1 1
JaMaTo_style

Ciscenje turbo punjaca

Recommended Posts

Da li se to uopce radi i/ili preporuca raditi?!

Na dva mjesta gdje sam do sad pitao su me blijedo pogledali i rekli da oni to ne rade?!

Neka preporuka mozda...?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je tema već negdje prožvakana...

A inače nemaš šta tu čistiti osim EGR-a... Eventualno ispušnu stranu. To ti može svaki majstor napraviti ili ako imaš malo znanja onda i sam (i alata)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispusnu nemas sto cistiti. Definitivno ides kod krivog majstora kad te tako blido pogleda. Turbina se moze cistiti al ako ti auto normalno ide i ne pali safe mode mislin da nema potrebe za ciscenjen. A usisnu granu svakako ocistiti ako se turbo skida doli.

Potrazi po forumu vec je sve napisano i objasnjeno tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je tema već negdje prožvakana...

A inače nemaš šta tu čistiti osim EGR-a... Eventualno ispušnu stranu. To ti može svaki majstor napraviti ili ako imaš malo znanja onda i sam (i alata)...

Valjda ispusnu granu, ili usisnu granu?!

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda ispusnu granu, ili usisnu granu?!

:blink:

ispusna je čista neboj se ,usisna je problem :D

a turbina se da cistit, tj lopatice na ispusnoj strani,kako je vec receno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varijabla se cisti u ispusnoj strani, ali ako radi nema potrebe. Kad pocne stekati auto ide u safe mode i gubi gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja npr. kad se vozim 140-150kmh par minuta i onda kad pustim gas i stisnem ga ponovo skoro uopce ne vuce,tako i u nizim brzinama,onda stanem ugasim ga i upalim onda normalno ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja npr. kad se vozim 140-150kmh par minuta i onda kad pustim gas i stisnem ga ponovo skoro uopce ne vuce,tako i u nizim brzinama,onda stanem ugasim ga i upalim onda normalno ide

Jel to do varijable u grani il nesto drugo

Ti nemas varijablu u grani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Safe mode može bit uzrokovan

još nekim "sitnicama".

 

Mislim da ti je Mrki negdje opisivao

neke svoje metode čišćenja.

 

Granu očisti i EGR zatvori.

Edited by VEDRAN_vw_bj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom nekad i dva puta tjedno ja ju očistim ovako na relaciji V.Gorica-Makarska.

i nema gareži u njoj i usisna čista a egr otvoren.

ffm8jeodo17lr9y1s2s_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja npr. kad se vozim 140-150kmh par minuta i onda kad pustim gas i stisnem ga ponovo skoro uopce ne vuce,tako i u nizim brzinama,onda stanem ugasim ga i upalim onda normalno ide

Vidim da si iz V.G.

di točiš gorivo?

nije zafrkancija ja nisam točil na INI više mjesec dana, auto jedva 180 nabiral i dimil da mi bilo neugodno stisnut gas jače, več sam razmišljal da bude me oplel po đepu.

Natočil nazad na ini eto sad treči tank auti ide kak je i prije išao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram drugu temu...

Primjetio sam da kazaljka pokazivaca temperature motora, ili rashladne tekucine ili stogod da je...dakle ne dize se ravnomjerno do 90c vec nakon par km naglo skoci i zakopa se na 90c

O cemu se radi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko da je radio ovako nesto i kakva su iskustva? Isti sprej se navodno koristi za ciscenje EGR-a a i turbine. Ima li on ikakvog efekta tj, vrijedi li to raditi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda da ne znas. Sad ima da propadnu majstori koji rade turbine :)))

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, cekam pametnjakovice kao sto si ti da mi kazu 😛 Kao sto sam gore i govorio ne odnosi se samo na turbinu vec i na EGR. Nije mi riknula turbina niti treba na remont, samo sam primjetio da ima garezi u izduvnoj grani pa sam htio to da malo iscistim. Ne skida mi se komplet usisna grana i sve cijevi od turbine jer nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Svemoguci ako ti ne znas. Stvarno mi niko drugi ne pada na pamet. Sad sam se razocarao u tebe

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nisi se nikako trebao ni javljati kad vec nikada nisi ni koristio ovaj sprej. Jbg, ja sam se jos vise razocarao u tebe.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1