0
jledenko

golf 3 tdi problem

Recommended Posts

znaci imam golf trojku, 1Z motor, presao 260 000 km, prije dva tjedna promjenjen zupcasti remen, komplet svi natezaci, rolice, i sve ostalo sta ide, klinasti, vodena, ulje filteri itd..

 

motor stvarno odlicno vuce, radi mirno na leru, nista ne lupa nit trese, samo ima jedan problem, znaci auto vuce super, ali kad dode blizu cca 3800 okr motor zatrza, baci crni dim, otane garezi na podu ispod auspuha koliko dima baci i pocme radit isto kao da radi na tri klipa (to isto se desavalo i prije servisa), a do 3800 sve normalno radi, nikakve greske

 

jel to do bosch pumpe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i u voznji isto, kad dode blizu blokade samo zatrza i izgubi gas i pocme radit ko na tri klipa, do 3800 okr sve normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

provjeri katalizator,po ovome zvuci kao da ti ostanu ispusni ventili otvoreni

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je najlaksi nacin da ga provjerim, stavit drugi ispuh?

 

bas cu probat to jer kad dode skoro do blokade baci čađu po podu i dima pun k****

 

i onda pocme trzat auto i onda kad mu dam malo gasa negdje do 1500 okr smiri se i normalno radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, samo sta je kod mene vise crnog dima

 

hvala ti puno, prvo cu to vidit sa katalizatorom, ako ne uspije onda cu hidropodizace promjenit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem imam i ja, mislim radi ko ovaj u filmiću, samo na relativno hladno mi se dogodilo dva-tri puta i u vožnji jednom na jako malim okretajima kad ga nagazim..

 

Samo kaj moji podizači imaju max 15tkm...hmm...mislim meni to ne smeta jer ga ionak ni najmanje ne ganjam hladnog...

 

 

I to mi se nije događalo dok nisam složio motor...

 

 

Mislite da svejedno promijenim podizaže?? obzirom da mi novaca nije žao, jer nisu skupi, od 37kn/kom nadalje za mene, a na autu je i veći turbo, veće dizne, dosta veći IC, mapiran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri mjerač protoka zraka (MAF) jer to su simptomi poslije 4000 ga baci koda na 3 klipa radi

Share this post


Link to post
Share on other sites
0