0
DOHC 16 V

pitanje u vezi saobracaja

Recommended Posts

mica Goga :blush:;x

"admin" :lol2 nema na cemu..

bavim se wirelesom i mrezama, pa sanjam takve stvari po noci :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
mica Goga :blush:;x

"admin" :lol2 nema na cemu..

bavim se wirelesom i mrezama, pa sanjam takve stvari po noci :rotfl

 

 

eeeeeeeeee blago se tebi :fakjea:fakjea

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Zvjezdana

Uzmite flat pa nek skida ko hoće i koliko oće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se sad ja malo raspricam :D

 

24 SATA NA INTERNETU:

- T-com nema staticne IP adrese (svatko dobije svoju IP adresu prilikom spajanja na internet i svako novo spajanje ili reconnect znaci i nova IP adresa) te zato ako ste spojeni non stop nakon 24 sata, tocno 24 sata, T-com server vas sam reconnecta i dodijeli novu IP adresu (jer jedna IP adresa nesmije biti vise od 24 sata konstantno zauzeta).

 

- Ako ne zelite stalno biti spojeni na internet, Tomek je fino reko, svaki router se moze puknut u bridge mod i spajate se preko Windows ikone. Osim toga ima opcija da se spajate preko firmwarea routera, ali pomocu tipke connect odnosno disconnect. I treca opcija je automatsko spajanje i reconnectanje cim je router ustekan na aDSL liniju, dakle bez prestanka.

 

OK to smo rijesili idemo dalje.

 

POTROSNJA PROMETA UZALUD:

- Ako je modem spojen na internet, a korisnik ne surfa i ne skida nikakve filmove, slike, igre, mp3ce, promet jedino mogu nabiti pozadinski programi, poput Windows automatic updatea, raznih drugih updatea i opcenito programa koji traze pristup internetu, pa cak i virusi i malwarei znaju nabit promet. Pripazite sto imate na racunalu.

 

- Druga stvar je vec napisana: ako je modem wirelles, ocigledno vam je netko "upao" u mrezu. Nije uopce problem wirelles karticom preskenirat lokalne pristupne tocke i spojiti se na nezasticenu mrezu. Stoga potrudite se zastiti vase uredjaje WEP ili WPA kljucevima.

 

- Drugacije vam se nitko nemoze spojit, cak da vam zna username i password za pristup internetu bolje mu je da ga ne iskoristi. Zasto? E pa zato jer ce mu iskljucit internet. Naime, svaki put kad se neki username i password aDSL-a spoji na internet T-com provjeri s koje linije dolazi i automatski provjerava da li to odgovara broju telefona i vlasniku na koji je originalno registriran aDSL. Ako taj uvjet nije zadovoljen, odnosno netko se s vasim unameom i passom spaja s neke desete linije, a ne vase kucne, uspjet ce doci na internet i neko vrijeme biti na internetu dok T-com ne reagira te njemu za kaznu iskljuci internet. Nisu naklapanja i tracevi, dogodilo se mome kolegi, tako ne pokusavajte tako nesto kod kuce :D

 

- Uglavnom ako ciljate na to da T-com vara, ne vara ipak. Jedino se ponekad dogadja da sustav za zbrajanje prometa pri kraju mjeseca jedan dio prometa koji je trebao ici u novi mjesec prebaci u stari. Ali zato je T-com zamolio da se zadnjih par sati u starom i prvih par sati u novom mjesecu ne bude prikljuceno na Internet.

 

 

KONFIGURACIJE MODEMA:

IP adrese za pristup firmwareu modema:

- Dlink (wirelles i obican), Siemens SE515 192.168.1.1

- Siemens SE555: 192.168.1.2

Ove IP adrese jedino znam napamet, a login vam je uobicajen za sve kako je naveo Tomek (uname: admin ili administrator pass neki od ovih: 0000 ; admin ; administrator)

 

- Tko ne razumije pronaci u firmwareu routera kako zastititi wirelles mrezu neka napise koji modem, objasnim mu u detalje jer za vecinu T-comovih i Metronetovih znam napamet.

T-com ima skrte, nepotpune i cesto nevaljte instrukcije kako zastititi modem i konfigurirati ga. Metronet je tu bolji, jer je objasnjenje za njihove Thompson routere veoma dobro razradjeno.

 

SAVJET I ISPRAVAK NETOCNOG NAVODA:

- Tamo sam negdje procitao savjet zamotati u alu foliju modem. Molim vas, nikako to nemojte raditi. Time smanjujete mogucnost hladjenja modema, a vjerujte svi se dobrano griju...

 

OSOBNI STAV:

Imam flat rate i evo peglam ga koliko stignem i skidam sto mi treba itd, ali eto iako imam flat, skrt sam i nedam drugima da mi se uprde u mrezu. :angry: Neka si kupe internet :bleh

 

I za kraj evo trenutnog prometa (bit ce toga jos duplo do kraja mjeseca :palci )

promethj6.th.jpg

Edited by daMassa

Share this post


Link to post
Share on other sites
I za kraj evo trenutnog prometa (bit ce toga jos duplo do kraja mjeseca :palci )

promethj6.th.jpg

 

Slab si :D :D :D

adsloc7.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slab si :D :D :D

adsloc7.th.jpg

AAAHAAAHAAAA!

? ta ti auto sla??e?? preko interneta?

Share this post


Link to post
Share on other sites
to je iz firme nagađam :)

Da, ali ja sam glavni potro??ač :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije fer, ipak je to od firme :D

Al 113GB?! Sigurno nemas niti jedan skinut film, igru, muzike, sve originale imas doma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije fer, ipak je to od firme :D

Al 113GB?! Sigurno nemas niti jedan skinut film, igru, muzike, sve originale imas doma :D

 

 

hehe , al sto bi bilo lijepo daMassa da svako si od nas radi u takvoj firmi :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije fer, ipak je to od firme :D

Al 113GB?! Sigurno nemas niti jedan skinut film, igru, muzike, sve originale imas doma :D

 

Ne, nemam ama ba?? ni??ta :D :D. Zato moj KUM GAY ima sve najnovije igrice koje prodje za 2 dana pa samo ??alje rapidshare linkove.

 

Evo promet od početka ADSL-a (05/2005)

 

adsl2ez3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Shime_16v
Ne, nemam ama ba?? ni??ta :D :D. Zato moj KUM GAY ima sve najnovije igrice koje prodje za 2 dana pa samo ??alje rapidshare linkove.

 

Evo promet od početka ADSL-a (05/2005)

 

adsl2ez3.jpg

 

Bokte j***.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne, nemam ama baš ništa :D :D. Zato moj KUM GAY ima sve najnovije igrice koje prodje za 2 dana pa samo šalje rapidshare linkove.

 

Evo promet od početka ADSL-a (05/2005)

 

adsl2ez3.jpg

 

Kako si ovo photoshopao, pa nemoguce je da tolko skines?!?! Pogotovo s nasim brzinama xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako si ovo photoshopao, pa nemoguce je da tolko skines?!?! Pogotovo s nasim brzinama xD

Nisam photoskopao. Vidi?? da sam konektiran bio 793 dana. Od 05/2005 :D :D. Brzina mi je 5 Mbit/s. A sad najavljuju povećanje na 16 :bravo:bravo:bravo

 

Svaki dan me dočeka 5-6 Gb novih filmova, igrica itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Shime_16v

Ja sam u domu imao efektivnu brzinu preko huba 3-4 Mbit/s. Samo za jednu večer sam skinuo oko 70GB. :bleh:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0