0
bubi_vw

razlike u: bravi od gepeka, rezervni kotac , zamajac

Recommended Posts

Trebam par pojasnjenja od nekog mehanicara,

Imam golf v '04 sa bravom od gepeka koja se malo ofucala, izgleda koda je neko naljepio zvaku na znak vw, znaci konkretno ako uzmem bravu od golfa iz '08 koja je reljefna jel bi bilo sve plug and play ili nemoze tako

 

Ona rupa od rezervnog kotaca sto imam ( nemam tocak nego mini kompresor i ono za krpat gumu kit) jel bi mogao ubacit normalni mali tocak umjesto toga, vidio sam da neke petice imaju tocak umjesto ovog kita, jer mi je receno da ak imam kit da ta rupa nije dovoljno velika kao u autu sa malim rezervnim tockom

 

Povezao sam kolegu doma i bacio mi bubu u glavu za zamajac kak mi lagano trese u leru auto, pa onak sta se jos sve mjenja kad se vec to skida dole, a sto je najgore osjeti se lagano kad je auto topal i kad je u 1. brzini i drzis kvacilo a nekad i u leru

Edited by bubi_vw

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.pase

2.pase kako god okrenes

3.cca 3300kn se da nabaviti set sa zamasnjakom

Share this post


Link to post
Share on other sites

nezanima me cijena nego konkretno koje dijelove trebam, te koje je još pametno promjenit kad se to mijenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamašnjak, korpa i lamela, druk ležaj ili ti potisni ležaj i ulje u getribi ako več nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pase. i da nemoras od 08 nego je vec od 06 dolazio reljefni. moj je 2006 i ima reljefni
2. Neznam, vjerojatno pase.
3. ako je automatik onda mjenjati ulje svakih 60 tisuca. ako nije bolje ne mjenjati ulje. moj trese u leru otkad sam ga kupio, papucica titra na lagani pritisak, a kvacilu nista. i tako se vozim vise od 50 tisuca i nikakih problema a sve to radi od prvog dana kad sam ga kupio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg sad, dok mi jedni govore promjeni, ti kazes da se vozis 50k kilometara, sad budi pametan, a jedino kvacilo propadne

Jako kad se stavi noga na papucicu i jako je tesko za stisnit tj ima mali hod

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ak ne trese previse i ako mozes vozit zasto ne bi vozio.

meni na cetvorci isto tak nije savrseno ali niti ne razmisljam mijenjati, nek ide dokle ide.

jedino ako imas para i zelis savrsenstvo, to je druga stvar. ali hocu ti reci da i kad pocne trest mozes se odvest jos dosta km bez problema.

polako spremas pare da to prode bezbolnije i dobro

Edited by type-r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znak nebi vjerovali ali nije isti,stavio sam reljefni znak na svog 2004g i viri mi van dobra 3mm i bas je ruzno za vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znak nebi vjerovali ali nije isti,stavio sam reljefni znak na svog 2004g i viri mi van dobra 3mm i bas je ruzno za vidjeti.

moj je org 08/09MY

 

pa je virio van :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg sad, dok mi jedni govore promjeni, ti kazes da se vozis 50k kilometara, sad budi pametan, a jedino kvacilo propadne

Jako kad se stavi noga na papucicu i jako je tesko za stisnit tj ima mali hod

Mijenjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znak nebi vjerovali ali nije isti,stavio sam reljefni znak na svog 2004g i viri mi van dobra 3mm i bas je ruzno za vidjeti.

tocno to, treba se malo igrat da lijepo sjedne u rupu, al da se skombinirati bez vecih komplikacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znak nije sigurno isti jer sam ga izvadio iz haube u kojoj savrseno pase.

Posto je od aluminija ja sam svoga izbrusio i ispolirao i sad je ko nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvacilo mi titra na lagani pritisak, kad ga palim zagrijanog teze pali pa se zamasnjak od vrtnje uznemiri pa mi nekad zna ugasit auto ako ne vrtim dovoljno dug. strese se i ugasi kad sam vec pomislio da je "uhvatio", u voznji nikakvih problema i lagano treska u leru, onako se motor "zaletava". kvacilo pocne "hvatat negdje od sredine hoda pa prema gore. i vrlo kratko mu treba da uhvati. Eto to su moji simptomi na kojima se vozim 55tkm. i da vozim i trke s njim rekreativno tako da je imalo prilike krepat kvacilo.
Naravno ako spomenem da je kvacilo 99% orignalno jos unutra a auto ima 255tkm marioIV ce tvrdit da to nije istina. al hajd. mnogo toga je cudno na mom autu.

to su ti moja iskustva ne kazem da ce kod tebe bit tako.

Edit: Jos samo da napomenem auto je premapiran sa 90 na 130 konja i to zadnjih cca 25tkm!

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto da ti kazem.

 

Moja iskustva su drugacija

 

Mislim ajmo argumentirano

 

Prosjecni vijek kvacila na G5 je 130 tisuca

 

Ti kazes imas 255 000km, cipan, ganjas, trkas se i jos moze

 

ne znam

 

I kako mislis 99% da je original

 

Pa jel mjenjano il nije ?

 

:P

 

To je kao da prodajes auto i tip te pita jesi mjenjao ulje a ti mu odgvooris, 99 % da sam zamjenio :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto da ti kazem.

 

Moja iskustva su drugacija

 

Mislim ajmo argumentirano

 

Prosjecni vijek kvacila na G5 je 130 tisuca

 

Ti kazes imas 255 000km, cipan, ganjas, trkas se i jos moze

 

ne znam

 

I kako mislis 99% da je original

 

Pa jel mjenjano il nije ?

 

:P

 

To je kao da prodajes auto i tip te pita jesi mjenjao ulje a ti mu odgvooris, 99 % da sam zamjenio :lol2

Svaka čast

Share this post


Link to post
Share on other sites

tocno to, treba se malo igrat da lijepo sjedne u rupu, al da se skombinirati bez vecih komplikacija

 

Kako, sta treba uraditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0