0
grga12

Kupnja Golfa 6

Recommended Posts

Pozdrav svima novi sam na forumu pa neznam dali sam u dobar kutak stavio temu.

Kupujem polovni golf VI uvjet mi je dsg i dizel masina.

Dvoumin se izmedu 2 jedina dizelska agregata 1.6tdi i 2.0tdi ...1.6 se moze na mobile.de naci vec i od 6500-7500€ (s davanjima oko 9) dok izvedba 2.0 je dosta skuplja.

Što mi preporučavate ,što trebam paziti,koje su im mane,dali ima problema s motorima ,dali je 1.6tdi 77kw trom ...

Dosad sam vozio vw g4 1.9 tdi išao je vrlo dobro je da je bio 81 kw a 1.6 je prozivod tog motora pa me zanima iskustva

Na koliko km se minja zamanjac i remen itd...Hvala veliko unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

nečeš pogriješit s nijednim motorom,gledaj da ima manje kilometara i servisnu ispravnu...remen se mjenja na oba na 180000km...zamajac ovisi kako je auto vožen,grad ili autocesta...

 

mane na 1.6 crkava egr ventil,nije neki strašan kvar da bi trebao izbjegavat...ti dvomaseni zamašnjaci odlaze i na jednom i na drugom motoru malo ranije nego na četvorci npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi rade 2.0 jel mi se cini da ide osjetno bolje od 1.6 makar je samo 5ks razlika. Ako mislis uzimat dsg onda gledaj da je 6 brzina jel navodno se 7 dosta kvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno? Ja znam jedno 6-7 kolega/poznanika koji imaju DSG7 sa 180tkm pa do preko 300tkm. I niko od se dosad nije pozalio.

 

A i Sopkov mi je susjed i prijatelj, i koliko vidim, nema tu pravila koji se vise kvari. Kod njega dolaze i on sa 300tkm a majke mi i oni sa jedva 50tkm. Tako da je to sve lutrija na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala momci.

modeli koje sam nasao su vecinom od 150 000 do 190 000 km uvoz naravno.

ici ce na detaljnu provjeru pa na odabir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 1.6 hoće još otići dizne i klapna gasa

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kompresor klime(na 1.6),sad za 2.0 ne znam,al bi na tvom mjestu radije uzeo 2.0 Tj,probaj vozit ako mozes,i jedan i drugi,pa ces vidjet zasto 2.0,sudim prema vlastitom dozivljaju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si za karavana highline-a xenon navi itd... ima Puks na lageru... Vozi se vec neko vrjeme u nas i nema kvarova...

Sto se tice egr-a ista prica je na 2.0 i na 1.6... Tu se sve to rjesi remapom...... (na to mislim da se u ecu-u odradi par stavki a jos se i fizicki blokira)

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno? Ja znam jedno 6-7 kolega/poznanika koji imaju DSG7 sa 180tkm pa do preko 300tkm. I niko od se dosad nije pozalio.

 

A i Sopkov mi je susjed i prijatelj, i koliko vidim, nema tu pravila koji se vise kvari. Kod njega dolaze i on sa 300tkm a majke mi i oni sa jedva 50tkm. Tako da je to sve lutrija na kraju.

Rekao mi frend koji radi u ovlastenom da je 7 problematican i da je bolji sa 6. Jel su vec radili nekoliko a sa 6 nijedan. Ako laze on lazem ja.

I sam vozim golfa 5 sa dsg. Kod mene napravio 140tkm i sad ima 235. Radi bez greske i prezadovoljan sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam za 2.0 al kum na 1.6 promjenio dvije u 120tkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon malo raspitivanja odluka je ipak pala za 2.0

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=235612048&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&categories=Limousine&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&isSearchRequest=true&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&maxPrice=10000&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14%2C55%2C40&makeModelVariant1.modelGroupId=29&pageNumber=2

ovaj s malčica vise kilometara ali u opisu piše da je redovno održavan servisna knjiga i da je na 190 000 promjenjen set zupcastog

te druga opcija

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=300378329&cd=636150005460000000&asrc=st

 

dali mi se isplati ici sam i sve rijesavati ili preko neke agencije ako nije velika razlika u cijeni usluga

.dali itko zna kolika su oprilike davanja itd. hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prijatelj je imao na 6ici problema sa DSG-om (7 stupnja prijenosa) ali benzinac (sada dali to ima kakve razlike ne znam) ugl pod garancijom zamijenjen cijeli mjenjač...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon malo raspitivanja odluka je ipak pala za 2.0

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=235612048&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&categories=Limousine&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&isSearchRequest=true&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&maxPrice=10000&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14%2C55%2C40&makeModelVariant1.modelGroupId=29&pageNumber=2

ovaj s malčica vise kilometara ali u opisu piše da je redovno održavan servisna knjiga i da je na 190 000 promjenjen set zupcastog

te druga opcija

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=300378329&cd=636150005460000000&asrc=st

 

dali mi se isplati ici sam i sve rijesavati ili preko neke agencije ako nije velika razlika u cijeni usluga

.dali itko zna kolika su oprilike davanja itd. hvala puno

Ja sam išao sam po svoj auto i samo cu ti reci da sam imao izbor od 6 vozila na 4 mjesta i od tih 6 niti jedan nije bio unfalfrei tj pise u oglasu ali kad provjeris po broju šasije opa svaki u ovlastenom nesto ima od radova na limariji....

I svi oglasi i kao jeftini ispali su krampovi izvoženi i na kraju kupio nesto sto nije ni bilo u oglasu i u planu.

Nakon prve autokuce doslo mi je muka tako da dobro promisli i trazi od svakoga broj šasije i provjeri dal uredna servisna...

I vani je sve puno Balkanaca i sto valja ode brzo...

Malo si izracunaj taj Co2 jer dosta je razlike u davanjima.

Sretno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetima ipak nakon nekolkko poziva svi izgledaju malo presumnjivo .ostaje mi hrv trziste(jer necu stic do 1mjeseca se organizirat za put u njemacku a zakon se minja 01.01) i manualac s 6 brzina.

Znaci normalno auto ide u ovlasteni na pregled ,sad dali ima kakvih skrivenih mana kod 6estice bila ona 81kw ili 103kw...sta tribam pripazit i kakav se pokazao na cesti 81kw na sprem 103kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađi si nekog provjerenog u DE da ti pogleda par auta i odi gore. Auto i ovako možeš provjeriti po broju šasije iz HR.

Uz malo pregovaranja, možeš dosta uštedjeti...

 

ako te zanima PM pa ti mogu objasniti neke stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam išao sam po svoj auto i samo cu ti reci da sam imao izbor od 6 vozila na 4 mjesta i od tih 6 niti jedan nije bio unfalfrei tj pise u oglasu ali kad provjeris po broju šasije opa svaki u ovlastenom nesto ima od radova na limariji....

I svi oglasi i kao jeftini ispali su krampovi izvoženi i na kraju kupio nesto sto nije ni bilo u oglasu i u planu.

Nakon prve autokuce doslo mi je muka tako da dobro promisli i trazi od svakoga broj šasije i provjeri dal uredna servisna...

I vani je sve puno Balkanaca i sto valja ode brzo...

Malo si izracunaj taj Co2 jer dosta je razlike u davanjima.

Sretno!

To me najviše bilo frka da si nađem neke preko oglasnika pa kada dođem na pregled u Njemačku i vidim da su krševi a napravio put od nekoliko tisuća pa što sada, potrošio lovu, vrijeme i ako ništa ne nađem imam samo trošak. Rodbina mi je u blizini Frankfurta na Majni u pokrajini Hessen i mislio sam da mi oni nešto nađu pa da dođem na sigurno ali imao sam nekoliko stvari koje su morale biti fiksne od boje, vrata i godište pa se ništa nije moglo naći da je sigurno ili od nekog poznanika pa na kraju od svega odustao i kupio kod nas preko auto kuće. Pogledao hrpu primjeraka i izvukao nekoliko te ih pregledao. Imao sam dosta vremena sve provjeriti od servisa, šasije i auto me čekao sa svim papirima, sjeo i vozi. Ne zagovaram da je to najbolje rješenje jer i cijene su ovdje drugačije nego vani ali može se naći, no meni je bilo bolje od potrage i lutanja po Njemačkoj jer tražiti vani je dosta zeznuto jedino ako ti netko pronađe primjerak mada i to se ponekad pokaže loše jer onaj tko traži možda ne vidi isto što i ti a slika je jedno a uživo sasvim nešto drugo. Sretno u potrazi!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0