1 1
Guest vr6girl

Polo 6N

Recommended Posts

Guest vr6girl

Eto malo razgledavam nekakav polo 6N,1997-1998.g,pa me zanima ne??to o njima,recimo koji motor se preporučuje (benzinac),potro??nja,bolesti koje ga muče,itd...

I vidim da svi koji su po oglasnicima nemaju klimu.?! True or false?

 

Hvala svima na infu. :);x

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad za mane neznam vise manje kak naletis!

A sto se tice klime imaju ali ti su rijetki/a ja ju imam u svom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja imao autić taj!

Imam samo riječi hvale, 1,4 8v benzinac 60ks,malo tro??i-fino i??ao(na orginal dimenziji gumama). napravio sa njim 25 000km,ni??ta mjenjao nisam osim ulja i tih stvari ??to mora??! ? to se tiče klime to će?? stvarno te??ko naći u tom autu! Potro??nja od 5-9 litara ovisno o tipu vo??nje! Po meni mislim da je to naj motor za taj autić,jer nije napregnut!

Jedina zamjeraka auto je nestabilnost mislim na orginal stanje znači bez spu??tanja!!!!

e sad za 1,4 16 v pitaj kolegu pajića...

 

Nadam se da sam pomogao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam ti o svom Polu

Motor 1.4 16v

Potrosnja 8litara pa na dalje!ovisno dali je klima ukljucena!!!

Servisi*spaneri remenje dihtunzi itd skuplji za nekih 40%od klasicnog modela 1.4

Ako te jos sta zanima pitaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 1.4 8v 60ks 1997.g. i skroz sam zadovoljan

 

Kupil sam ga u 12. mj. i dosad zmenjal lambda-sondu, kablove, ulo??ak brave i naravno ulje i remenje al to je sve normalno za takvu starost, ni?? pretjerano

 

Imam ??lape 175/65/13 (20mm ??ire od standarda) i fino le??i, makar bumo i to pobolj??ali :grrr

 

Sve u svemu nije mi ??ao kaj sam ga uzel.

 

Ulo??eno/dobiveno ocjena 5

 

2 thumbs up :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao ga pune 3 godine,znači benzinac 1.4 60ks 1996 originalan ? vabo,nikakva oprema,kupljen sa 75000 origigi km od 1. vlasnika.Nikad ni??ta na njemu-samo ulje i filteri i remeni po propisu.Svakako potro??nja od 6-8 l otvorene ceste a grada 9-10l.Dr??ati se ovog 1.4 motora jer ja sam bio prezadovoljan a odvezao 4o tisuća km na njemu bez gre??ke dok sam čuo za ove 1.6 lo??ih iskustava.Sve to ovisi o prethodnim vlasnicima.Pozdrav... :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam svog od '98,100 000 km,kupio novog,stvari koje moras redovito mijenjati necu nabrajati,a od ovih ostalih promijenio lambda sondu,bio mi otiso neki relej pa se auto gasio ponekad u voznji-al to uspijesno rijeseno(cuo sam od nekoliko ljudi da im se isto desavalo),getriba nedavno servisirana al to je do moje voznje vise nego do auta,el podizaci stakala su bili u opremi pa mi se desilo da prilikom zatvaranja vrata pukne neki plasticni nosac stakla pa to moras zamijeniti(znam jos dvoje ljudi sa istim problemom)

 

pa kad sve zbrojis i oduzmes bez ove getribe u 9 godina i 100 000 km(sto je ustvari malo)nije bilo nekih izdataka,mozda nekih 1000 kn,naravno ne u ovlastenom servisu

 

e da moj je 1.4,8v,60hp,bez klime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te modele najbolji omjer snaga-potrosnja ti je 1.4. Dovoljno zivahan za grad i ne trosi puno.

Moj prosjek negdje 7-8 litara. Dijelovi su lako dostupni, kao i vecini VW-a :)

Rijetko nadjes takav motor sa klimom i ruku na srce, koliko me hladi ili grije (ovisno o vremenu),

osjeti se nedostatak ks-a, pa pogledaj jace 1.6 recimo

Istina nestabilniji je original, ali ako ga malo spustis, odlicno drzi cestu u kombinaciji sa 195/45 15.

Barem sa tom dimenzijom imam iskustva.

Redoviti servis; ulje, kocnice, remenje, i sl. se podrazumijeva i to je to.

Plastika na upravljackoj konzoli zan skripiti, ali to je i do nasih cesata pa :bag:

Hrdja se voli pokazivat na standardnim mjestima za izlazak (citaj; blatobrani, lim na zadnjim vratima),

pripazi na to.

I ulje voli malo sliniti po motoru, ali dok ne ostavlja kapljice na asfaltu, u redu je.

Vozac i suvozac imaju puno mjesta i bez problema si nastimas visinu i daljinu, ali oni koje vozis iza,

nece blagonaklono gledati prema kvrgavim koljenima.

Evo, ukratko (iako je to moj najduzi post :D ).

Za vise informacija eventualno http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/Review.aspx?model=1028

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 1,6 pa pucaj ako te sta zanima

imam ga tek malo vise od 2 mjeseca !

Uglavnom prvo sto sam napravio je bile promjene opruga i to moras ako se mislis malo zivahnije vozit !

inace autek ide ko lud bar meni jbg nema 200 ks ali ide

potrosnja 8 litara nekog prosjeka (autoput grad i tak)

ako te sta zanima pitaj

i da nemam klimu ali imam siber !

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imam 1,6 pa pucaj ako te sta zanima

imam ga tek malo vise od 2 mjeseca !

Uglavnom prvo sto sam napravio je bile promjene opruga i to moras ako se mislis malo zivahnije vozit !

inace autek ide ko lud bar meni jbg nema 200 ks ali ide

potrosnja 8 litara nekog prosjeka (autoput grad i tak)

ako te sta zanima pitaj

i da nemam klimu ali imam siber !

pozdrav

 

Mene zanima zašto taj motor tako puno troši?

Share this post


Link to post
Share on other sites

monotronic tj karburator kuzis ima dosta veliko rasipanje goriva !

jedna dizna !

nije einspritz ili kak se to vec pise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogme ja znam da imam 4 dizne!!!

 

I tocno me boli briga sto trosi al ide!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad je već tema za polo 6n,zanima me šta mi možete reći za 6n 1.7 sdi 98 godište.44kw..

iskustva,mane,dijelov,zaključci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nek diže, zašto otvarat novu!! ja čuo, pazi čuo - da su 1.7 sprdnja!! voziko sam jednog koji nije baš mogo ni 140kmh navuć a nekih par mjeseci kasnije počeo dimit plavo i postao smeće!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ej dižeš temu staru 4godine!

ok,onda otvoriću novu,da dobijem što više info o ovom polu

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa nek diže, zašto otvarat novu!! ja čuo, pazi čuo - da su 1.7 sprdnja!! voziko sam jednog koji nije baš mogo ni 140kmh navuć a nekih par mjeseci kasnije počeo dimit plavo i postao smeće!!

baš krasno,samo fali da sam se sa tim nabelajio....zašto on ima 5000 obrtaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1