0
VW_GTD23

Golf 3 pokazivac goriva

Recommended Posts

U pitanju je Golf 3 GTD. Kao sto naslov kaze problem je mjerenje kolicine goriva. Probavo sam sve i svasta ali definitivno je problem u kutiji osiguraca. Promjeno sam po 10 plovaka i satova, prica je ista. Kada spojim direktno ljubicastu zicu sa kafenom(masom) kazaljka treba da zakuca a ona i dalje pokazuje da nema goriva nikako. Gledao sam masu isprvna je, cak sam i dovodio masu s akumulatora na jack. Kada je rezervar pun pokazuje da nema goriva nikako a kada je na sredini kazaljka od goriva zakuca tj. pokazuje na maximum. Koliko ja znam ljubicasta zica s kutije osiguraca ima vod direktno na jack od sata, ne postoji relej za ovo. Znam da ima kontrolni relej od sata 120, mjeno sam i njega ali opet isto.Sad ne znam ima li kakve veze relej 43 od temparature i on treba da ide na sat. Negdje se pravi neka pometnja na kutiji. Na ljubicastoj zici postoji napon od 3V, kabl nije prekinut.

Stvarno ne znam sta da radim, bio sam kod 5 majstora niko ne zna sta je. Ima li ko kakav savijet ili prijedlog? Da li je ko imo ovakav problem i ako jeste kako ga je rijesio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima novi ili stari sat? Da pojasnim, kazaljke ti se dignu brzo ili sporo kad das kontakt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima novi sat sa LED diodama (za rucnu,grijac itd..) i tim brzim kazaljkama.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo baca svejedno sumnju na masu.

Probaj od negdje sastrane dovest masu na kućište/masu sata.

Kad je mene zezala masa krivo je pokazivao i temperaturu i gorivo.

Ovo ti je naljakše probat od svega drugog.

Ako si ovo već probao onda zanemari ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu, sve ovo se desilo nakon zamjene dihtunga glave motora. Primjetio sam jos da se grijac pali kada je motor vruc. Prije kada je temparatura 90 grijac se nije palio. Probavo sam da skopcam direktno pecurku na masu da se ugasi grijac ali opet nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je dali je uopće vjerovati tom pokazivanju ako ti sruja ne valja. Provjeri prvo to pa tek onda idi dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze, masa je bila problem. Dovo sam masu na jack od sata (dole na kutiji osiguraca) sa glavnog kabla koji ide direktno sa sasije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti na dvojki imam već nekoliko takvih dodatnih masa po autu :)

Samo pazi inače ako dovodiš dodatnih 12V na neke ozbiljnije potrošače po autu (ako zaobiđeš razvodnu kutiju) da ubaciš osigurač za svaki slučaj.

Nkad neznaš kod starog auta ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0