0
grga12

Trese nakon balansiranja

Recommended Posts

Pozdrav uzeo sam,nove gume i nakon balansiranja auto trese na 130-140- nakon toga otisao opet balansirat sad malo manje al opet trese...jeli moguce da nakon sto centriram trap prestane tresti i usput kako znati dali je otisao kineticki lezaj ili lezaj kotaca naime sumnjam da mi je desni lezaj kotaca kraju jer kad motam skroz lijevo zaskripi nekad dobro pa se na to veze pitanje dali i zbog toga trese

Radi se o Golf 6

Edited by grga12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav uzeo sam,nove gume i nakon balansiranja auto trese na 130-140- nakon toga otisao opet balansirat sad malo manje al opet trese...jeli moguce da nakon sto centriram trap prestane tresti i usput kako znati dali je otisao kineticki lezaj ili lezaj kotaca naime sumnjam da mi je desni lezaj kotaca kraju jer kad motam skroz lijevo zaskripi nekad dobro pa se na to veze pitanje dali i zbog toga trese

Radi se o Golf 6

Svakako to sredi, pa traži dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvjerovatnije ti je otisao homokineticki zglob jer je treskanje jedan od simptoma. Kada odes na centriranje trapa oni ce ti odmah uociti sta ti je sve za zamjenu jer je nemoguce centrirati trap ako ima luft na nekom od dijelova podvozja.(ako je sve ostalo ispravno,treskanje se javlja iskljucivo zbog lose balansiranih guma) Sto se tice lezajeva, oni se konstantno cuju pri odredjenoj brzini,zavija,struze a intenzitet zvuka se mijenja uporedo sa mijenjanjem pravca smjera tockova..najcesce ako motas ulijevo a zvuk se pojacava,onda je vjerovatno u pitanju desni lezaj..i obrnuto. To su vazni dijelovi trapa pa nije pozeljno voziti pogotovo tako velike brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo pitanje. Da li je treskao sa starim gumama?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0