1 1
Filip Š

Touran 1,6 VS 1,9 TDI

Recommended Posts

Zdravo VW maheri.

Kupujem Tourana sa 7 sjedala za jedno 12-15 kEUR. Opcija mi je i Sharan ali ipak mi je malo preglomazan. Budući da prelazim malo km godišnje (i manje od 10000) i to vrlo često u gradskim vožnjama od 2-5 km, majstor mi savjetuje „uzmi benzinca i to običnog, ne turbo“.

 

Gladam naš oglasnik i sve TDI. Gledam i njemački oglasnik, i tamo je 1,6 75 kW motora jako malo. Zbog čega kod nas ima tako malo VW benzinaca, i ima li netko iskustva sa navedenim motorom, cca 2008 godište?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u takvom autu benzinac ne hvala i to mrtav 1.6 ..... uzmi 1.9 tdi i prst u uho...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dino - vidim i sam da su kod nas ljudi zaljubljeni u dizele i sigurno imam veći izbor - ali razradi malo molim te. Meni uvjerljivo zvuči da je za kratke relacije benzinac jednostavne konstrukcije bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turan nije mali auto znaci auto ce bit trom i trosit ce vise i to puno vise od 1.9TDI-a. a kazes da u njemackoj nema puno tih 1.6 tourana? Siguran sam da postoji debeo razlog za to.
Dizela jos mozes premapirat i smanjit mu potrosnju. ja mislim da tesko da ce ko potuc mjerenu potrosnju mog tedija. 1.9TDI 90ks-->130ks otvorena cesta preko bosne na more 3.5l/100km

Nikad u zivotu benzinca imo nisam a mislim da ni necu. kolega ima golfa mkv 1.6fsi 105ks automatik potrosnja oko 7-7.5L a golf je manji od turana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno, touran nije auto koje je namijenjeno za otic s njim do prvog konzuma, auto je napravljen za putovanja, komforan, velik, do 7 sjedala, uzimaju ga firme i vece obitelji, i normalno sta se ekonomicnosti tice da ce se 90 % ljudi odlucit na diesela prije nego benzinca, u startu je skuplji a kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci!

Vozio sam TDI i sviđa mi se osjećaj kad uljara potegne, ali cijeli život sam u benzincima i dobri su mi. Volim taj miris :)

Kužim da je 1,6 malo jadan za tolki auto, pogotova kad naguraš djecu, prtljagu i ostalo, ali sviđa mi se robusnost i jeftino održavanje jednostavnih benzinaca. Mene je strah da dizela ne zakoljem na tim kratkim zagrebačkim relacijama, i da mi ne prisjednu servisi, tubine, ovo, ono.

Volio bi čut nekoga tko se TDI-jem vozi po gradu na poso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih kupio benzinca ako bih ga nasao..

Ako se ti vozis tak malo kak se kazes onda mislim da ti stvarno 1.6 bolje pase..

Prijatelj mi ima 1.6 u audi a3 (doduse onaj stariji model iz '98.) i auto solidno ide i ima dosta snage i momenta i pri nizim okretajima.

E sad, to je laksi auto i sve, ali mislim da nije sad bas tolka razlika.

I da, ima 260 000 i ide super, pali dobro, ne trosi ulja itd.

 

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Tomislav!

Mislim da ću sutra do Zagorja po bregima isprobati jednog (jedinog) iz oglasnika pa javim dojam.

Lijepo je da je forum živ i da se ljudima da pisati komentare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tomislav kt
Isto tako ja sam cijeli zivot na "uljarama" ko i moj stari, i isto tako nebi uzimo benzinca. svjecice, kablovi, razvodna kapa. Los kontakt negdje i auto nece radit. dok dizel ide ide. kad krepa onda znas da je krepo. gorivo je jeftinije i pije ga manje. a turbine nisu problem zavisi a sta naletis. ja nisam imo problema s njima jos.

A sto se tice razlike u kilama, puuuno znaci. lega ima corsu diesel 101ks i 900-1000kg a ja imam 130ks i cca 1300kg i na drag-u mi je na repu ostavim ga za pol duzine ili duzinu auta samo. na repu mi je cijelo vrijeme. pa ti onda vidi koja je razlika.

Dok recimo pug 406 coupe 20 benzin 130ks je isto tako na repu ko i korsa. ali tu je opet razlika bila sto sam ja bio na 15 coli a on na 18. pa tako da ga je i to usporilo znaci bili bi jednaki. kilaza nam je podjednaka.

Veci auto obavezno dizel zbog okretnog momenta i svega.

Ja samo kazem cinjenice na tebi je da odlucis sta ces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sobzirom da ne radiš puno kilometara benzinac može proći.

 

Na linku imaš potrošnju kako se kreće za 1.6 FSI

 

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/50-Volkswagen/455-Touran.html?fueltype=2&power_e=120&gearing=1&exactmodel=1,6%20fsi&powerunit=2

 

Tu je za 1.9 TDI i nema neke velike razlike 1-2 l.

 

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/50-Volkswagen/455-Touran.html?fueltype=1&gearing=1&exactmodel=1,9tdi&powerunit=2

Edited by T o m a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno je meni to, ja imam doma mazdu ditd, golfa tdi i hondu civic 1.5.

Sve je meni jasno, bas sve, ali npr, honda mi je zagrijana za 1km voznje dok mazdi i golfu treba i 7-10km da bi se zagrijali.

A svi znamo da ne mozes dizela stiskat dok je potpuno hladan zbog turbine.

 

A sad sve to ima veze s tim kolko se kolega vozi, a posto je rekao da ima kratke relacije mislim da bi mu okej bio FSI.

 

Ne pametujem, to je samo moje misljenje :)

 

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

I da, posto covjek radi male relacije i ozbiljniji je malo (kolko sam skuzio) mislim da ga nece razvrtavat i divljat s njim, zato sam rekao da nema tolko veze kilaza.

 

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fsi i je obican, tsi je turbo :)

Pa tako, male relacije, dosta novaca, takav auto ;)

 

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

toliki auto i 1.6?

ako ćeš samo jednom godišnje na more proklinjat ćeš i benzin i vw i konstruktora i sve živo na prvoj uzbrdici! :)

i ja auto vozim 90% vremana kuća-poso 2km tamo, 2 natrag, 1.9 tdi i sad kupujem karavana i opet samo dizel dolazi u obzir! možeš s njim ipak nekog i prestić, možeš i natovarit ženu, djecu i na put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fsi i je obican, tsi je turbo :)

Pa tako, male relacije, dosta novaca, takav auto ;)

 

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

 

Kažu da FSI ima veće tlakove od običnog ajnšprica.

Bio sam sad malo provozao po brdu sa suvozačem i nisam se razočarao. Kolko konja tolko muzike.

@ Mladen

 

Vidim ja po tvom Golfu da bi ti duša proplakala da nemoš nekog prestić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mladen

 

Vidim ja po tvom Golfu da bi ti duša proplakala da nemoš nekog prestić ;)

Ne sudi čovjeka po slikama bivšeg auta,obiteljski je čovjek i vozi mirnije od svoje žene :)

Ja ti necu savjetovat ni jedno ni drugo nego samo prenjet osobno iskustvo s dieselom i ultra kratkim relacijama...nikad ništa od problema,sranje je jedino što nezagrijani TDI u gradu i nije neki štedljivac.Stavi sve na papir i sračunaj se,probaj oba auta i odluči jer od našeg piskaranja ovdje neces bas profitirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obiteljski covjek doslovno svaki dan ili svaki drugi kad ide u soping do portanove vozi barem 180-200 po satu svoje stare cadare iz gusta i da izbaci ugljen sto se skupi dok ga zena vozi.

A vozio sam passata nekog sa tim "novim" fsi i neide nikud bez zaleta, a kamoli kamion obic. Od 80 do 120 mu treba vjecnost ko i svemu ostalom bez turba.

 

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo vi pišite, žao mi je što se još nije javio neki od mojih brojnih TDI sugrađana. Ipak je Slavonija jedno a Slavonska avenija drugo :) Drago mi je čuti tuđe mišljenje i naravno da je odluka na meni. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi malo pišu jer su uglavnom sve teme i mogući upiti već dobro prožvakani,tako da info što se tiče kvalitete i općenito motora koji te zanimaju postoji tu negdje na forumu,nažalost zbog pomanjkanja osnova kulture pisanja i ophođenja online to je toliko razbacano okolo i skoro svaka tema nakon 2-3 posta ode u smjeru koji nema veze s naslovom topica da se i dugogodišnji članovi teže snalaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vidim da si si ti zacrto u glavi benzinca tako da neznam cemu ovakva tema uopce iako ti svi govore dizel jer je razlika u održavanju minimalna a po potrošnji drastična pogotovo na takvom bojleru od auta .... tako da je po meni topic suvišan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dino

nisam zacrtao i ne govore svi dizel :)


baš sam nekidan i dizela vozio


e, kad smo kod dizela, to ćete vi sigurno znati: koja je razlika između 1,9 i 2,0 TDI?


mislim na održavanje, specifikacije sam našao i sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj tip kola je svakako dizel bolje resenje. Sto se razlika tice 2.0 TDI je dosta ubedljiviji sa performansama, ali i malo problematicniji. Ja imam Alteu XL 1.9 TDI kojoj zaista zafali snage (ima 1520kg), ali sam taj nedostatak remapom resio i sad ide identicno kao stock 2.0 TDI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, najbolje bi bilo imat jednog malog benzinca za po gradu i dizela za putovanja. Ali imati dva auta za ukupno 10000 km godišnje e to bi tek bio trošak.

Ovako sam morao sve odvagnuti i uzeo sam bojlera benzinca - evo pred tri dana sam ga dopeljao iz Heidelberga. Baš sam zadovoljan, a na turaži preko 3000 čak mu ni snage ne fali za ono kaj meni treba.

Pozdrav svima i hvala na savjetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jedna rutina mog kolege

vani -10, 1.6 benzinac

sjedi i vozi 2 min, ugasi...

za 20ak minuta sjedi i vozi 2-3 min, ugasi...

za 10ak minuta sjedi i vozi do 5 min, ugasi..

cok se ne gasi jer je auto stalno hladan

u roku pola sata auto je popio 50kn goriva

neka hvala

 

a meni se smiju i govore da sam pun para kad ostavim TDI-a da radi i odem pojesti pizzu :D

Edited by 116-TDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1