0
matic

Alternator....

Recommended Posts

Ljudi pozdrav imam pitanjce u vezi alternatora...znaci planiram radit jedan projekt s muzikom za dB drag s malo vise wata pa me zanima dali je ko od vas

radio premotavanje (vitlanje ili kako to vec tko zove...) alternatora na visu amperazu i dali ima mozda kakve posljedice po pitanju instalacije u autu tocnije dali od jace struje nebi doslo do

zapaljenja kablova od motora....radi se o Golfu 4 1.9 TDI PD 74 kW...

 

i jos jedno pitanje za gewinde da ne otvaram novi topic kupio sam TA Tehinx-ove gewinde i smontirao sve na auto sve ok radi...

ali sam naisao na sliku gdje su opruge montirane suprotno od mojih...

ima li to kakve veze...????

trenutno mi auto ne vuce u stranu niti nista optika obavljena sve u najboljem redu..samo me zanima taj raspored opruga kako se pravilno montira....

 

 

hvala unaprijed...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš od a6 2.0tdi-a 180a i nemaš kemije...

Ili od renault laguna 2.0 dci, pašu nosači al remenicu treba kemijat 210a... Samo bi trebalo stavit drugi regler jer puni na 14.0v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru...

 

a dali bi ta jaca struja imala kakve posljedice na strujnu instalaciju po autu..???

Share this post


Link to post
Share on other sites
hvala na odgovoru...

 

a dali bi ta jaca struja imala kakve posljedice na strujnu instalaciju po autu..???

 

Naravno da ne, ostali uredaji bi trosili onoliko struje koliko su i prije trosili, samo naravno iza prema pojacalu moras staviti debeli kabel za napajanje, al s obzirom da ides na dB Drag onda i sam znas kak to ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na 3-ci imam od 180, na golfu 2 smo imali 2 od 140a, i na passatu 2 od 180, nikad problema sa strujom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo iza za pojacalo me ne muci toliko to bi isli 50 mm2 kabli..nego me konkretno zanimalo u motornom prostoru i u komandnoj ploci...znaci nema nikakvih problema super...

hvala jos jednom svima na pomoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam zašto te muči instalacija u kontrolnoj ploči i motornom prostoru, ako staviš jači alternator, to ne znači da auto mora imati "deblju" instalaciju, struja koja prolazi instalacijom vozila biti će ti potpuno ista kao i dosad. Struja koja prolazi žicom ovisi o snagi potrošača koji je u tom strujnom krugu, dakle određeni potrošač (npr žarulja) si sama vuče onoliko struje koliko treba (zavisno o snazi žarulje, odnosno otporu žarne niti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam nego pitao sam par ljudi i svi mi govore za instalaciju da nece izdrzat i takve stvari...zato sam tu postavio pitanje a i meni se cinilo da instalacija mora izdrzat....

 

nego da pitam jel zna neko mozda odg. na moje drugo pitanje u vezi gewindi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ od alternatora do akumulatora treba promjenit, stavit 35 ili 50mm2, orignalno je 16mm2 pa se dosta grije, samim time je i veći pad napona.

- od motora do akumulatora isto treba stavit 35 ili 50, ostalo nema nikakve veze sa strujom punjenja alternatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ od alternatora do akumulatora treba promjenit, stavit 35 ili 50mm2, orignalno je 16mm2 pa se dosta grije, samim time je i veći pad napona.

- od motora do akumulatora isto treba stavit 35 ili 50, ostalo nema nikakve veze sa strujom punjenja alternatora.

 

 

tnx...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0