1 1
RoMario44

Novi auto sa puno km? isplati li se?

Recommended Posts

Pozdrav dragi moji forumasi, ma samo da se nadovezem na prethodnu temu a da mi "odziv" na nju bude uspjesan otvaram ovu...

 

Da li se po Vama isplati uzeti VW Passata 1.6 ili ako se nade 2.0 TDI 2011 god. sa oko 150.000 km, ili za te novce bolje kupiti dobru G6 sa km ispod 100.000 i boljom opremom?

 

Nisam sam pametan, razmisljam pa reko prije kupovine da pitam jos i za to....nekako me to nocima mori dal se isplati i koliki je rizik :-((

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovisi po kojoj cijeni češ ga platit,i koliki ti je budzet...a rizik je ako auto nema stvarne kilometre i nije održavan i u očuvanom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gle,to ti bas je kako naletis,po mom misljenju bolje auto s vise km a redovito odrzavan i ocuvan(pazen) nego sa manje km a da je gazen hladan,preskakanje servisa,sa ostecenjima i tako.. dobro,ne sad da ima 500 000,al kuzis sto hocu rec.. moja sestica nije bas imala malo km,al sam sve znao o autu,servisiran i tako.. a kaj se tice jel G6 il Passat,to moras sam odlucit,ovisi za kaj ti treba auto,familija,sminka,kaj vec..a i ovisi sto ti naleti bolje i povoljnije..neka boja,oprema kaj ti pase,tisucu eura jeftiniji,sve to presudi

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

A treba mi malo obiteljski auto sa vise prostora, moja draga i ja i gajba puna piva kako kaze pjesma... ;-.)

 

Gledam i spremam se za Svabiju sa ciljem po PASSATA 2011 god. koji se kreću od 10,500-11,500 sa oko 150.000 km, i to me jako pati sto mi se cini puno km na tako mlad auto...i onda si mislim šta ako i...itd...itd....pa trazim savjet iskusnijih i pametnijih :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga ides uvozit vjerojatno ces obici par njihovih kuca, pogledaj i g6 i passate, ja sam sebi iz uvoza gleda passate b5.5 pa san dovuka g5 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi vise gledao Golfa...

pusti Passate...

 

to po Deutschlandu sluzbeni auto br.1

 

zato i vecina ima tolko km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvezo iz austrije b6 passata sa 270000km za koji sam provjerio u vwu sve servise i kod mehanicara ga jos otjerao prije nego sam siguran da cu ga uzet. Evo prosla godina i pol, redovam servis, toci i vozi. I nova pumpa goriva i akumulator. Ali to je sve tako reci potrosni materijal. Nakon skoro 300000km nesto je moralo otic. A da napomenem da sam se bio napalio na citroem c5 a vratio se sa karavan passatom.

Kad dodes gore i provozas se znat ces sta ti valja.

Samo probaj izbjec 2.0 passate do negdje 2008. Ili starije....

Sad vidjeh da trazis novije '11 godiste pa zanemari ovo.

 

Ako ti treba za familiju i gajbu onda svakako passata i svakako karavana. Mjesta ko u prici iza na klupi a i bome u gepeku. Nema sta nestane u taj auto.

Sretno sa kupovinom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj prije tjedan dana kupio passata 2012. sa 159 tisuća na satu. Auto apoteka!!! Da mu sad vrati km na 60 tisuća nema anse da bi itko posumnjao u to , jer auto je stvarno ko novi iznutra. Ima sve servise u ovlatenom, prvi vlasnik, bixenon, led dnevna, panorama, 18" felge, koža, sportski ovjes, električno otvaranje gepeka, itd..

Auto odličan! Bez obzira to ima skoro 160 tisuća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja kupio u 11 mjesecu passata 2.0 tdi cr 2009 sa 175000..auto savrsen ocuvan servisiran redovito..naravno prije kupnje sam sve provjerio i u ovlastenom i preko osiguranja i na tehnickom..auto original, nikakvih problema odradio si sad na 180000 sve servise i veliki i dsg sva ulja sve..prezadovoljan sam..tak da samo provjeri i ako je sve u redu samo kupuj passata da ima i 200000 ako je redovito servisiran bez straha kupuj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...samo sto je malo zajeb kad dodem gore jedino se mogu uzdat u se i u svoje kljuse i u kolegu koji ide samnom, sto pogledamo i isprobamo doticni auto.... na provjeru u servisu i ostalo mogu zaboravit gore :-(

 

A karavan mi nikako ne ide u moj ukus i u moju garazu :-D

 

Passat limuzina 2011 po mogucnosti 2.0 mi je tiha patnja ali ako ne nadem bit cu zadovoljan sa 1.6, ali eto da se vratim na temu koju sam otvorio samo me ti jebeni kilometri pate...da li se isplati, odnosno da li je pouzdano uzeti ga sa ako su stvarni cca.150 000 tisuca??? Na što prilikom gledanja auta posebno obratiti pozornost kad ga se ulicka i sredi pa ne mozes pravilno ni ocijenit osim ako se ne digne hauba u turi njuška oko motora i ostalog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozes ti i gore provjerit sve u servisu..evo promjer moj stric uzeo iz munchena u 9 mjesecu audi a4 2.0 tdi 2009 sa 160000 i sve provjerio i dofuro ga tu i au6o stvarno bomba..full oprema s line sve..nije pozalio ni lipe makar je proso cak i skuplje nego da je tu uzeo isti takav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zato se nebi isplatilo uzet sa 150 tisuća km auto ako je sve uredno i 1/1. I naravno da ga možete provjeriti u ovlatenom i gore di ga kupujete. Sve se može odraditi, pitanje je samo koliko vremena i para imate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat limuzina 2011 po mogucnosti 2.0 mi je tiha patnja ali ako ne nadem bit cu zadovoljan sa 1.6, ali eto da se vratim na temu koju sam otvorio samo me ti jebeni kilometri pate...da li se isplati, odnosno da li je pouzdano uzeti ga sa ako su stvarni cca.150 000 tisuca??? Na što prilikom gledanja auta posebno obratiti pozornost kad ga se ulicka i sredi pa ne mozes pravilno ni ocijenit osim ako se ne digne hauba u turi njuška oko motora i ostalog

Ovako, ja sam kupiio g5 sa 200 tisuca u hr. Pazi na sljedece, koza mjenjaca, volan. ako su izguljeni i izgrebani auto ima vise km, ali pazi i da nisu novi jer onda je mjenjao i opet vjerojatno nisu org kilometri. (sicevi zaderani itd) a "narancina kora" na boji izvana ce ti dat do znanja da je lupan ali gledaj i puknuca laka na boji takodjer je farban onda, to se sa orginal bojom nebi smjelo dogoditi.

 

A sto se tice mog golfa. Sad je na 270 tisuca i nije bilo nikakvih problema osim ciscenja turbine i nesto malo potrosnih djelova. (plocice, Zadnji lezajevi, selen, stabilizatori straznje balans stange) ukupno trosak od cca 2500 kn na 70 tisuca km. tako da vidi. Ja bi prije kupio auto oko 150-200 tkm nego nesto novije i da je manje preslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto ne bi mogao gore to vidjet. Odes sa brojem sasije i pitas da ti provjere da li je redovito servisiran i da li su km stvarni. Iako je kod njih kazneno djelo vracat km.

moj sa 270kkm kad sam ga kupio iznutra sve ko novo, tapicirung scuda uscuvan, nije se pusilo u njemu, cak ni nema pepeljaru. Dakle ako ima sve uredne servise nemas brige. Uzimaj.

1.6 ako je sa 120ks ti je sasvim dovoljan, a uvijek mozes remapirat na 150 pa ko da i imas 2.0. A potrosnja i sve ti isto ili se cak i smanji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva stvar ako se neces gore zezati, odi kod nas u zubak u pz i tamo popricaj s deckima u vezi provjere, znaci mogu ti po broju sasije provjeriti svaki auto, das im za pice i sve mozes rijesiti putem sms-a ili maila. konkretno gosp.Adžić radi na prijemu auta i rekao je da nema problema nikad za provjeru povjesti auta iz njemacke.

druga stvar su ti kilometri, gledaj opce stanje auta, moze biti novi a moze biti ubijen sa 150 000 km, jer cesto motor kao agregat je najmanja stavka ak je cijeli auto rasturen opcenito. dotuce te sve ostalo.

i ak uzmes 1.6 znas da ces se zderat dok god ga buder vozio jer ce ti usfalit snage, to je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15000 za sluzbeni auto iz 2011 nije puno... Manje od 40000 godisnje za sluzbene znaci da su ga slabo vozili.

Tamo negdje na jesen sam vidio BMW 318d, 12/2012 koji je tada (star manje od 2 god) imao ravno 166.000km... I idalje izgledao ko novi i mirisao po novom autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala zaista na konkretnim savjetima, i sam sam malo racunao ispada da su oko 3500-4000 km prelazili, ja predem oko 1500 s tim da ne putujem nikuda daleko....

 

Type R svaka cast za ovo odo odmah jedan dan u zubak da si to pripremim :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1