0
VW_GTD23

Golf 3 1,9 TD tvrda crijeva i trosi vodu

Recommended Posts

Kao sto naslov kaze u pitanju je VW Golf III 1,9 TD 1993. Auto trosi 0,5 l vode na nekih 1500 km, vodu konstantno dosipam. Prva dijagnoza je bila dihtung glave. Skoro sam promjeno dihtung glave motora i malo obrusio glavu motora ali nista se nije promjenilo. Crijeva su i dalje tvrda i jos trosi vodu. Stvarno ne znam sta da pogledam. Ima li ko iskustva sa ovim motorom? Kakva su kod njega crijeva bila, je li trosio vodu i ako jeste kako je rjesio problem. Mozda je moguce i da crijevo neko pusta negdje ali to ne vidim. Znam da u motoru mora postojati neki pritisak samo ne znam za tu tvrdocu crijeva dokle je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne izlazi na cep? Vidi dali je mokar. Meni na dvici izlazi pa moram izgleda originalni cep i posudu uzeti. Bas je autofreak negdje napisao davno sa ove zamjenske posude i cepovi nisu neke srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto naslov kaze u pitanju je VW Golf III 1,9 TD 1993. Auto trosi 0,5 l vode na nekih 1500 km, vodu konstantno dosipam. Prva dijagnoza je bila dihtung glave. Skoro sam promjeno dihtung glave motora i malo obrusio glavu motora ali nista se nije promjenilo. Crijeva su i dalje tvrda i jos trosi vodu. Stvarno ne znam sta da pogledam. Ima li ko iskustva sa ovim motorom? Kakva su kod njega crijeva bila, je li trosio vodu i ako jeste kako je rjesio problem. Mozda je moguce i da crijevo neko pusta negdje ali to ne vidim. Znam da u motoru mora postojati neki pritisak samo ne znam za tu tvrdocu crijeva dokle je to normalno?

Jesi li mjenjao šarafe kad si radio glavu? Jel glava provjerena da nije pukla negdje?

Ja sam nakon 7000 ponovo dizao glavu na golfu 4 jer je prosvirao dihtung zbog starih šarafa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ G2 LTD

Nije mokar. Jos je u njemu ogrinalna posuda i cep.

@ regazzoni

Nisam mjeno sarafe. Mozda ima neka manja pukotina ali sumnjam, kada sam je brusio nije bila ni kriva samo je malo obrusena cisto onako. Koliko ti je golf trosio vode zbog starih sarafa i jesu li crijeva bila tvrda? Ima li kupiti novih tih sarafa?

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sličan problem sa 1.8i. Crijeva su bila tvrda jer se skoro skroz zaštopalo tanko crijevo koje ide na vodenu posudu. A i gubio je vodu polako jer je pukla plastika na motoru na koju sjeda vodeno crijevo. Sjećam se da je bilo s desne strane motora, neznam kud vodi to crijevo. Teško je bilo skužit jer je voda odma isparavala i nigdje traga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao takav slucaj sa racvom...napukla je toliko malo da se nije ni vidjelo a gubio je vodu jako puno al vidio se trag vode a njemu se ne vidi...tako da tesko da je to

A pumpa vode...pogledaj oko remenice za ne pusta ona negdje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ce najprije biti da je pukla glava. Ima san nekoliko puta 1.9td taj slucaj. Triba si je dati na ispitivanje cin si vidija da nije bas kriva. Jel ti baca bili dim na prvo paljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja slično iskustvo sa dvojkom . Tvrda crijeva vode i trošio vodu. Čak i puklo povremeno koje crijevo.

Međutim, zamijenio dotrajale komade i auto vozi već 3 godine od tada.

Koliko sam primjetio, kod njih je pritisak veći nego u npr Renaultu ili Opelu.

Stavi si u gepek rolu duck-tapea za svaki slučaj :)) , preventive radi. Ako ti nedaj bože negdje u vožnji ne propiša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ said Mjeno sam tu racvu vec 2 puta jednom kada sam kupio auto i drugi put prije 3 godine. Ne bih reko da je ovo racva, jer kada ona ode vidi se da voda curi oko nje i dosta vise vode trosi.

 

@ marko-zd Moguce je i to a sto se tice dima kada sam ga kupio kao navodo auto je dugo stajalo pa baco je pri prvom paljenju dosta bijelog dima a sada se to unormalilo. Cini mi se da je skoro nekada znao pri prvom paljenju baciti malo bijelog dima a sada baca crno-plavi dim jer trosi malo ulja na turbini. Koliko ja znam bijeli dim znaci da mjesa ulje sa vodom i trebala bi voda biti masna ali nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su tv rda crijeva i prije postizanja radne temp onda je tu il losa cirkulacija (gore su ti dobro naveli da se provjeri povrat u posudu,tu se zacepi onaj pipak na racvi)

il imas co u sistemu... a tu postoji tekucina koja reagira na pojavu co u antifrizu.... Tak sam sebi provjeravao kad mi je puhalo crjeva....

Znaci provjerit cirkulaciju pa ici dalje

(šarafe ostavit stare,e taj mestar je malo zastario)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0