1 1
bozic.hrvoje

1.9tdi pd emulzija na cepu ulja

Recommended Posts

Ekipa, da li je ova emulzija ne cepu zabrinjavajuca ili je normalna pojava na dizelasima po ovim temperaturama ( kod na na sjeveru Rh zadnjih dana konstatno ispod -5 C).

 

Citao sam malo po netu da je to zbog vlaznog zraka i kratkih relacija ( auto se vozi cca 15-20km ) pa de ulje ne stigne ugrijati na radnu temp i stvara se taj kondenzat na cepu. Gledao sam i na sipci i tamo nema te emulzije. Gledao sam antifriz i nista ga me fali.

 

Toceno je do sada ulje aral 5w40 ( 505.01 ), da li bi se taj problem mogao rijesiti mozda promjenom ulja ( npr castrol )?d2a8e0f558fe50b8da7339bca6b0bfa9.jpg046635cbdd7fdb2029138dd5a4a104dc.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabrinjavajuce. Ja sam svaki dan u gradu. Minimalno relacija od 7 km i moj se ugrije na 90. Doduse ostavim ga ujutro 5 do 10 min da radi i onda krenem, ali se stigne zagrijat. 20km pak bi trebalo biti zagrijano. Jedino ako odmah kreces i grijanje na ful tada se nece ni nakon 50km ugrijat gradske voznje. Promjeni nacin voznje. Ne gasi ga dok se ne ugrije.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabrinjavajuce. Ja sam svaki dan u gradu. Minimalno relacija od 7 km i moj se ugrije na 90. Doduse ostavim ga ujutro 5 do 10 min da radi i onda krenem, ali se stigne zagrijat. 20km pak bi trebalo biti zagrijano. Jedino ako odmah kreces i grijanje na ful tada se nece ni nakon 50km ugrijat gradske voznje. Promjeni nacin voznje. Ne gasi ga dok se ne ugrije.

Ja ga ne ostavljam da radi na mjestu.upalim, radi minutu i lagano krecem.saltanje na 2000okretaja ( ne preko ), grijanje na climatronicu 21-22C, jacina 2-3

 

@G2 LTD koje ti ulje tocis?

 

Razmisljam o promjeni ulji, mozda castrol edge ili shell hx7 profesional

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by bozic.hrvoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene je shell 5w30 i sad cu prec na castrol edge 5w40, shella mi trosi oko 7dcl na 10k km stim da malo slini na egr, hladnjak ulja i kod intercoolera a to je vjerojatno od kondezata jer i ja radim kratke relacije, dva puta dnevno 20ak km i par puta dnevno po par kilometara, sve vise manje hladni startovi, do sada nisam primijetio majonezu a iskreno i ne otvaram cep s cesto

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo majoneze na cepu je ok ali na sipki neznam bas..

Nema na sipki, ona je cista ( ovo sto izgleda kao zuckasto na njoj je samo odsjaj )

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada nisam primjetio takvu naslagu na čepu, iako redovito kontroliram. Isto radim i kratke i duge relacije ali za sada ništa, jel do ulje ne bih znao a koristim Castrol Edge 5W-40. Pokušaj zagrijati motor prije nego se kreće kako Dino predlaže a i sam to prakticiram baš zbog kratkih relacija i sada jakog vanjskog minusa pa vidi da li se i dalje pokazuje emulzija a ovo sada obriši pa prati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene je shell 5w30 i sad cu prec na castrol edge 5w40, shella mi trosi oko 7dcl na 10k km stim da malo slini na egr, hladnjak ulja i kod intercoolera a to je vjerojatno od kondezata jer i ja radim kratke relacije, dva puta dnevno 20ak km i par puta dnevno po par kilometara, sve vise manje hladni startovi, do sada nisam primijetio majonezu a iskreno i ne otvaram cep s cesto

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Ja sam takodjer presao s 5w30 shell na 5w40 castrol. Napravio sam tek 300km, vidjet ću kako će se ponasati, ja se nadam da sam preao na bolje premda ni shell nije se pokazao losim ... Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise manje sva ekipa je na castrolu, iako je u specifikacija auta mavedeno 5w30 logicnije je da je 5w40 prikladnije za nase podneblje, u svakom slucaju nemoze biti gore ili stetnije

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Castrolu 5w40 imao te naslage. Sad na Ravenolu nisam kontrolisao, ali mogu pogledati ujutro. Relacija mi je isto nekih 20km, ali upalim i Climatronic.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bio original castrol ili neka kopija. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam. Niko mi nije garantovao da je bio original. Ali dobro, prošlo je. Sad je solidno ulje u njemu, a za dalje ću da vidim. Možda se vratim na Castrol, ali original.

Evo i slika kako je bilo kod mene.

 

cc68a3c11fc3b23b960efb6057c2e585.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Castrolu 5w40 imao te naslage. Sad na Ravenolu nisam kontrolisao, ali mogu pogledati ujutro. Relacija mi je isto nekih 20km, ali upalim i Climatronic.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

I kod mene je climatronic upaljen

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem i ja provjerio kakvo je stanje sad po zimi pa javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je u pitanju obična kondenzacija, ništa strašno.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je u pitanju obična kondenzacija, ništa strašno.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ma i ja mislim ja je to u pitanju

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slinjenje egr-a nema veze s potrosnjiom ulja... jer to slinjenej je samo kondezacija uljnih para koje izlaze kroz mikro pukotine....

 

Sto se tice majoneze.... moguce da je zobg kracih relacija i velikih razlika u temperaturama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nema emulzije, 5w40 edge je unutra, relacije kratke, ne grijem ga, tek toliko dok se android ne upali, cca 20 sec i krecem, voznja par km, taman dodje do 80-ak stupnjeva i gasi se, i tako bar 4 puta dnevno...

 

Ulje lijepo crno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaš pratit redovno ulje da nebi bila emulzija u ulju a tako u rashladnoj tekućini i dali ti auto konstantno dimi. Ako je onda dihtung glave. A to dali Shell ili castrol tvoja volja i kojeg ne troši.

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ima ta pjena i na novom ulju.

Rashladne tečnosti nije potrošio ni grama od ljetos, kad sam je sipao.

Mislim da je ovo samo u pitanju kondenzacija i ništa više. 8739940a55d3f1c1eee5b2f27724f7d5.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaš pratit redovno ulje da nebi bila emulzija u ulju a tako u rashladnoj tekućini i dali ti auto konstantno dimi. Ako je onda dihtung glave. A to dali Shell ili castrol tvoja volja i kojeg ne troši.

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Auto ne dimi, pri paljenju nesto sitno i dok se malo ne ugrije malo ( ona normalna pokava zimi ) kad se ugrije ne dimi nista. Posuda od rashladne tekucine je cista, tj. na naslaga od ulja ni nista ( pretpostavljam da bi antifriz bio mutan i ulje bi plivalo na povrsini )

 

Nego, kako ispitati da li je dihtung glave ili nedaj boze glava problem pa mijesa ulje i vodu?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim gore si već sve provjerio, nema u posudi ništa masno i ulje ti se čini OK pa ne vidim mjesto panici. Isto sam mišljenja da nije nešto strašno ali prati i probaj sa zagrijavanjem motora pa vidi da li ima rezultata ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba krenut od najjeftinijeg i najlakseg moguceg rjesenja problema a to je par dana gasiti auto TEK kad se zagrije na 90. A onda razmisljati o necem drugom, a ne vec sada panicarit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba krenut od najjeftinijeg i najlakseg moguceg rjesenja problema a to je par dana gasiti auto TEK kad se zagrije na 90. A onda razmisljati o necem drugom, a ne vec sada panicarit.

Gasim ga ja kada se kazaljka digne na 90..bas sam danas pratio kilometrazu, za cca 12km je kazaljka na 90 ( stvarna temp prema dijgn je 80 ) do kuce imam jos 4km i onda ga gasim. Vjerojatno u ta 4km ne stigne sva voda ispariti. Inace vozim auto na 1800-2000okretaja pa je i to mozda razlog.

 

Ovo za test glave sam pitao cisto teoretski

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji onaj test za CO2 ako se ne varam pa mozes preventivno probat pa vidjet ima li nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1