0
limp19

17ke ili 18ke udobnost?

Recommended Posts

Jel ko imo na trojki vr6 18 col i gume 215 35 18 kako bi to bilo za vozit i ovjes i sve to ležajeve i dal je opče za stavljat to gore...

ja imao 17 i udobniji je auto ma osjetljivo... al s good yearkom!... na 15 i 16 sam imao barum i infinity..... i razlika ogromna...

 

sama promjena bolje gume osjetiš na udobnosti!... a kamoli colažom.... veća colaža veća udobnost!....

stavi 18 ako napraviš max 10000 godišnje!

il ak misliš vozit godinu dana tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

alu felge sam našo sad me zanima dal če mi strugat po blatobranima 5X100 17 , et35, 8 jota gume 215 40 17 sad dal je ko imo na trojki golfu takve gume i felgu sa ET 35


I NARAVNO DA NEGLEDA VAN NA RUBNJACIMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ce strugat lega je imo tako pa su strugale. al nezz nek ti jos neko od mk3 drajvera da misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd dečki kaj nije niko imo na golfu 17 40 215 da mi zna reč dal dođe preko blatobrana van ET JE 35 i 8 J jer mi je bitno kod nas nesmije kotač ili felga gledat kroz rub avta ili blatobrana van jer nemožeš napravit HOMOLOGACIJU...molim hitno je da ne kupujem onda felge bez veze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je felga široka 8" to znači da je široka 20,32cm, offset ili ET ti je razlika sredine felge i dosjeda felge na glavčinu/disk koji je u tvom slučaju 35mm.. Znači da je tvoja felga "izbačena" 13,66cm od diska, pa si izmjeri dali ti je blatobran udaljen od diska više od 13.66cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovo ti je 215/40/17 sa felgom 8x17 ET35.

Treba malo doraditi rubove da bi se moglo voziti,ali sam sa 16 bio puno zadovoljniji tj auto je puno bolje lezao i nije cupao volan iz ruke po kolotrazima kao na 17.

vw1t.jpg
sptd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači avto je normalno vozan i tu i tamo struže a felge ne gledaju kroz rub ak dobro vidim...


sad oko tog čupanja volana i to to me sad brine jel se jako osjeti il da nebi na kraju avto izgledo bonbon a nije za vozit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

do vanjskog kraja blatobrana je 10 cm od diska onda nemogu stavit et 35 i 8j 17 felgu il kad stavim 17 col če to drugčije izgledat neznam :glavomuzid


Milim da sam skužio da je za 8j 20,32cm felga široka i da na nutranju starnu mora gledat 13,66 cm pa na vanjsku prema blatobranu 6,66 cm ak se ne varam mislim da je kontra nego je RONALDO 16V malo više napiso jer meni je ET pozitivan i znači da ide felga prema karoseriji,da je ET -35 ONDA BI NA VANJSKU STRANU MORALO BIT 13,66,, Ak sam u pravu nek samo neko potvrdi... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve pet ne brini nego nije mi dao vrag mira išo mjerit i bilo mi je jako čudno ;-) Nisam niš loše mislio reč il nešto samo sam skužio da neš ne valja :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet brojke.. 6,5x2,54 je širina felge, a 215 oznaka ma gumi ti je broj milimetara koliko je guma široka!

 

Felga ti je široka 16,5cm, a guma 21,5xm pa probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0