te zaje... kontakt na konektoru u vrata, crno žuta i crvena moraju imat +, i smeđa - da bi radilo....

Ako radi na ključ ili nemaš + na crno-žutoj ili prekidači je.... lkao se rastave i malo pošmirglaj kontakte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo helping tko zna..Upisao u trazilicu,ali nista nenadjoh,uglavnom nenadjoh odgovora pa eto pomagajte..

 

Znaci golf 3 ima troja vrata i vozac i suvozac imaju podizac stakla..

 

Problem je na vozacevoj strani..

 

Nakon skidanja akumulatora,izgubio sam na vozacevoj strani automatik nacin dizanja stakla (ono stisnem gumb i pustim on sam zatvara prozor)..Znaci sada moram malo po malo dizat i pri vrhu zastat,pa jos malo podizat do kraja,ako duze drzim da dize staklo,on dodje do kraja i pocne ga spustat do pola..

 

Uredno automatik nacin spusta staklo,kao i ono kad ga postepeno..

 

Aku sam skidao prije 4 ili 5 dana..

 

Suvozacev podizac radi i automatik i postepeni nacin i podizanja i spustanja..

 

U cemu je trik?

 

Dali kako mogu isprogramirat taj vozacev ponovo?

 

Jednostavno,kao da se ajmo rec okrenio taj motoric,pa nezna granicu dizanja i spustanja...

 

Hvala..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ mislim da trebas u jednu stranu drzati taj prekidac za podizanje/spustanje i onda bu radilo.

 

EDIT evo slabo si ti to trazio :)

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....&hl=podizac tu imas za podizanje

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....&hl=podizac a ođe ti je ono kad se staklo vrati dolje :palacg

Edited by Sale-vž

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim da sam rijesio slucaj sa dizanjem stakla-automatik mode..

 

Znaci sve sam isprobao i drzi gore-dole po 20-ak sekundi,pa onda probaj sa zakretanjem kljuca,ali nije islo..

 

Onda sam skinuo obe kleme sa akumulatora i ostavio tako pola sata..Spojio kleme, i onda kljucem zakrenuo da se spuste do kraja i kontra da se dignu do kraja.izvadio kljuc i sacekao minutu da se to reprogramira..

 

I sad sve sljaka i postepeno i automatik mode i dize i spusta..Eto tako da se zna..

 

Ovo mozda bacit pod neki sticky da novi clanovi ubuduce znaju nac rijesenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Probaj zamjenit prekidače.... moguće da te zaje... kontakt na konektoru u vrata, crno žuta i crvena moraju imat +, i smeđa - da bi radilo....

Ako radi na ključ ili nemaš + na crno-žutoj ili prekidači je.... lkao se rastave i malo pošmirglaj kontakte ;)

 

 

ja ću morat skidat oplate! :(

struje mi ima do prekidača....jedino dalje prema mororima u vratima moram skinit oplate i provijerit...

 

može kakav savijet za skidanje oplata!?? :) da nebi pokida nekaj! ;)

 

imali koja shema sidanja? ili je i dalje princip na "one kopče" pa kacavidu (šarafciger) i lagano cimat da ispadne?!

 

ako koja pukne...di ih ima kupit?

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja ću morat skidat oplate! :(

struje mi ima do prekidača....jedino dalje prema mororima u vratima moram skinit oplate i provijerit...

 

može kakav savijet za skidanje oplata!?? :) da nebi pokida nekaj! ;)

 

imali koja shema sidanja? ili je i dalje princip na "one kopče" pa kacavidu (šarafciger) i lagano cimat da ispadne?!

 

ako koja pukne...di ih ima kupit?

 

pozz

 

nije neka mudrolija! prvo odviješ dva šarafa šta se nalaze u ručici, pa onda odviješ pipak od zaključavanja, pa skineš zvučnik i onda kreneš otpuštat kopče s donje strane vrata: zabiješ šarafciger fino i lagano principom poluge odvajaš plastiku od vrata. Štukne ko da je sve otišlo kvragu ali ništa se ne boj! I tako svaku kopču i kada to izvadiš onda ćeš morat izvući žice i polugicu od otvaranja vrata itd..neke sitnice već češ skužit. Ugl ak si spor i pažljiv za manje od 5 minuta je sve dolje! Skidao sam u par navrata i nikada nista nije puklo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da probam ja svoje resetirati odpajanjem akumulatora ili kaj?

 

-vozacev radi ko zmaj, nema problema

 

-suvozacev sam potrgao vodilice i one bijele plastikice (dok sam provaljivao jer mi se auto zakljucao a kljuc u gepeku) a seta za reparaturu nema pa sam namontirao nove vodilice sa skarama i svime sta dode i samo preselio motoric, prozor dize do 50% pa ga spusta, a nakada do 70% pa ga spusta dolje, zajebava i kada nema stakla u skarama, dakle kada skare idu same, a zajebava na isti nacin i kada skare nisu montirane u vrata uopce, nego su vani, na podu, stolu (ali spojene su na auto i jack i prekidac za dizanje)...

 

-mislio sam da je problem u skarama, da su popigane, da ih zajebava onaj centralni mahenizam, jer sam prenosio motoric na ovaj novi kompletni mehanizam, pa sam uzeo ponovo NOVI set (skare, vodilice..sve novo), no s njim ista prica, do 50 ili 70% po vraca dolje, tako radi dok je montirano na vrata sa sajbom, dok je montirano na vrata bez sajbe (znaci vodilice setaju skare gore i opet vracaju dolje nakon polovice) i tako rade dok su na "stolu"...ne vjerujem da se tri mehanizma neispravna

 

-je li problem u motoricu, dolje ide automatikom (duzi pritisak i spusta), gore nece automatikom nego kad ga se par puta scimam onda se skulira i pocne ici automatski no ponovo svojevoljno na pola ili vise od pola vraca nazad

 

-efektivne borbe u 3 dana s tim podizacem iam 7 sat, neam vise zivaca i nicega i jos nije slozeno, ne znam sta da radim vise, da probam zamjeniti motric (koji, na suho, znaci sam motoric, u jednu stranu ide automatikom u drugu nejde)

 

-ako netko zna kaj da radim nek pomaze, jer ja vise ne mogu, zatvorit cu vrata u suprotnu stranu i bok

 

hvala i lp

Edited by Robiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao sa zakretanjem kljuca u jednu stranu,pa u drugu,dali idu dokraja gore i dolje ?!?

 

Ako ne, jos probaj sa skidanjem obe kleme na pola sata..

 

Mene je pocelo zezat,kad sam skidao aku i mjenjao drugi, i odtad se poceli blesirat,isto dopola,pa oko 2/3, i onda mrdaj kljucem vamo tamo,pa stisci gore dole,samo imam osjecaj da sam ga tek onda pravo zbunio..

 

I onda sam, tako ostavio 3 ili 4 dana i nista..

 

I onda sam odspojio kleme na i stavio,odradio kljucem spustanje i dizanje do kraja,vratio kontakt i kljuc, i probao ponovo i sve fercera..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

-meni ne dize na kluc jer iam zaklucavanje samo preko daljinskog, brave nisu u funkciji (kada je zakljucan daljincem, ne moze se otklucati ni iznutra preko kvake, niti izvana preko brave, samo daljincem-auto je u originalu napravljen za silovanje)...nebitno

 

-i da, nevjerovatno ali istinito, cijeli problem koji me 3 dana masakrirao rijesen je otpajanjem kleme i sad sve sljaka besprijekorno (valjda se cijeli sistem resetirao ili wtf)

Share this post


Link to post
Share on other sites
-meni ne dize na kluc jer iam zaklucavanje samo preko daljinskog, brave nisu u funkciji (kada je zakljucan daljincem, ne moze se otklucati ni iznutra preko kvake, niti izvana preko brave, samo daljincem-auto je u originalu napravljen za silovanje)...nebitno

 

-i da, nevjerovatno ali istinito, cijeli problem koji me 3 dana masakrirao rijesen je otpajanjem kleme i sad sve sljaka besprijekorno (valjda se cijeli sistem resetirao ili wtf)

 

 

ajd fala k.... više :palacg:rotfl :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajda da jos ubacim jedan misterij,bio sam u jednim svatovima i na 4 od 6 auta smo popravili to dizanje i spustanje stakala..

 

Znaci svi su golfovi 3..

 

Na 4 auta kljucem bi pomakom u ljevo ili desno bi se dizali-spustali stakla..

 

Ova 2 ne,e sad mozda je i caka sta ova 2 imaju 4 vrata,a ovi 4 imaju samo prednja vrata..

 

E sad meni nesta nije jasno..

 

Kad bi na jednom golfu 3 skinuo samo jednu klemu, bilo + ili - i ponovo isprogramirao, jednostavno taj zahvat nebi ajmo rec resetirao te postavke dizanja i spustanja stakla..Ostavljeno tako pola sata i nista se nedesava..

 

Kada bi obe kleme skinuo, onda bi ostavio za pola sata, ponovo isprogramirao kljucem gore i dole do kraja, i povono probao i to bi bilo to..

 

Ko ce ga znat.. Znaci skidanjem samo jedne kleme nema nista ,a kad skinem obe onda radi uredno koda nista nije bilo..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidis ja nisam morao skidat kleme, samo sam zatvorio prozor do kraja i kad sam ga zatvorio drzao stisnutu tipku prema prema gore znaci za podizanje, i tako par sekundi drzao dok nije nesto "kliknulo" i onda je normalno radilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebemu poslove di samo nesta slusamo i osluskujemo di ce sta kliknut..

 

:lol2

 

 

Probao i to ali na ta dva auta nece pa nece.. Mora da je neki veci kvar nego ove sheme sa resetom..

 

 

I neki rade na tu shemu gore - dolje sa tipkama,a neki pak preko kljuca sa zakretanjem,kako koji,nisam skuzio po cemu,valda neki noviji i stariji modeli-mehanizmi..

 

A nekima nista nepomaze,vec obe kleme dole..

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6