1 1
marchi

kvačilo... passat b4

Recommended Posts

help

passat tdi 90 ks "96 god

odjednom sam ostao bez kuplunga, ali ne skroz.. ko da ne odvaja dovoljno. jako teško pa i nemoguće je ubacit u brzinu... kad je ugašen šalta se normalno...

promjenio sam oba cilindra ( na papučici i na getribi )

mislim da je dobro ozračeno...

kuplunga i dalje nema... kaj bi još moglo bit?

Edited by marchi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukla vilica na kojoj je potisni lezaj u svakom slucaju treba skinuti getribu

Share this post


Link to post
Share on other sites

probali i skinut cilindar i ručno nagurat polugu... ista stvar... taj dio je definitivno OK i treba vidit kaj se u getribi događa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

probali i skinut cilindar i ručno nagurat polugu... ista stvar... taj dio je definitivno OK i treba vidit kaj se u getribi događa...

Bit će ti jasno čim skineš mjenjač i bit će 99% što ti je Zagigti napisao,većinom viljuška napukne i savija se pa imaš feeling da je sve ok ali to neznači da stisne korpu dovoljno da bi mogao normalno šaltat...

 

Slika je samo primjer s weba:

 

254091_10150221844051777_2067387_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put čujem za to.. jel se može ta viljuška kupiti? kolko to cca košta??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da može,ima polovnih hrpa,za cjenu ti neznam točno,znao sam dobit besplatno pa po 100 kn,150 itd itd.
Nova je navodno cca 300 kn u ovlaštenom ali prvo ti skini mjenjač dolje za 100% sigurnosti da ne kupuješ bez veze,meni je prva viljuška riknila na G3 dok je bio nov auto a biseri u ovlaštenom su naručili set kvačila i htjeli ga uvalit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi kad mjenjamo set ide i ona i onaj oslonac koji se sarafi na getribu. Bilo je slucajeva da se pojede plastika na tom pipku pa skripi a i ima lufta...

Daj kat broj te vage...moguce da ju imam novu org ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kak da znam kat. broj?

kolko bi koštala cijela garnitura kvačila? kad bu već getriba dolje bilo bi dobro sve zamjenit pa sam miran...

Edited by marchi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno imas dvomaseni zamasnjak... tako da cijene očekuj od 4000tkn pa nadalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema taj passat dvomaseni zamasnjak ima kao golf 3 tdi set kvacila cca 1500 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos bolje...

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš tak. kvačilo nko kod golfa trojke. nema dvomaseni zamašnjak

garnitura kvačila kod tokića 1400-1800 kn

samo neznam dal je i ta vaga-viljuška u garnituri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i trojki s dvomasenim,pogotovo zadnje serije s AHU motorom...

Sta god da je jeftinije je stavit jednomaseni i set za njega,ja sam lani stavio sebi Sachs set od trojke na Passatov zamasnjak za smjesne novce.Set kvacila je s rabatom bio cca 1450 kn (lamela,druk lezaj i korpa),viljuska naravno nije u setu nego se uzima zasebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog nedostatka love getriba je skinuta tek danas..

auto ima 370 000 km i na njemu je još originalno kvačilo. odvojio se feder sa lamele i zapeo pod korpu izbog toga kvačilo nije odvajalo... vilica je OK jedino je potrošen onaj mali oslonac koji se šerafi na getribu (ima oznaku na sebi da se vidi potrošenost, nešto slično ko na gumama). zamašnjak je fiksni...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1