1 1
daniels

Poliranje keramikom

Recommended Posts

ovih dan sam gledmo auto-moto neka od tih emisija,

 

uglavnom poliranje keramikom tak nešto, za sad to radi kao samo ovaj u remetincu vades.

 

Jel itko zna nešto o tome, gdje se da nabavit itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi ti i partes 2000kn je cifra,onda onaj R-split oni rade po cijeni od 1500kn,prije te keramičke zaštite potrebno je napraviti strojno poliranje da bude onda i efekt zadovoljavajući...ovaj nije tog BMW-a polirao kad je nov auto...

 

znači cijena bi bila 2000-3000kn,a samostalno neznam

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije poliranje keramikom, već keramička zaštita, prije koje se treba odraditi sljedeće:

 

1. Detaljno pranje automobila

2. Dekontaminacija automobila

3. Brušenje (po potrebi ako ima većih oštečenja auto) i poliranje automobila (jednoslojno, dvoslojno, ovisno u kakvom je stanju lak)

4. Opet pranje automobila i priprema auta za keramiku (odmaščivanje)

5. Nanošenje keramike na auto (moraju biti posebni uvjeti za to, bez grijalica, garaže i još nekih stvari to nije to)

 

Eto, ovo je u jako kratkim crtama šta se radi prije keramike.

 

Inače, keramički premaz možeš i sam kupiti i sam ga staviti na auto u slučaju ako imaš uvjete za to.

 

Cijena takvog podhvata ti je od 1600kn pa nadalje... Sve ovisi o tvojim željama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako tvrda zaštita laka od mehaničkih oštećenja poput kamenčića sitnih ogrebotina i slično,teže prianjanje prljavštine i puno lakše skidanje iste...a ne ispire se kao vosak npr. nego drži nekoliko godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da je to vrh zaštite laka,a to i cijene govore s time da treba onda napraviti pravi detailing laka što povećava cifru

 

na novi auto ovo pod obavezno ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutačno je vrh, a ono što je najbolje dostupna je svima, samo treba imat znanja, i naravno novaca. Makar u zadnje vrijeme se pojavljuju i voskovi tj. sealanti koji traju do godinu dana, za nekoga tko nije u mogučnosti dati toliko novaca za takve zaštite. Bilo koju zaštitu da stavite na auto, bitno da je gore nekaj. Pa makar i sonax vosak koji traje mjesec dana, pa ga svaki mjesec nanesete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji izgleda inače ovak kak je na slici,

ali plan je nova vozilica pa bi njega dao sredit,

cifra je i ok. jel godišnje češ potrošit na razne gvoskove, sonax i sl. oko 1000kn ili dva obična poliranja upitne izvedbe.

Našo sam ove iz Splita jbt pa auti izgledaju ko novi.

 

IMG_0560.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne poliranje....keramička zaštita laka,felgi,tkanine...postoji za sve živo

 

 

 

najbolje da netko popravi naslov od admina

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

nano keramicka zastita u zadnjih godinu dana je dosta se razvila ,tj uvijek se jos razvija

 

postoje vise vrsta keramicke zastite ,od premaza do tvrdog pecenja u komori ,sve je stvar cijene

 

naravno uz to postoji i nano za felge ,lakse se peru prljavstina se ne kori ista stvar za tkaninu i siceve ,NE upija se samo se obrise :)

 

ponavljam ,ne ocekujte zastitu kompl auta nutra/van ispod 400€ sa malo prepoliranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi ti na R-u napravio koje?

jesam obicna cquartz keramika i nano na felge i unutrasnjost

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemojmo brkat sad kruške i jabuke... dario je spomenuo 400 eura za sve.. znaći kermaika ide na lak, na plastike, na felge, na tkaninu, na sve... to je druga priča... ovo za 1200kn je moguće u svojoj režiji i to samo na laku... makar iskreno ne vidim tu računicu neku za nekog majstora.. kvalitetno jednoslojno poliranje je cca 700kn, dok je 600kn cijena za keramiku (gyeon q2 mohs) da ju sam kupuješ... Naveo sam kvalitetniju keramiku i provjerenu od strane mene, ima i jeftinijih nešto tipa oko 400kn... Al opet kažem, đaba ti keramika i sve, ako priprema nije dobra i naravno uvijeti sušenja keramike. Dr. kuko cepa oko 1600-1800kn za komplet detailing izvana sa keramičkom zaštitom laka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš se izmješalo kruške i jabuke

najbolje je staviti keramicki lak pa si miran

nakon 1 sat poslije sušenja imaš 24 sata da ispoliraš nedostatke

poslije je kamen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedna mala ispavka, keramička zaštita traje od 12-24 mjeseca (isključivo od marke Gyeon koja ima ponudu Prime, Mohs i Mohs+) te ovisno koju vrstu keramike odaberete uz nju dobivate garanciju na taj vremenski period ukoliko radite u dr.Kuke u Zagrebu, te Kokolek Car Detailing i R-a u Splitu, budući da su oni certificirani Gyeon dealeri za postavljanje keramičke zaštite... Keramička zaštita je zaštita laka te se prije njenog nanošenja preporuča korekcija laka (swirlovi, hologrami ili tzv. paukova mreža koja je vidljiva na laku) jer nakon nanošenja zaštite svi nedostaci će samo još više izaći na vidjelo... Savjetujem svim zainteresiranima da nam se pridruže na forumu http://www.cro-detailing.com/gdje će moći naći više informacija o detailingu auta, zaštiti itd. ;-)

Edited by Tomislav ST

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1