2 2
dzinn16v

Pomoć poliranje auta

Recommended Posts

Hvala za slike kolega :-)

Za vikend ce mi doci glina pa cu pokusati prvo s njoim...prvo cu ga oprati jos jednom pa mozda i poslikam stanje da vidite o cemu se radi...od kad se to desilo malo sam izgubio volju pa sam ga sutnuo u garazu,da malo "ohladim".

 

Ako ne mogne s glinom trazit cu dalje rijesenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas set u Partesu na akciji glina+lubrikant nekih 130kn.

Sad kad je vec sranje daj ga nekome provjerenom da ti ga obrusi i imat ces puno ljepsi auto jer se brusenjem makne narandjina kora sa laka pa se auto jos ljepse sjaji.

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li riješija to? imam isti problem već 2 godine ali nisan naša di bi to riješija

2012. kad mi je jedan "renomirani" Šibenski atolimar/lakirer lakira haubu i branik usra mi je cili auto sa maglon od špric kita

auto je metalik crni Lc9Z black magick pearl to je boja auta i kad se auto opere to se vidi po cilom autu,staklima svemu osim šata je on piturava i to nemogu ničin skiniti probava san nitro razređivačen neće ni trunke. neznam kome bi uopće to odveja da mi rješi ili kako da sam riješin šibenska županija ili split?

vjerojatno se pitate šta mu nisan vratija da riješi? situacija bila da sam mu već vraća auto i nisan tija uzet ato jer je lik totalni muljator i jedan obični fušer a radi za VW centar u šibeniku. najprvo mi je lakira haubu asmo izvan pa kad san doša po auto poludija san onda je reka ima san posla ostavi riješiću. nakon 5 dana dođen po auto haubu lakira običnon crnon pituron i to pinjelon da da dobro ste pročitali i toliko san ima poblema da sad ne nabrajan polakira je na kraju u pravu boju.

i onda sam ja iša na neke ispite u 9 misecu drugi dan nakon šta san uzeja auto i kad san se vratija onda san opra auto i posložija sve po haubi i braniku itd... kad san vidija šta je napravija toliko san bija lud da bi on završija u bolnici a ja u zatvoru :-) roditelji mi nisu dali da mu iden ponovo jer je već vrag odnija šalu koliko me izvoza i koliko san se bija zakrvija snjim jer nemogu virovati kako ljudi rade.pa to je za ubiti se

i sad svaki put kad operen auto dođe mi da se obisin kad vidin,a za Crnog limara poskidan sve sa kalendara

ko ima kakvo rješenje,jer to je ruglo obično?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos nista...ocistio sam nitrom stakla...auto je svaki dan na suncu,oprao sam ga par puta i vecina crvenih tockica je spala...

Skinuo sam i dobar dio sa krova uljnim razrijedjivacem i nisam ostetio lak...Sranje sam napravio na pocetku kad se tek to desilo jer sam napravio holograme na laku...sad se valjda dobro osusio (oko 2mj od lakiranja) pa se ne sara vise....

 

Ovako s razrijedjivacem cu skinuti sve,poslije sa glinom i poliranje...nec sam odradio tako jedan blatobran i zadovoljan sam,bit ce kao nov :slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ti je direktno polirati po tome ako su te tockice relativno friske, tu mislim na strojno poliranje, trljanjem rukama neces nista postic. ici ce ti to dolje grubom (tvrdom) spuzvom i grubom 3M pastom (zeleni cep) i onda proci finom 3M antihologram pastom (plavi cep). mislim mozes koristiti paste koje su ti dostupne, ne moras bas ove. Ako ti je to lakirano prije 2 mjeseca mozes slobodno razrjedivacem oprat pa ispolirat, al bezveze si radis tezi posao. sa glinom nemoj, jer ce ti ostati dosta crta po laku za koje ces se morati dobro namuciti da ih izvuces. Najbolje ti na jednom djelu isporbat sve opcije pa vidjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzinn: ti si bar nešto uspija skiniti :-)

je raspita san se ima i u splitu R studio isto oko 1000 kn to mi je bliže, al čekeće još neko vrime ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ti je direktno polirati po tome ako su te tockice relativno friske, tu mislim na strojno poliranje, trljanjem rukama neces nista postic. ici ce ti to dolje grubom (tvrdom) spuzvom i grubom 3M pastom (zeleni cep) i onda proci finom 3M antihologram pastom (plavi cep). mislim mozes koristiti paste koje su ti dostupne, ne moras bas ove. Ako ti je to lakirano prije 2 mjeseca mozes slobodno razrjedivacem oprat pa ispolirat, al bezveze si radis tezi posao. sa glinom nemoj, jer ce ti ostati dosta crta po laku za koje ces se morati dobro namuciti da ih izvuces. Najbolje ti na jednom djelu isporbat sve opcije pa vidjet.

 

prejako si stiskao 100% jer meni nikad nije ostalo crta po laku

plavi cepa nakon zelenog neće igrat jer grubom kombinacijom možeš napraviti dosta oštećenja pogotovo u paru sa skidanjem boje kako si napisao

još u tu priču ulazi i tvrdoća laka

razređivač i ostalo neću ni komentirati...

 

Po meni bi ti bilo najbolje da ništa ne diraš ako nikad nisi polirao.Polako složi auto i odvezi ga nekom da ga ispilira ko se tim bavi.

Glina i te gluposti uopće ti nisu potrebene znam to iz iskustva jer se time bavim i više vozila sam riješio di je bio problem kao kod tebe.

Jednostavno polirka i 3m paste i vozi!!!

 

volio bih vidjeti tvoje radove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pred nekoliko godina je u noćnoj smjeni u rafineriji prsnuo vruć mazut na dimnjak, naravno da je tad bila i moja smjena i naravno da je upropastilo i moj auto, sitne kapljice se zapekle u lak.

Na sablažnjavanje ostatka smjene sam oprao auto ivasolom i minivošom na vruću vodu. Guess what? Laku nije ništa bilo, naknadno auto ispoliran i ko nov. I ne kužim zašto ekipa koja se bavi detailingom strogo zabranjuje upotrebu bilokakvih otapala na laku a da pritom uopće nisu niti svjesni sastava polir pasti ;) Uostalom, fućkaš ti taj lak ako ga pojede uljni razrjeđivač.

 

Nemam sliku prije, ali imam poslije i nije pojelo lak:

Poliram pod natrijevom lampom jer je "najstroža" i zato je odsjaj narančasti.

P9060101.jpg

 

 

I ipak bih se složio s fikijem, glina je proizvod koji se može i preskočiti.

Za čišćenje postoje mekani padovi (već sam mislim i naveo u temi) finih gradacija od 2-4000.

 

Ja baš ne slikam i odradim tu i tamo pokoji auto kolegama, ali imam sliku svoje olupine odmah nakon poliranja:

IMAG0744.jpg

IMAG0745.jpg

Edited by Divine

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekipa koja je u detailingu ide onim smjerom: manje je bolje ili ti vise

 

zasto odmah ici agresivnijom metodom (koja moze ali i ne mora biti brza) a ne se malo patiti sigurnijom

zasto odmah vodobrusni? stanjuje se lak. poliranjem se stanjuje lak.

 

treba ici od najblaze metode prema grubljem (ako ne pomaze)

 

divine ostale rasprave uz cugu :cuga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keza,bez beda kad god oces dodi do mene pa budem ti pokazao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam dosta sa uljnim razrijedjivacem.lak se nije ostetio...I cini mi se da sve manje tockica ima svakim pranjem...tako da najvjerovatnije necu nista dirati jos neko vrijeme pa cu ga dati polirati...hologrami nisu toliko strasni,mislim da ce to moci odraditi svatko tko ima kakve veze s poliranjem.

 

Pratim malo po fb onaj detailing centar R u splitu...cini mi se da rade OK.Zna li netko kakvi su sa cijenama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav . ja sam imao sličan slučaj. na cijeli auto mi je pala praina od boje. sve sam oprao Nitro razrjedivacem. nasipo Nitro na meku krpicu i dio po dio brisao. sve silo i nista nije boji bilo. poslije dobro oprao auto i ispolirao ga renco pastom(30kn).i kao novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

već san negdi spomenija da san radija par lita u autopraonicama različitim. to šta u tim praonicama zovu poliranje za mene nema veze s poliranjem. mislin i ja san to tamo radija al to je do gazde. poliranje je kod njih sa onim pastama iz (plodina konzuma itd p 30-40 kn) i pamučnom krpom pa glancaj. i sad to poliranje samo služi da se malo osvježi boja sjaj la to je zanemarivo. u zadnje vrime gazda nije tija uzimati aute koji nisu metalik :-/ jer se na ovim s običnom bojom malo toga može postići na ovaj ranije opisani način

e sad za skidanje smole bija je neki sprej resinol?(nesićan se točno više) s njim posprejaš sačekaš i obrišeš smolu ako je malo zagorila ponoviš i to je to. kasnije je taj isti sprej 2005-6 posta tako jak da kad ga ostaviš teke dulje pa ideš ostrugati smolu izgrebe lak. ja san skužija da ekipu boli kurac šta su izgrebali lak al nek su oni skinili smolu, onda bi ja pokaziva triba lagano samo po smoli krpon itd. i u svojoj smjeni san samo ja skida smolu i pazija bi i bilo je dobro

divine: ovo šta ti kažeš slažem se s tobom, nikoji nitro ili benzin niti išta neće skiniti tvornički lak nema teorije, j san pokušava sa jednog branika skiniti lak radi pituravanja.nikakve kemikalije mu nisu naudile čak san i potapa u nitru i ništa (jedino desol al on grize i neke vrste plastika tako da njega nisan ni uzeja u obzir). one mrlje od katrana onog sa ceste šta zašpricaju blatobrane i vrata to ide bez problema s nitrom ili benzinom bez opasnosti za lak. čak i ove uljane piture za ogeade sve skida nitro al zajeb je sa 2k

i meni se to čini preagresivna metoda vodobrusnim brušenje sloja laka, al vjerojatno je to njima najlakša i najisplativija metoda?

 

dzinn: zva sam ja R studio i opisao svoj problem. metoda im je dakle brušenje vodobrusnim al za kedere i plastične djelove(rubljaci pragovi branici) nemogu ništa(jer kako će ih izbrusiti) znači u mom slučaju je golf 3 i cijena je 1000kuna 100-200 gori doli kad vidi auto eto tako da bi vjerojatno i tebe tako izašlo

nevolin puno pisati jer onda izgubi smisao ono štabi tija reći i pola zaboravin :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni poliraju aute za AK Dojkic. Barem jesu prosle godine,tako da neznam dali jos uvijek i navodno dobro rade koliko sam uspio saznat od ovih u Dojkicu.

Makar bi ja radje dao 500kn za jednoslojno i vosak u Partesu,nego 300kn za kak ti "troslojno" kod nekog lijevog...

Mogu oni koristit i najbolje paste ako znaju tek tolko ispolirat auto da se sjaji i prodavat fore da su napravili troslojno itd. To njihovo troslojno je upola dobro kao jednoslojno u partesu.. Pa samo materijal za troslojno poliranje je toliko ako ne i vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio u partesu i zadovoljan sam,za 300kn troslojno nemoguće napravit tak da je to možda samo reklama

 

možda ima ko iskustva ili se neko odluči

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2