12 12
Bora_2000

Unutrasnjost auta

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, ako moze ovdje pitanje da ne otvaram temu?

Ako netko zna gdje se nalazi zujalica prednjih parking senzora na touranu 1t3 2014 god?

Poslano sa mog SM-G990B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, tadeii said:

Pozdrav ekipa, ako moze ovdje pitanje da ne otvaram temu?

Ako netko zna gdje se nalazi zujalica prednjih parking senzora na touranu 1t3 2014 god?

Poslano sa mog SM-G990B koristeći Tapatalk
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Hvala na pomoći, naravno da nije tu, ovo je novija linija... i da, naravno da sam prije sto sam trazio pomoc ovdje da sam prekopao cijeli internet...

Ugl. pronasao sam, s vozaceve strane ispod plastike gdje su osiguraci iza kutije s relejima.

Poslano sa mog SM-G990B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06. 09. 2024. at 20:59, mur3633 said:

Je li može neko da mi potvrdi da li kompletna koža mjenjača može sa 5 brzina mjenjača na 6? Tj. zanima me onaj gornji dio ručice što se navlači na metalnu šaltericu.

Ima li razlike u prečniku? Ponegdje sam nailazio na dimenzije 12 i 23mm, ali ne znam ima li to veze sa 5 i 6 brzina ili sa godištem...

Mogu ja, kad nitko drugi neće. :)
Bio na otpadu jučer pa bacio pogled na ručicu jednog G4 sa 5 brzinskim mjenjačem i da, deblji je od onih sa 6. brzina. Nisam mjerio ali na oko se vidi da je to dosta veliki promjer naspram onog štapića sa 6. brzina. Po mom skromnom mišljenju moglo bi se to sredit nekim PVC adapterom, sa većeg na manje ide, pa mislim da ne bi bilo problema to sredit, pitanje je isplati li se to raditi, po meni samo ako je neka spešl ručica u pitanju ali da je izvedivo, je.

4a7lam2r.jpg

7vog7gnb.jpg

lwabibfi.jpg

7ozae36z.jpg

kwubvydq.jpg

di2n7ozq.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega. Bitno mi je što je kod 5 brzina šire, pa da mogu nekako to upasovati pomoću adaptera.

Kad nema drugog izbora, onda moram tako.

 

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ništa, kad nešto obećam to i odradim, kao i uvijek. :) Tako je, neki PVC adapter koji bi tu najbolje legao mogao bi kaširati ovu mjeru na manju i vjerujem da bi se to moglo tako koristiti. Pusti si maštu na volju i ideje same dolaze, barem je kod mene tako, a to sam više puta dokazao da se neke stvari mogu odradit.

Čekam još onaj tvoj obećani dump file, pa ako ti ne bi bilo teško poslat ga bilo bi to lijepo od tebe, a meni korisno da si pogledam ono što me zanima.

U očekivanju Godota ili ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslato

Posla preko glave pa laptop nisam stizao ni da upalim zadnjih par dana.

 

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeee, prva liga. :)

Sutra bacim pogled, znaš da me sad to zanima pa mi je bila želja, zato sam te još jednom cimnuo i podsjetio.

Fala, baš će mi dobro doći da ubijem znatiželju. :D

Upravo gledam shemu i biram/sviram po žicama sa multimetrom, za upalit taho na stolu, nadam se da neće biti dima haha.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neće, bitni su ti samo terminal 30 za stalnih 12v, terminal 31 ti je minus i term. 15 je 12v preko kontakta, kabel za dijagnostiku spajaš k liniju na pin 7 od obd-ii i napajanje moraš dat kabelu. Al siguran sam da ti to sve već znaš i da si to temeljito istražio. Ja sam sve to složio s onim žicama za proto pločicu i lab. napajanjem dok sam rastavljao sat, to je bio neuspjeli pokušaj reparacije hladnih spojeva u njemu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, već nekoliko dana proučavam shemu od T32 konektora ali ima jednostavnih instalacija do kompleksnijih za napravit. Sad za prvu ću ići na ovu jednostavnu, (napon, masa, K-line), samo da vidim da li ga mogu upalit i spojit se sa VAG EEPROM ili VAG Commanderom da iščitam EEPROM bin file iz sata, i da vidim u kakvom je stanju FIS, to mi je za prvu ruku dovoljno. Onaj kompleksniji kabel će morat pričekat jer mi za njega trebaju prekidači, pa bih njime dobio dosta drugih opcija uključivanjem/isključivanjem istog, ali za to mi treba vremena, pa za sad idem sa ovom jednostavnom verzijom.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronađoh slučajno jednu interesantnu stvarčicu koja popunjava prostor u tapaciru i služi kao neka izolacija kod Golfa 4.

Pod imenom Impact Padding

Za 3 vrata

1J3 868 101 B lijeva vrata

1J3 868 102 B desna vrata

 

Za 5 vrata

1J4 868 101 B i D prednja lijeva vrata

1J4 868 102 B i D prednja desna vrata

1J4 868 301 A zadnja lijeva vrata

1J4 868 302 A zadnja desna vrata

 

Nažalost otpalo je za verziju 3 vrata, dok je kod 5 vrata još uvijek dostupno za prednja vrata i nije puno skupo.

 

Ako je nekome zanimljivo da pakuje...

0023484b5aa2c061956ebe75e6be45bb.jpg0c73e25dbee052fd94cd237c74c8db05.jpg

 

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan materijal, imam ga u setu od stražnjih zvučnika za troja vrata, služi za dampiranje, a materijal postojan i nakon dugi niz godina. Na otpadu nisam naletio, osim ovog što već imam, da jesam odmah bih uzeo. Izgleda da je išlo za SAD tržište po običaju, tamo su nakrcali sve moguće fore, od spužvi od nekih gumenih dodataka, nama u EU šipak.

Misliš da je još dobavljiv u ovlaštenom za G4 sa petora vrata, samo za prednja, a stražnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otpalo je za pozadi, samo za prednja je i dalje dobavljivo i košta oko 20€.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podnošljivo, budem napravio upit u ovlašteni pa uzmem set za prednje dok ih još ima.

Fala na informaciji. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi baš kad ti odgovore.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem, idem odmah sastavit upit pa čekam odgovor, javim kad stigne. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upit poslan, odgovor javim čim ga dobijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odgovora iz ovlaštenog, što se stražnjih tiče ti nisu više dobavljivi, kao što si i naveo u prethodnom postu, otpali su 01.05.2021., bez zamjene. Prednji su još dobavljivi za G4 sa petorim vratima, cijena je dolje iskazana sa PDV-om. Malo sam tražio i naišao da su to umetci koji se stavljaju da ublaže udarac u vrata, ali pošto se isti materijal koristi i za dampiranje stražnjih zvučnika, vjerujem da bi dobro došao i za tu namjenu, dodatno i kao izolacija od vanjske buke.

VW Golf 4 - petora vrata

• (1J4 868 101B) -  34,83€ mpc - PLV, (udarni jastuk), Prallpolster für Golf 4, Padding for VW Golf Mk4
• (1J4 868 102B)  - 21,56€ mpc - PDV, (udarni jastuk), Prallpolster für Golf 4, Padding for VW Golf Mk4

Otpalo 01.05.2021., bez zamjene

1J4 868 301 A - (stražnja lijeva vrata)
1J4 868 302 A - (stražnja desna vrata)

jfqvx44r.png

zphoufto.png

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ga dosta u zadnjem kvarteru na Golfu sa 3 vrata. Nije baš nešto što se ozvučenja tiče, ja sam čak mislio da ga potpuno maknem pa da složim drvene kutije umjesto njega pozadi. Međutim sam odustao, jer mi je bitniji zvuk od ispred.

 

Ovo za prednje tapacire ne bi bilo loše da upotpuni onu prazninu u tapaciru koja je baš izražena pogotovo kod modela sa 3 vrata. Meni samo ostaje da naletim negdje na polovne sa amerikanca, mada baš teško.

 

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da popuni prazninu bi svakako dobro došao, bolje nego nešto sam kemijat, ujedno je OEM, i paše lijepo, samo da cijena nije ovako pretjerana, ipak je to stiropor. Možda uzmem dok ga još ima ali ne odmah, imam hitnijih stvari, pa možda idući mjesec. Ima jedan G4 na otpadu, mislim da je američki jer mu je taho iskazan u miljama, 3 vrata, tako da nije za moj, ali mogu bacit pogled ima li te umetke za prednja vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 12