1 1
golfdvojka6

Problem s ubacenom getribom s 5 br

Recommended Posts

Radi se o golf 2,bio je s 4 brzine pa sam nabavio getribu s 5br koja se odlicno saltala u auto u kojem je bila,ali kad sam ju prebacio nemogu ustimat 1,a kad namjestim prvu nema 5,kad namjestim prvu i petu nema rikverc,u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam i onu malu i onu vecu cca 20 cm,al i s motora kojeg je skinuta je prije bila s 4 br,po računu sam vidio da je zamjenjen birač brzina al nezna sta je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta treba zamjenit samo te dvije polugice?jesu ove s 5br oba dvije duze nego one s 4br

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastimaj da imas prvu rikverc a petu ostavi vw mestru il nekom iskusnijem vw friku. To je sitnica al najbolje je to u 4oka rjesit/objasnit. Njemu rucica ide previse ljevo desno i tu polugu na koju djeluje hod ljevo desno,... nju treba skratit...a to je ona mala bash... Ako nema nigdje lufta.. ni na onoj kugli ni na njenim pixnama nit na ostatku poluznog sistema onda bi se trebalo lako nastimat. Cak postoji i alat koji rucicu u kabini drzi u odredjenom polozaju i mozes onda sam nastelat. Inace to ide bolje u 2 ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ce tak i bit,al nije mi jasno kako je radila normalno na autu s kojeg je skinuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je carolija nastimat.

Ja sam na kecu isto imao takav problem ali dobio sam sve kad sam mjenjac rucno stavio u rikverc i onda rucicu nastimao isto tako i tek ju onda spojio.

Udvoje je puno lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna bit da nema rucica mjenjaca dosta hoda u desno pa se nemoze nastimat ako me pamcenje dobro sluzi da sam na jednoj duji imao takav problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem rješeen,trebalo je napravit mjesta za petu tj. potući lim na desnoj strani

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1