0
masters

VNT turbina na 1.9 TD AAZ pomoc?

Recommended Posts

Pozdrav,naime planiram stavit varijabilnu turbinu od mitsubishi pajera na svoj 1.9 TD AAZ iz trice motor,glava je na obradi,pumpa ide na preslagivanje ali me zanima dali je netko slagao tako nesto slicno igrao se sa wastagete ventilom jer sam vidio na internetu da je izvedivo samo nema nikakvo konkretno objanjenje!? Hvala Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,naime planiram stavit varijabilnu turbinu od mitsubishi pajera na svoj 1.9 TD AAZ iz trice motor,glava je na obradi,pumpa ide na preslagivanje ali me zanima dali je netko slagao tako nesto slicno igrao se sa wastagete ventilom jer sam vidio na internetu da je izvedivo samo nema nikakvo konkretno objanjenje!? Hvala Lp

 

U principu bi trebalo funkcionirat samo stavi "neki" aktuator koji radi na tlak a ne na vakum...sve ostalo je zezancija dok to poštelaš na tlak koji želiš..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ces se tu nahebar dosta jer ima stelanja kad da ti puse punom snagom pa il ces imat turbo rupu il ces imat nedovoljan il velik tak...

Kako je izveden taj wg na toj vnt turbini.... ona ga nema pa onda odakle wg sad tu?

Osobno mislim da ce te ona dosta izivcirat.... a slozit da na potrebnom tlaku mice krilca da smanjuju vrtnju lopatica.... to jako tesko bez ispitnog stola il bar valjaka jer ovako ono... ja bih posjedio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaj te točno zanima, da ti zatvara krilca na niskim obrtajima i time smanjuje turbo rupu, ili samo da ti se na visim okretajima ponasa ko WG da ti ogranicava tlak turbine, ovo prvo je bez neke elektronike vrlo tesko sloziti da se krilca otvaraju prema broju okretaja i potrebnom tlaku, dok za neko ogranicenje tlaka na visokim okretajima nebi trebalo biti problem stavi se tlacni aktuator i spojis ga direktno na kompresorsko kuciste turbine, tj. stavis T-komad na cijev koja ide na LDA pumpe, i naravno poštelati tlak na kojem se aktuator otvarati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prije ovo drugo da,jer znam da je jako teko to uskladit da radi isto i od niskih i visokih..hvala na ideji! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0