0
tinovator

1.6 TDI injektori

Recommended Posts

Jučer prije spavanja krenuo čitati nešto za injektore na 1.6 pa me skoro strefilo.

Ugl istraživao sam par sati o tome i ispalo je da cayc i cayb imaju ta neka Siemensova govna koja se kvare još dok su u tvornici.

Hrpa ekipe piše o basnoslovnim iznosima koje su morali iskeširati za zamjenu dizni i čudesa.

 

 

Pošto i sam vozim auto sa navedenim motorom, počeo sam razmišljati o nekim simptomima po kojima bi znao da će mi novčanik izgoriti.

Auto je 2012. i imam 03L 130 277 B injektore.

 

Na koji način se manifestira kvar injektora, ima li neki specifičan zvuk ili ponašanje? Mogu li VCDS-om nekako provjeriti stanje/ispravnost dizni?

Čitao sam da su zbog tih nekih grešaka na motorima od 2009. na ovamo ljudima znali priznavati zamjenu.

Postoji li negdje službeno obavijest o tome, da se imam za nešto uloviti ako bude se nešto neželjeno počne dešavati.

Pretpostavljam da ih nikako ne mogu preventivno na njihov račun zamijeniti :D

 

Ono što sam primjetio samo ponekad je da kad se auto upali kad stisnem kuplung u Start-Stop režimu (recimo stojim na semaforu i trebam krenuti), ako ne dam gasa kao i inaće na na nekih 1200-1500o, dešava se kao da trokira sekundu dvije i onda je sve ok, u to vrijeme se čuje jače čekićanje nego što je uobičajeno, kao da neravnomjerno pali.

Nikakvih grešaka vezano za to nema na VCDS skenu.

 

Ostalih simptoma/problema zasad nema *kuc kuc kuc*

 

 

Doktori, pomagajte :care

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos siemens? Kod mene je 2.0 chfh iz 2012. i bosch je sve.. cudi me da tvoj ima siemens dizne a cr sustav je.

Da stvarno jesu siemens.. a ak ide ok je.. ako nisi prvi vlasnik mozda su vec mijenjani ako je bilo problema..

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjerio malo večeras sa VCDS-om devijaciju.

 

183f7eee69c6dd757ba3457c280c0b9a.jpg

 

125965fedc132705ac37f4db7f77f5a9.jpg

 

Imam ovako različite vrijednosti i dosta to varira ali nikad nije preko +-1.

 

Šta se može zaključiti iz toga?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se zakljuciti da svi cilindri imaju ujednacenu kompresiju i ne odstupaju jedan od drugog. A za dizne nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0