0
jledenko

mk3 tdi 1Z

Recommended Posts

problem mi je taj da mi golf poceo odjednom trositi ulje, bas sam jucer pogledao u 3500 km je potrosio sipku ulja, tj. od max do min, a to je koliko znam 1L ulja...

i kad je skroz hladan auto "drhti" u leru, malo vibriraju okretaji i dimi ko lokomotiva plavkast dim...

kad se ugrije na radnu temperaturu radi skroz tiho i sasvim normalno i ne dimi niti malo...

 

do cega bi moglo bit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi li pogleda sve grijace da ti rade? Zbog toga bi moga malo dimit i trest na hladno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi li pogleda sve grijace da ti rade? Zbog toga bi moga malo dimit i trest na hladno.

ispravni i oni, promjenjena sva remenja, ulja, filteri i grijaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nzn sta moze bit da je manji kvar,veci kvar: to sta ti trosi ulje to su ti prsteni losi, sad nezelim te navest na krivi put ali to je najgori slucaj kad trosi ulja.

Npr meni golf2 dimi ko luda, uzrok izgorija jedan ventil.

Znan da je glupo ali pogledaj dobro jeli ti di tece ulje, zna na karteru pustat ona sajba.

Edited by gti-tdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti suh motor?

 

je, gledao sam i to, na karteru sve suho i na mjenjacu, bio je malo na poklopcu pustao ulja, al je promjenjena brtva i gumice one na poklopcu...

 

dobro, vjerojatno trosi ulje onda sta prsteni nevaljaju, al zasto onda dimi plavkast dim kad je hladan i motor podrhtava i ne radi mirno, a kad se ugrije barem malo sve ko urica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sta ti ne radi mirno moze bit faza, mozes li ga spojit na komp pa vidi di ti je faza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plackast dim i drhtanje moze biti bas zbog lose kompresije... jer tad je lose sagorjevanje i eto tog dima..

 

Faza i trosenje ulja nemogu bit povezani... tako ako rjesi fazu ulje ce i dalje trositi...

S obzirom da ima turbinu imas jos jednog moguceg potrosaca.... provjeri luft krilaca na njoj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plackast dim i drhtanje moze biti bas zbog lose kompresije... jer tad je lose sagorjevanje i eto tog dima..

 

Faza i trosenje ulja nemogu bit povezani... tako ako rjesi fazu ulje ce i dalje trositi...

S obzirom da ima turbinu imas jos jednog moguceg potrosaca.... provjeri luft krilaca na njoj....

Znaci mogla bi i turbina biti uzrok,imam istu situaciju povecana potrosnj ulja,kad je hladan dimi i trese ko da radi na 3 cilindra i nakon 2-3 min sve normalno auto vozi motor normalno radi,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Los rad nebi trebao bit vezan uz turbinu jer rekoh ako trese znaci jedan cilindar losije radi i tu je plavkast dim.... a turbina moze papat ulje i da motor radi normalno...

Imah jednog td-a 2put mjenjao turbinu pod repariranu i uradjena generalka jer je vlasnik htjeo da vise rjesi tu potrosnju i opet isto 1tkm 1l ulja.... kad opet ta kao rep. turbina ima lufta. Zvali preko drugog dilera gore u turbo servis Užice i gore dobili povratnnu info da turbina s tim brojem nije nikad bila u njih :)

Lik je govorio da salje turbine u taj servis koji slovi kao najbolji u bih rs...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

je, gledao sam i to, na karteru sve suho i na mjenjacu, bio je malo na poklopcu pustao ulja, al je promjenjena brtva i gumice one na poklopcu...

 

dobro, vjerojatno trosi ulje onda sta prsteni nevaljaju, al zasto onda dimi plavkast dim kad je hladan i motor podrhtava i ne radi mirno, a kad se ugrije barem malo sve ko urica?

na koje gumice mislis? moze trositi ulje na gumicama ventila.

plavkast dim je do uljnih karika. izmjeri kompresiju kod majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kepi one oil booster i nalij u motor. pazi da ne pretjeras sa doljevanjem istih. zgusnut ce ulje i nece ga trosit. ako prebildas sa doljevanjem toga auto neces moc upalit na kljuc kolko ce bit ulje gusto nego samo na guranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze biti da je do bosch pumpe t osta drhti na hladno i dimi?

Naravno da moze....

 

 

Sven, to mu govoris iz svog iskustva.. to imaš u trici il u tim (autima) motorima koje dovodis u hr?

S tom stvari nije za igrat se a takav fuš potez moze imat kontra učinak po motor i njegove djelove...

Imah jedan slucaj s tim sitom.. Lik je kupio auto u preprodavaca i sad ovo ono ovaj rekao da je servis odradjen al ljudi ko ljudi niko nikom vise nevjeruje i doveo ga meni da mu eto kao promjenim ulje...

U medju vremenu je presao nekih 2-3tkm pije...

Nakon izmjene ulja motor trosi 1l na 1000 i prvo je sto dolazi meni da se prituzi jesam li mu stegnuo cep kartera! lolčina.. uvidom u stanje vidio je da je suh ki barut.... Nastavio je naljevat ulje nekih 3-tkm i presao na drugu marku ulja (kao castrol je los ovo ono) Utočili shell i prvu iljadu stanje onako.. nakon 2iljade opet isto... jos 4iljade prdne turbina....

Golf 4 110ks (bosch-pumpa)

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas ga spojio na vag com i izbacio je samo gresku za neki senzor temperature protoka zraka koliko sam zapamtio...

 

sven koliko treba ulit tog adiitiva i jeli stetno za motor?

 

inace ovaj moj je presao 280 000 km, drugi vlasnik vec 10 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj tocit aditiv jer to nije nikakav posao.Ako je on los aditiv ti nemoze pomoci nista.

Recimo ako stavis aditiv a on ti trosi puno ulja sto ti to znaci?Nista.Sto ces svaki mjesec kupovat ulje i aditiv?

Mani se tih stvari,govorim ti iz iskustva.Meni je auto dimio kak i tebi ujutro,i pod opterecenjem i ulio sam aditiv

jer me bilo sram vozit se a da mi dimi,pricam od 1.9d motoru.Medutim to je trajalo tjedan dana,posto se ja puno vozim on je u 7

dana popio litru ulja sa aditivom.Tad sam osvjezio motor sa prijateljem,kostalo me oko 800kn materijal i ruke badava.

Kupio sam karike od gtd-a,letece,dihtung glave i poklopac ventila,gumice ventila,novo ulje.Motor je tad bio nebo i zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitao sam mehanicara jednog, rekao mi je da dimi zbog karika ili da mogu biti i dizne, posto nisam bas pri novcu, rekao mi je da su skupe, pa bi li se mogle postojecee ocistiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dizne i nisu nešto posebno skupe al ne vjerujem da dimi plavo zbog dizna...

karike, sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

to šta ti troši ulje nije do dizna sigurno, ali može dimiti kad nevaljaju dizne tad dim je crnkast i grize za oči

dizne nisu baš jeftine ja sam prije par miseci ima problema. po meni je bolje rješenje reparirati svoje nego tražiti polovne. jeftinija varijanta ti je od 1500kuna a skuplja sa bosch ulošcima ti je od 3000 kuna.

da budeš siguran u kakvom su ti stanju dizne najbolja ti je opcija skiniti i negdi ih ispitati na onaj tester za dizne to ja mislin nebi tribalo biti priko 200 kuna

e sad za čišćenje tu su podiljena mišljenja jer neki tvrde može se popraviti itd. al ono šta sam ja saznao istraživajući tu tematiku od čišćenja nema spasa jer nisu to ko u benzinaca dizne pa da se zaštopaju i onda ne rade dobro već se one potroše unutra, uložak se potroši ona iglica u njemu i rupice nisu više pravilne nego postaju ovalne itd.. nemogu sad naći stranicu di sam to gleda, bilo je lipo objašnjeno i popraćeno sa slikama šta se desi s diznama i zašto ne rade kako triba

Share this post


Link to post
Share on other sites
0