1 1
grga12

Passat B6 savjeti pri kupnji polovnog

Recommended Posts

Pozdrav drustvo novi sam po forumu pa neznam dali sam na dobar podforum objavio ovo ...

Znaci u potrazi sam za polovnim passatom linije B6 2005-2010

Pošto sam neznalica oko tog modela zanima me vaša mišljenja o samom modelu koji izabrat sta izbjegavat ,sta detaljno pregledat itd.

Mislim se između 2,0 i 1,9 tdi modela.(kupnja dizela iskljucivo).Načuo sam da 2.0 ima probleme s diznama ali da se to rijesilo s boshovim diznama sad neznam koje godine pa mozete li mi i to rec da znam izbjeci to godiste,Misljenje o DSG mjenjacu..dali se kvari i jeli bolje kupiti manual ili automatic..Znam da ti automobili kad se kupuju moraju na sebi imati barem 180 000 km i nije mi problem jer se zna da VW dizeli pređu dooosta više

HVALA UNAPRIJED

LP

Edited by grga12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja cu nesto napisati, B6 se kvare, djelovi su skupi i izbjegavaj ga. Eventualno ovi sa CR motorima zadnja godista, ne znam tocno od kad su poceli se ugradjivati ali mislim u 2008g. DSG je odlican mjenjac ako je odrzavan kako treba, ali kad se pokvari (a nije da se ne pokvari) onda su popravci isto skupi. Tu je i zlocudni DPF koji isto kosta ko suho zlato i stalno moras propuhivati auto. Ovo sa DSG i DPF-om nije striktno vezano uz B6 a ni Passata.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemogu puno reci ali kum mi je uzeo 2008 1.9 pd znaci motor je identican kao u mom golfu. Nikakvih problema peri deri, znaju malo popit ulja ali to je klasika kod njih, e da nema dpf filter. E a kakvi su se pokazali CR neznam ali od nekolicine sam cuo da bas i nisu dali rodu glasa. A dsg ko dsg na bilo kojem vw-u ako je odrzavan kako treba, savrsenstvo

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo iz mog iskustva ,ja imam B6 2009 godina sa CR 2.0 motorom i do sada nikakvih problema osim kaj sam mjenjao prekidač ručne i to je to ,redovni servisi sada 100 tisuća km i radi kao vurica,znam da su PD imali problema ali samo ranije serije,ali kaj se mene tiče auto je odličan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo: ja imam B6 iz 2009 sada sa nešto preko 220 000 km i odličan motor 2.0 tdi cr i s njim apsolutno nikakvih problema

Kad sam radio veliki servis promjenio sam preventivno i onu imbus osovinu na uljnoj pumpi i to je to. E da moj je i dsg i ja super zadovoljan ljepo salta samo svakih 60 000 km servis dsga i miran si.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj glas isto za 2008 pa nadalje i to CR motor, pouzdaniji su i bolji motori i manje kvarova, mada su do sad i ovi PD uglavnom riješili boljke

kod ovih Cr zna otići onaj aktuator od turbine (na struju je) mislim da je oko 1800kn

zna otići i usisna grana

egr ventil

prekidač ručne

kompresor klime

kod dsg-a onaj zamašnjak

znam za 4 auta 2008-2009 na kolima koji su do 200 000 km otišle te stvari ali inače su jako dobri

ovi cr imaju isto onaj modul pupmpu ulja i jedan od ovih šta spominjem sada ima 400 000 i nije mu provrtila ona osovinica kao kod PD motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9pd provjero dobar al tesko nac s malo pravih km...

Cr gore navedeni da problemi s granom itd.... cak i s hladnjakom povr isp plinova ALI sve se to fino moze anulirat softverski i nesto fizicki/mehanicki... i to je to...

6gangice 3osovinke znaju nekad zadava probleme :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karoserija podlozna koroziji nazalost.

Od kvarova/troskova sam imao:

1. parking senzori x4

2. straznja kociona celjust blokirala

3. prekidac rucne kocnice

4. gumice crijeva usisa između turba i IC-a

5. korozija vrata prtljaznika i lijeve stranice (ponovno izbija korozija)

6. curenje vode u kabinu na straznjim lijevim vratima i skupljanje vode u vratima prtljaznika

7. brtva tandem pumpe

8. poklopac filtera ulja

9. DSG trza iz 3 u 2 brzinu

10. dizne mijenjane par puta

11. instalacija dizni u glavi

12. brava prtljaznika

Nesto sam i zaboravio vjerojatno

Auto je 2.0 TDI 2007 godina

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1