2 2
dzinn16v

Pomoć poliranje auta

Recommended Posts

Molim moderatore da ne brisu temu,znam da ih ima dosta na forumu ali nista vezano za moj slucaj.

 

Auto mi je svjeze lakiran ( oko mjesec dana)

Bio je vanka na suncu,a stari mi je bojao ogradu spricom i kompresorom,naravno sva prasina od boje je pala po autu :ne i sad je na dodir kao brus papir,a i jasno se vidi crvena prasina po njemu...krov,hauba,vozaceva strana...

 

Pokusao sam na jednom dijelu haube skinuti prasinu sa spuzvom i vodom,uspio sam ali sam napravio jos veci problem...lak se isparao katastrofa ima toliko holograma i sitnih riseva da vise nema sjaja nego se sve zamutilo :ne

 

Molim nekoga da mi pomogne cime da skinem ostatke te prasine a da sto manje ostetim lak...

Razmisljao sam o onoj 3M glini pa poslije poliranje jer mi nema druge...sto vi mislite,svaki savjet je dobrodosao :mellow:

 

Da napomenem stari je bojao ogradu nekom crvenom temeljnom na uljnoj bazi,

a auto je bojano spies hecker bojom i lakom....

Edited by dzinn16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi nazvo decke u Auto Partesu, objasnio im situaciju i pito za savjet.. To mi je prvo palo na pamet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas ce ti netko tko od toga zivi savjetovati kako da si to sve napravis doma a ne ostavis novce njemu, i jos k tome niti ne kupis u njegovom ducanu sav materijal. lol

 

I to poliranje nije sad ono, "ja uzo polirku i namaljo pastom po limu pa tuci" . Naravno ovisi koliko je netko zahtjevan. Ako je samo da se sjaji i da voda spada s auta, da to moze svaki seljo za sat vremena. Ako je stvar korekcije laka to traje danima i kosta tisuce kn..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ovdje nikome odvesti auto jer nitko kod nas to ne radi profesionalno....najradje bi sam jer me strah da mi ne useru auto do kraja....ali nemam pojma o poliranju :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sven nisam mozda dobro napiso, ali da sam ja u toj situaciji, naravno da bi njima odveo auto i vidio sto, kako i koliko para bi oni uzeli za to odradit ako mogu. Nebi se nikad sam zejebavo s tim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani se corava posla ili plati nekome. U ST navodno ima neki mini detailing studio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ovdje nikome odvesti auto jer nitko kod nas to ne radi profesionalno....najradje bi sam jer me strah da mi ne useru auto do kraja....ali nemam pojma o poliranju :ne

 

Imas specifican problem i jos bi ga sam isao raditi

 

to nikako nece imati dobre rezultate

 

nadji nekoga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle nemam uvjete sada da to vozim u hr jer je auto neregistrirano i nije jos slozeno do kraja...a mozda nema pomoci pa ce biti ponovo lakiranje...

 

Sad bih trebao potrositi brdo para da samo dodem do tih profica i ako ne bude nista od toga ujeo vuk magarca...ja potrosio lovu a trebam novo lakiranje...Znam sve to i bez ovih gore komentara...

 

Molim nekoga sa iskustvom da kaze svoje misljenje o tome kako ukloniti ovo najbezbolnije.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba cijeli auto presmirglati sa 2000 smirglpapirom uzet grubu pastu pa ispolirati i kasnije finom.ako nisi nikad to radio bolje nemoj sam.treba dobro zasukati rukave da se to rijesi :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam frenda koji je drzao praonu i poliranje i jako je dobar u tome...meni je bitnije da mi neko da savjet za odstranit prasinu a da napravim sto manje stete na laku jer je svjeze lakiran i grebe se puno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam frenda koji je drzao praonu i poliranje i jako je dobar u tome...meni je bitnije da mi neko da savjet za odstranit prasinu a da napravim sto manje stete na laku jer je svjeze lakiran i grebe se puno....

onda 2000 papir za vodu i cijelog izslajfat i poliranje.svaki lakirer tako radi kad padne prasina a uvijek je ima bez obzira sto se farba u komori

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala....to sam mislio ostaviti kao zadnju soluciju....Narucio sam danas onu 3M glinu citao sam malo o njoj po netu kazu da cini cuda pa cu probati prvo s njom....Ali ovaj nema onaj lubrikant sto dode uz nju pa me zanima jel zna netko sta koristiti umjesto njega ili gdje ima uzeti samo lubrikant?

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba cijeli auto presmirglati sa 2000 smirglpapirom uzet grubu pastu pa ispolirati i kasnije finom.ako nisi nikad to radio bolje nemoj sam.treba dobro zasukati rukave da se to rijesi :).

 

mario ti je sve reko.i djelomicno vlaho :)

decki iz partesa su imali BMW-a koji je bio sav pod smolom i odveo ga kod njih na fino brušenje i poliranje, lak ko nov :D

tak da po meni brušenje i poliranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide sa glinom ,probaj prvo srednju ,ako nejde onda ce ic sa grubom

 

i obavezno dobro natopi lak i glinu i nemoj na suho povuc jer onda bude sranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta koristiti umjesto original lubrikanta za glinu? Jer inace nabavio sam ju "ispod ruke" pa nema lubrikant :-) Ili jeli ima negdje uzeti samo lubrikant?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je stvar korekcije laka to traje danima i kosta tisuce kn..

pa onda je brze i jeftinije ponovo lakirat....

 

 

 

a ak je "dobro lakiran, onda ima lufta hoblat po bezbojnom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani se corava posla ili plati nekome. U ST navodno ima neki mini detailing studio.

dvojica su i oba su BIG, i po prostoru i po kvaliteti rada i materijalu kojeg koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zamjenski lubrikant ja koristim sapunicu pravljenu od šampona za kosu.Dobro protresti..i raspršiti pa ide.U najgorem slučaju ako ne skineš to do kraja,prebrusi ga cijelog trizact.om pa ponovo lakiraj bezbojni.Onda ćeš imati još bolji auto,dubinu,sjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni bi ti bilo najbolje da ništa ne diraš ako nikad nisi polirao.Polako složi auto i odvezi ga nekom da ga ispilira ko se tim bavi.

Glina i te gluposti uopće ti nisu potrebene znam to iz iskustva jer se time bavim i više vozila sam riješio di je bio problem kao kod tebe.

Jednostavno polirka i 3m paste i vozi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije poliranja se uvijek radi dekontaminacija laka, prvo beskontaktno tipa ironx, korosol ili slično, nakon toga ide glina, e tek onda je površina spremna za poliranje. U slučaju ako se ne napravi dekontaminacija laka, te se odmah ide s poliranjem, postoji velika šansa da se još više uneredi lak, pošto će kontaminacija ulazit u spužve, te dalje grebat lak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje padovi za polirku u gradacijama 1000, 2000, 3000, 4000, neka vrsta brusne krpe koja se čičkom stavlja na polirku i služi za čišćenje smeća s laka, majstori ju koriste i pri ušpricavanju. 15 kuna je komad.

Edited by Divine

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kojom si ti to gradacijom smirglo i kolko da si skinuo lak?Koko boje ti je potrosio lakirer za koje dijelove?

Jebote lakiranje ak si s 2000 vec skroz lak skinuo,odvezi auto tam di si lakirao nek ga ponovo farba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno ocisti lak od kapljica boje na bilo koji nacin glina pa brusenje ili samo brusenje.

Lak se u takvim slucajevima brusi nekim kvalitetnijim papirom (Sia ili 3M) granulacije P3000 ,ako je jako onda i sa P1500 ali ne preporucam nekome ko nije radio jer se vrlo lako prodere lak na ivicama.Brusiti sa jako puno vode kako nebi jos jace ostetili lak nakupinama laka i necistoce u papiru.

Zatim poliranje koje je opet jedna druga prica gdje je isto dosta lako napraviti sranje.

Evo auta koji sam odradio ,kompletan je bio u magli.

akcz0b9idm27afqe44sj.jpg

j6e691navu4jma4my1w.jpg

uwhatfflwi9gqy69g6j.jpg

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2